stahovanie okien

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
komix
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2006, 15:48
Bydliště: Topolcany

stahovanie okien

Příspěvek od komix »

neviem preco ale predne okno vodicove mi nedosada ked ho stiahnem dole tak hore ide ale aj do vonka v com je problem?auto neni burane!!!dakujem No to ma nenapadlo asi idem lepit tiez!!!!
Naposledy upravil(a) komix dne 26 zář 2006, 13:23, celkem upraveno 1 x.
HYUNDAI ACCENT 1,3 12v rv96
Reklama
 

Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Mě tohle taky občas dělá, když stáhnu okno u řidiče až na doraz :evil: . Důvod je prostý - přesně na úrovni hrany okenního otvoru mám prasklou venkovní část gumy, ve které okno jezdí - pokud tedy stáhnu okno až p=od tuto prasklinu, při spáteční cestě občas nabere špatný směr a jede mimo gumu - tedy ven. Zkus to zkontrolovat.
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Tomáš Z.
*
Příspěvky: 77
Registrován: 09 zář 2005, 09:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Z. »

Mi delalo presne to same, jak psal Draceq, dole byla guma praskla a okno vyjizdelo ven, do auta zatikalo, atd... :?
Pomuze tu prasklou gumu budto slepit, nebo nastavit kouskem nejakeho pasku, aby tento vedlo okno dovnitr gumy :wink:
Minulost - Hyundai Accent 94 1.5 12V
- Lantra 96 1.8 16V
Teď - Lantra 99 2.0 16V
Uživatelský avatar
Kámen_Dave
**
Příspěvky: 294
Registrován: 22 čer 2006, 14:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kámen_Dave »

Nazdar Pánové,

tento problém postihl i mě, vyřešil jsem to pouhopouhou elektrikářskou páskou. Přelepil jsem gumu v délce asi 10-ti centimetrů přes prasklinu a problém je pryč.
Jednoduché a účinné řešení.
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Jdu lepit :lol:
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
komix
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2006, 15:48
Bydliště: Topolcany

help!!!!

Příspěvek od komix »

ja som to skusal cele dvere som rozobral a ta lista po ktorej ide okno hore sa to tam nejako hupa do stran myslim to zelezne v stred dvier.
HYUNDAI ACCENT 1,3 12v rv96
Peko
*
Příspěvky: 97
Registrován: 01 říj 2006, 18:54

stahovanie okien

Příspěvek od Peko »

nazdar som tu novy takze vas vsetkych zdravim ak ti vyskakuje okno mas ho mozno odlepene nadrziaku co sastava dost casto alebo ho len povol dnu vo dverach a podaj co najviac do zadu
komix
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2006, 15:48
Bydliště: Topolcany

Re: stahovanie okien

Příspěvek od komix »

Peko píše:nazdar som tu novy takze vas vsetkych zdravim ak ti vyskakuje okno mas ho mozno odlepene nadrziaku co sastava dost casto alebo ho len povol dnu vo dverach a podaj co najviac do zadu
Ahoj PEKO ja som to dnes pozeral tam ako keby chybala poistka nejaka,lebo ja to okno normalne potlacim zhora dole alebo naopak!!!na tej strane od stlpika stredoveho!!!ked ho tlacim tam smerom dole tak ide pekne ale ked ho neham ist same ono podskoci a ide nomalne dovonka
HYUNDAI ACCENT 1,3 12v rv96
Peko
*
Příspěvky: 97
Registrován: 01 říj 2006, 18:54

Příspěvek od Peko »

cau Komix najprv zloz tapacir z dveri a skontroluj ci je to okno pevne prilepene v dvoch silonovych drziakoch staci ak je len jedna strana volnejsia okno pri posune hore trocha nadskoci smerom do predu a vylezie vedla vodiacej gumy ak je okno naozaj pevne prilepene tak skus povoli dve skruky na prilepenych drziakoch a podaj ich co najviac do zadu ja som to tak urobil a je to OK
Naposledy upravil(a) Peko dne 13 čer 2011, 15:01, celkem upraveno 1 x.
komix
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2006, 15:48
Bydliště: Topolcany

Příspěvek od komix »

Peko píše:cau Komix najprv zloz tapacir z dveri a skontroluj ci je to okno pevne prilepene v dvoch silonovych drziakoch staci ak je len jedna strana volnejsia okno pri posune hore trocha nadskoci smerom do predu a vylezie vedla vodiacej gumy ak je okno naozaj pevne prilepene tak skus povoli de skruky na prilepenych drziakoch a podaj ich co najviac do zadu ja som to tak urobil a je to OK
no to som este neskusal zajtra na tom popracujem a napisem!!!inak dakujem za radu.
HYUNDAI ACCENT 1,3 12v rv96
komix
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2006, 15:48
Bydliště: Topolcany

Příspěvek od komix »

ja len tolko rozrobil som to a ten plast na ktorom drzi okno ktory chodi po takej kolaji ten sa cely hupa.len som neprisiel na to ci sa to da nejak pritiahnut alebo co!!!!
HYUNDAI ACCENT 1,3 12v rv96
Peko
*
Příspěvky: 97
Registrován: 01 říj 2006, 18:54

Příspěvek od Peko »

na tom plaste co sa ti hupa su dve skrutky co drzia okno tie trocha povol a podaj cele sklo dozadu potom este skus povolit aj tu kolaj a aj tu podaj do zadu kolko pôjde . na tej kolaji je dost velka vôla ale ked das do bocnych zliabkov na kolaji siroky skrutkovac a jemne zapacis tak sa kolaj roztiahne a vôla sa zmensi ale pozor aby si to neprehnal.
Naposledy upravil(a) Peko dne 13 čer 2011, 15:05, celkem upraveno 1 x.
komix
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2006, 15:48
Bydliště: Topolcany

Příspěvek od komix »

Peko píše:na tom plaste co sati hupa su dve skrutky co drzia okno tie trocha povol a podaj cele sklo dozadu potom este skus povolitaj tu kolaj a aj tu podaj do zadu kolko puojde . natej kolaji je original dost velka vola ale ked das do bocnych zliabkov na kolaji siroky skrutkovac a jemne zapacis tak sa kolaj roztiahne a vuola sa zmensi ale pozor abi si to neprehnal.
ja som tu listu navrtal nanovo a posununul smerom k stlpiku a uz je to ok aj ked nie na 100% lebo ako idem tak pri vrchu okna trochu previeva vzduch.ale je to ok.dakujen za potrebne informacie
HYUNDAI ACCENT 1,3 12v rv96
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“