spojka přidrhává

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
thomas hrn
Příspěvky: 2
Registrován: 05 pro 2016, 07:27

spojka přidrhává

Příspěvek od thomas hrn »

Zdravím, mám problém s asi spojkou /Accent 2005, najeto 167000km/ - před asi 2 měsíci mě začala hučet, chrčet a zadrhávat něco ve spojce při volnoběhu. Nerad jsem si přiznal, že spojka začíná umírat a objednal jsem se v servisu na výměnu. V servisu byla vyměněna celá spojková sada + br. kapalina /vše překontrolováno a udělaná zk jízda s tím že spojka a převodovka je ok/. Chrčení bylo vysvětleno prasklou pružinou v lamele. Čekal jsem , že už bude klid, ale opak je pravdou, sice zmizel cvakájící zvuk od převalující se prasklé přužiny, ale zvuk něčeho co se ve spojce nepravidelně párkrát chrchlavě protočí - ten nezmizel . Dělá to nejvíce po vyhřátí motoru a při volnoběhu, kdy auto stojí na místě, po sešlápnutí spojkového pedálu to přestane. Auto řadí bez problému a pedál zabírá tam kde má. V servisu tvrdí, že si to po pár stovkách km sedne, ale moc tomu nevěřím :-( nevíte někdo co za tím je ? . díky za radu
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: spojka přidrhává

Příspěvek od 69pavel »

no nechci te strasit ale pokud ten zvuk prestane pri vypnuti spojky tak to vypada na axialni lozisko na klice,jeste by to mohly delat loziska ktere drzi spojkovou hridel jak v klice tak v prevodovce,pri vyslapnuti se presune tlak v lozisku a prestane vydavat zvuky......
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
thomas hrn
Příspěvky: 2
Registrován: 05 pro 2016, 07:27

Re: spojka přidrhává

Příspěvek od thomas hrn »

To moc nepotěší :-( jsem laik, takže tomu moc nerozumím, co s tím? To hlučné protáčení není pokaždé (pravidelné) ozývá se to z míst spojka/převodovka.. Dá se s tím jezdit ? Teda asi dá, když s tím jezdím :-(
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: spojka přidrhává

Příspěvek od 69pavel »

pokud to neni pravidelne tak to spis vypada na lozisko na spojkove hrideli na strane klikovky,se divim ze ho pri vymene lamely nezkontrolovali??,vetsinou se automaticky meni za nove.... kdyz uz to je rozebrane a je jedno kolik km to ma nabehane
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“