teplota motoru

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
cerva
*
Příspěvky: 32
Registrován: 31 bře 2008, 17:10
Bydliště: Břeclav - Brno

teplota motoru

Příspěvek od cerva »

Zdravím, měl bych dotaz. Stalo se mi, že mi auto ukazuje teplotu motoru úplně dole. Nikdy se mi to nestalo... když jedu, tak se ručička teploty ani nepohne, ale když stojím, tak se pomalu posouvá směrem nahoru. Je to na škodu, nebo to nevadí? Ale pokud je teplota dole, tak auti i špatně topí. Díky
mám accenta 1.3i, r.v. 98,
Reklama
 

zhrado
**
Příspěvky: 166
Registrován: 15 říj 2006, 12:53
Bydliště: SR Ziar nad Hronom

Re: teplota motoru

Příspěvek od zhrado »

termostat
Accent 1.5 12V r.v. 1996
Pri 280 000km totalna buracka :(
Teraz to isté len zhnitý šrot. Snáď z neho niečo bude.
cerva
*
Příspěvky: 32
Registrován: 31 bře 2008, 17:10
Bydliště: Břeclav - Brno

Re: teplota motoru

Příspěvek od cerva »

Termostat? takže se musí vyměnit? a proč pak to neukazuje jen za jízdy a proč teplota stoupá pokud stojím, nebo pokud jedu cca do 50 km/h... připadne mi to, jako by se motor příliš chladil, nebo tak nějak
zhrado
**
Příspěvky: 166
Registrován: 15 říj 2006, 12:53
Bydliště: SR Ziar nad Hronom

Re: teplota motoru

Příspěvek od zhrado »

no ved lebo je stale otvoreny a za jazdy ti to schladi naporom vzduchu motor a preto to ani nekuri a ked stojis na mieste tak ho napor vzduchu nechladi a preto sa zohreje aj motor. termostat vymenis za par minut, to je malina :)
a je to na skodu lebo mas stale studeny motor.. bude ti to viacej zrat a rozhodne tym nepomozes lambda sonde a katalyzatoru a este ti aj bude kosa teraz v zime :)
Accent 1.5 12V r.v. 1996
Pri 280 000km totalna buracka :(
Teraz to isté len zhnitý šrot. Snáď z neho niečo bude.
cerva
*
Příspěvky: 32
Registrován: 31 bře 2008, 17:10
Bydliště: Břeclav - Brno

Re: teplota motoru

Příspěvek od cerva »

OK, moc děkuji za odpovědi a za radu... hned zítra se na to vrhnu a zjistím co a jak... mějte se
Georges
**
Příspěvky: 337
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: teplota motoru

Příspěvek od Georges »

Přes upravené víčko víčko chladiče jsem nedávno přesným teploměrem měřil teplotu chladící kapaliny. Kapalina se ohřeje na 88,5 stupňů. Tam zůstává prakticky viset, klesne maximálně o 2 stupně, pak se zase vrátí. Myslím, že u silnějšího dieselu to bude podobné.
Accent 1.5 CRDi.
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“