Hyundai Tahoma / Coupé 3G

2009+

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Hyundai Tahoma / Coupé 3G

Příspěvek od Tringi »

Byla by nová verze Coupé/Tiburona generací třetí (počítáme RD a GK), čtvrtou (někteří uvádí model 2007 jako třetí (SIII v GB)), pátou (počítáme-li čtyřoko), nebo dokonce šestou (bereme-li v úvahu i facelift 2005)? Co myslíte? Tohle mě praštilo do očí, když jsem teď koukal na Wikipedia: Hyundai Coupé:
Wikipedia píše:According to the Korean newspaper Autotimes, Hyundai has readied a new model of Tiburon with a 1.6 L/2.0 L turbocharged engine
Uvedený odkaz vede sem: http://autotimes.hankyung.com/article_view.php?id=37741 ...kde toho moc nevyčtu, tak jsem to prohnal přes Google Translator a ten vyplivl následující (resp. podstatný osmý odstavec):
Google Translator píše:Expected Genesis coupe was discontinued in Tuscany is the new clothes to change. Hyundai Genesis coupe, however, to differentiate with 1.6 ℓ for the new car will be fitted with turbo and 2.0 ℓ engine. The Genesis coupe with rear wheel authentic Tahoma Sports the development coupe, and the family of Tuscany, to maintain a lightweight front wheel will be Tahoma.
Česky pak:
Google Translator píše:Očekávané Genesis Coupe byl zastaven v Toskánsku je nové oblečení pro změnu. Hyundai Genesis Coupe však rozlišovat s 1,6 ℓ pro nový vůz bude vybaven turbo a 2,0 ℓ motoru. Genezi kupé se zadní kola závazné neproporcionální Tahoma Sport rozvoj kupé a rodinné Toskánsko, udržovat lehký přední kola bude neproporcionální Tahoma.
No přečtěte si to, přeložte si to, hlavně konec a pak mi řekněte: chystá se nějaké Hyundai Tahoma? :tus:
Naposledy upravil(a) Tringi dne 31 črc 2009, 20:24, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Reklama
 

AlMar
*
Příspěvky: 52
Registrován: 03 črc 2008, 12:51
Bydliště: Bystřice

Re: Hyundai Tahoma / Coupé 3G

Příspěvek od AlMar »

Podle toho co tam čtu tak ano, genesis bude "těžké" kupé a následník tuscani bude "lehké kupé" tahoma. cca za dva týdny zkusím zjistit více přímo u zdroje.
Vše je pudová záležitost,
buď to pude nebo to nepude.
Ex: RD Coupe 1.6 16V '98
převodovka a polosy z 2,0 čtyřoko - už jenom motor chybí :-)
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Tahoma / Coupé 3G

Příspěvek od Tringi »

Jsem zvědav, protože jsem na to narazil absolutně náhodou a všude jinde je zatím absolutní ticho po pěšině.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Tahoma / Coupé 3G

Příspěvek od Yurii »

Nechci strašit ale já ten text pochopil tak, že: výroba Coupe Genesis byla zrušena a bude nahrazena lehkým kupé s pohonem přední nápravy :? :cry:
Jen doufám že sem se splet nabo že to neni pravda. :evil: :evil: :roll:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
AlMar
*
Příspěvky: 52
Registrován: 03 črc 2008, 12:51
Bydliště: Bystřice

Re: Hyundai Tahoma / Coupé 3G

Příspěvek od AlMar »

No já se se strojovými překlady z korejštiny do angličtiny nebo češtiny potýkám už asi dva roky takže bych řekl že ses spletel :-), ale jak říkám, přespříští týden zkusím zjistit víc.
Vše je pudová záležitost,
buď to pude nebo to nepude.
Ex: RD Coupe 1.6 16V '98
převodovka a polosy z 2,0 čtyřoko - už jenom motor chybí :-)
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Tahoma / Coupé 3G

Příspěvek od Tringi »

No a to je to. Ten text se dá pochopit různě, a navíc to jsou jenom automatické překlady z korejštiny, takže se musí brát s hodně velkou rezervou.
Já prozatím googlil, a vypadá to na následující možnosti:

1) Půjde o něco vzniklého z konceptu Veloster. Tedy ne úplně kupé, ale takový třídveřový hot-hatch.
hyundai_velostar-1.jpg
hyundai_velostar-1.jpg (138.57 KiB) Zobrazeno 5792 x
2) Bude to Kia Kee.
Viz tento odkaz: http://www.dieselstation.com/cars/kia-k ... -a879.html

3) Nebo to čteme blbě :D
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: Hyundai Tahoma / Coupé 3G

Příspěvek od marenkka »

no resis tam kolik generaci je, ja osobne tvrdim ze dve. prvni je jasna 96 - 02, ctyroko pak facelift a druha pak 02 -}
me tam spis zarazi jedna vec o ktery sem fakt nevedel:

Engine(s) 1.6 L (114 hp), 1.8 L (130 hp), or 2.0 L I4 Beta I DOHC (140 hp) fakt sem nikdy neslysel o motoru 1,8 :?: :?: :?:
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Tahoma / Coupé 3G

Příspěvek od Tringi »

marenkka píše:no resis tam kolik generaci je, ja osobne tvrdim ze dve. prvni je jasna 96 - 02, ctyroko pak facelift a druha pak 02 -}
Nj, moje zamyšlení a takové malé rýpnutí směrem k tomuto článku: http://magazin.auto.cz/testy/hyundai-co ... tosti.html
marenkka píše:me tam spis zarazi jedna vec o ktery sem fakt nevedel:
Engine(s) 1.6 L (114 hp), 1.8 L (130 hp), or 2.0 L I4 Beta I DOHC (140 hp) fakt sem nikdy neslysel o motoru 1,8 :?: :?: :?:
Nikdy jsem ho neviděl, a myslím že ho tady nikdo z Coupéčkařů nemá. Nejspíš byl pouze pro nějaký omezený trh, kdo ví. Každopádně všechno je to jedna a ta samá Beta, jen jinak převrtaná :wink:
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Hyundai Tahoma / Coupé 3G

Příspěvek od black_sheep »

na tu wikinu to mohl napsat kdokoliv a nikdo nevi jak to je tak to tam proste zustava :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai Tahoma / Coupé 3G

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Co se generací týče, tak kupé má zatím za sebou generace 2 (když nebudeme počítat Scoupé). První bylo RD s jedním faceliftem a nynější GK již po dvou "plastikách".
Protože Genesis Coupé bude hrát cenově podstatně vyšší ligu než stávající kupátko, tak se očekává, že v duchu Velosteru vznikne nástupce GK s pohonem přední nápravy, pravděpodobně na platformě i30. Vzhledem k tomu, že Genesis Coupé se do Evropy vydá s motorem 2,0 Turbo a že ix35 přijde na podzim do prodeje kromě nafty i s motorem 1,6 Turbo (nemluvě o tom, že i ix35 bude nejspíš používat technický základ i30), očekávám tento motor i v novém kupé (tenhle motůrek má mít až 180 koní :twisted:). Časový horizont je neznámý, ale dle všeho bych čekal premiéru příští rok v Paříži.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Tahoma / Coupé 3G

Příspěvek od Tringi »

Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai Tahoma / Coupé 3G

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Mé včerejší teze ohledně nástupce kupátka na bázi Velosteru potvrdil článek v Autocaru z tohoto týdne, jen jsem 1,6 Turbo přidal 10 koní výkonu :wink:. Takže vše je na dobré cestě :!:
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Tahoma / Coupé 3G

Příspěvek od Limitz »

Tringi píše:
marenkka píše:no resis tam kolik generaci je, ja osobne tvrdim ze dve. prvni je jasna 96 - 02, ctyroko pak facelift a druha pak 02 -}
Nj, moje zamyšlení a takové malé rýpnutí směrem k tomuto článku: http://magazin.auto.cz/testy/hyundai-co ... tosti.html
marenkka píše:me tam spis zarazi jedna vec o ktery sem fakt nevedel:
Engine(s) 1.6 L (114 hp), 1.8 L (130 hp), or 2.0 L I4 Beta I DOHC (140 hp) fakt sem nikdy neslysel o motoru 1,8 :?: :?: :?:
Nikdy jsem ho neviděl, a myslím že ho tady nikdo z Coupéčkařů nemá. Nejspíš byl pouze pro nějaký omezený trh, kdo ví. Každopádně všechno je to jedna a ta samá Beta, jen jinak převrtaná :wink:
1.8 byl jen pro americký trh, ale ani tam se jich moc neprodalo
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Hyundai Tahoma / Coupé 3G

Příspěvek od laxo18 »

inak ak by to vypadalo takto tak by som sa asi nestazoval http://www.carblog.co.za/2008/02/13/hyu ... t-picture/
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai Tahoma / Coupé 3G

Příspěvek od Tringi »

laxo18 píše:inak ak by to vypadalo takto tak by som sa asi nestazoval http://www.carblog.co.za/2008/02/13/hyu ... t-picture/
To je sice rok a půl starý koncept, takže pochybuju. Ale je nádherný, to se musí nechat. Hned bych ho bral, i když to bude třeba jen 1.6 předokolka. Údaje v tom článku spíš pasují na Genesis Coupé, nikoliv na malé lehké kupé.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Odpovědět

Zpět na „NEW COUPE“