Nestartuje

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
ObcanPatrik
Příspěvky: 3
Registrován: 20 úno 2014, 13:57

Nestartuje

Příspěvek od ObcanPatrik »

Ahojte. Stala sa mi taka trpana vec. Nie som velmi v tychto veciach zrucny tak cakam vlnu kritiky :D Umyval som stareho accentika lebo ide jar a chcem ho cim skor predat :D tak som si povedal ze trosku vyumyvam aj motor... trosku som to tam nastriekal nejakym sprejom na cistenie motorov a poutieral handrou. Na druhy den som sa chcel pustit aj do cistenia vonkajska tak som to chcel nastartovat aby som vysiel s nim na ulicu a nič. Len to cvakne a nic viac. Proste len taky maly "ťuk". :mrgreen: Pred tym startoval v pohode tak si myslim ze som asi nieco pos..pokašľal pri tom umyvani motora. =D> Chapem ze je to je takto ako vestenie z gule ale ak by mi niekto vedel aspon povedat ze priblizne kde by mohol byt problem bol by som vam velmi vdacny.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Nestartuje

Příspěvek od Rybář »

Mno, nejdřív bych zkusil kontakty na startéru. Rozpojit a stříknout Kontaktolem.
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Nestartuje

Příspěvek od mikodim »

Skontroluj kontakty - baterka,riadiaca jednotka. Chyba by mohla byt tam niekde, ked motor ani nezacne tocit..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
ObcanPatrik
Příspěvky: 3
Registrován: 20 úno 2014, 13:57

Re: Nestartuje

Příspěvek od ObcanPatrik »

bol dost spinavy ten motor od oleja lebo kusprepusta... toreticky, moholo to natiect aj ku svieckam?

bateria vypada v pohode, riadiaca jednotka tiez. starter neviem. ten sprej na kontakty nemam ](*,)
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Nestartuje

Příspěvek od MICHAL77 »

Napsat že baterka vypadá v pohodě to je dobré, ale zjistit zda je nabitá to už asi je problém. No a právě tím se začíná, pokud je (má alespoň 12,2V), tak projít kontakty od baterky (povolit, očistit, jemně máznout olejíčkem), dál projít připojení kostry na karoserii a spoje mezi motorem a karoserií, pokud ani toto nebude ono tak odpojit mínusovej z baterky a projít plusko na sterteru a rovnou i 50 (ten slabej drát), ale cvaká to tak zrada nebude, ale neuškodí mu to:). Pak připojit kostru zpět a zkusit zda už startujeme , pokud stále nic, tak jsou dvě možnosti a to odešel startér a to asi v tomto případě pak do servisu a nebo pokud má auto imobilizér, ale to by necvakalo....

Tak šup hurá hledat a čistit, případně shánět novej starter.
.........
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Nestartuje

Příspěvek od mikodim »

ObcanPatrik píše:bol dost spinavy ten motor od oleja lebo kusprepusta... toreticky, moholo to natiect aj ku svieckam?

bateria vypada v pohode, riadiaca jednotka tiez. starter neviem. ten sprej na kontakty nemam ](*,)

Ku svieckam sa urcite nic nedostane.. Kedze motor ani netoci, chyba je na ceste od startera-kable-baterka-kostra-spinacia skrinka.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
ObcanPatrik
Příspěvky: 3
Registrován: 20 úno 2014, 13:57

Re: Nestartuje

Příspěvek od ObcanPatrik »

mikodim píše:
ObcanPatrik píše:bol dost spinavy ten motor od oleja lebo kusprepusta... toreticky, moholo to natiect aj ku svieckam?

bateria vypada v pohode, riadiaca jednotka tiez. starter neviem. ten sprej na kontakty nemam ](*,)

Ku svieckam sa urcite nic nedostane.. Kedze motor ani netoci, chyba je na ceste od startera-kable-baterka-kostra-spinacia skrinka.
tak ja som to cistil hlavne okolo sviecok... ale nic som neodpajal.

dakujem vam vsetkym velmi pekne za odpovede. mozno to bude bateria mám doma nabíjačku tak skúsim nabiť. teraz som rozmyslal ze kedy naposledy niekto jazdil s autom a zistil som ze s autom sa uz dlhsie nejazdilo a teraz som to bol pozerat tak pri startovani ostavaju svietit kontrolky "check motor" a bateria. cvaka to tam ale nie ako starter ale len ako rele. predtym to cvaklo len raz teraz som pocul viac tuknuti a rucicka na otackomeri sa "triasla" zaujimave :D bohvieako som ten motor necistil tak sa mi nechce verit ze by som nieco pokazil. :-k mam pocit ze ak sa v tom budem babrat tak to bude asi len horsie. asi to necham na niekoho skusenejsieho. kazdopadne vam este raz dakujem :wink:
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“