Accent-osvětlení SPZ

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Romulus
*
Příspěvky: 17
Registrován: 30 říj 2005, 10:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Accent-osvětlení SPZ

Příspěvek od Romulus »

Mám problém,spálila se mi už i druhá žárovka osvětlení SPZ a nevím jak se k nim mám dostat.Nechci něco páčit na silu.Mám Accent 2004,moc dík za každou radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Ahoj, já mám sice 99 ale možná to bude stejný.. Ze vnitř na víku kufru jsou plastový dvířka, těma se tam dostaneš...A jestli ne možná budeš muset vyndat celej tapecírunk z víka..Třeba ti poradí někdo kdo má stejnej rok výroby.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Romulus
*
Příspěvky: 17
Registrován: 30 říj 2005, 10:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romulus »

Jirka1 píše:Ahoj, já mám sice 99 ale možná to bude stejný.. Ze vnitř na víku kufru jsou plastový dvířka, těma se tam dostaneš...A jestli ne možná budeš muset vyndat celej tapecírunk z víka..Třeba ti poradí někdo kdo má stejnej rok výroby.
Mockrát díky,ale dvířka v plastu tam nejsou asi budu muset zhodit ten tapecírunk.Ahoj
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Příspěvek od Korálek »

čauky,když otěvřeš kufr tak pod tou lištou kde je osvětlení SPZ jsou 4 šroubky,ty vyšroubuj a lištu se znakel vycvakni ven,pak už jen povol šroubky co držejí překryty žároviček.
doporučuju vyměnit za bílé LED diody se svítivostí 7000mcd.
Mám to tak udělaný a jo to ok
McSatek
*
Příspěvky: 56
Registrován: 07 úno 2006, 12:33

RE: Osvětlení SPZ

Příspěvek od McSatek »

Co máš z toho, mě upadla celá ta krytka osvětlení. Ty misky, které drží ty podivné šroubky prostě odpadly. Zkoušel jsem to jako přilepit, ale jak jsem to tam nasazoval, tak to zase odpadlo. Musím to nějak přitmelit nebo koupit nové. No byla todrbačka a ještě bude. Bez té krytky to vypadá jako podivný tuning CHICHI, ale spíš to oslňuje řidiče za mnou a blbě se otevírá kufr...
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Osvětlení SPZ, jak na to?

Příspěvek od Haer »

Zdravím, taky řeším problém, jak se dostat k výměně žárovek v osvětlení SPZ. Plast na zadních dveřích drží osm křížových šroubků a pod výklopným deklem pod brzdovým světlem je další šestihranný šroub. Vypáčil jsem asi 4-5 rozpínacích plíšků, které plast přidržovaly do plechu pátých dveří, ale stejně to nejde ven. Drží to ještě někde u hrany okna, ale netuším co. U zámku dveří je to už volné. Mám obavy zabrat víc, aby nepovolilo něco, co nemá :( Nevíte někdo, jak na to? Připadám si jak lama, že snad s tím budu muset do servisu.
Je to jeden z posledních kousků před nástupem nových Akcentíků v roce 2006. Díky za pomoc.
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jura »

Taky jsem měnil nedávno žárovku nad SPZtkou. Musel jsem sundat celé plast. obložení. Boční sloupky jsou "zacvaklé" ve dveřích, spodní plast drží pomocí šroubků a ještě jsem odšrouboval brzd. světlo. Někdo mi radil vyměnit obě žárovky, prý když necháš jednu starou a dáš druhou novou, tak za chvíli praskne. Akorát jsem zjistil, že ten plastový bajonet co drží žárovku mám zřejmě teplem rozpraskaný, takže se mi jedna trochu vyklá, ale hlavně že to svítí.

___________________________________
Hyundai Acccent 5dv. 12V 1.3 r.v.10/2000
se stále svítící check engine
GEORG316
*
Příspěvky: 46
Registrován: 20 črc 2006, 10:55
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od GEORG316 »

u accenta rv98 jsem sundal plastovou lištu (madlo) zadních dveřik pak 2 křížový šroubky a hotovo :wink:
Autoprofi Hyundai České Budějovice
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Hotovooo

Příspěvek od Haer »

*Jura* Dík za dodání odvahy :) Dnes se mi to podařilo rozebrat, žárovky vyměnit za LED a zase složit, doufám, že už se v tom nebudu muset vrtat :evil:
Bohužel se demontáž neobešla bez malého maléru - praskl mi jeden z pérových úchytů na bočním sloupku :( Snad to nebude za jízdy drnčet...
Mimochodem, nevíš, jak se mají správně oddělávat ty pérové zacvakávátka? Na jedné straně to šlo v pohodě, ale na druhé jsem nebyl schopen to uvolnit, až to povolilo - totálně a navždy :cry:
Nechápu, proč to soudruzi v daleké Korei udělali tak blbě a vůbec se nedivím, že výměnu žárovek osvětlení SPZ raději v manuálu ani neuvádějí.
*GEORG316* Tak můžu zhodnotit, že za 8 let vývoje bylo plastové madlo se dvěma křížáky nahrazeno 8 křížovými šroubky, čtyřmi šestihrany a 7 pérovými pojistkami. Děsím se, jak to bude vypadat za dalších 8 let...
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
TechGen
**
Příspěvky: 217
Registrován: 28 lis 2007, 18:58
Bydliště: SVK, Big Šariš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TechGen »

Stazujete sa na komplikovanu vymenu? Mne ked sa vypali jedna zo ziaroviek osvetlenia SPZ, tak aby som ju vymenil, budem musiet dat dole cely zadny naraznik :)
Červené superžihadlo Accent 1,5 12V 1996 (audio drvič okien - 1390 W)
http://www.hitechweb.genezis.eu/?page=_fcc1.htm
Uživatelský avatar
Banjo
*
Příspěvky: 41
Registrován: 22 pro 2006, 10:55
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Banjo »

Mám sice model 2002, ale já to dělal takhle:
1) Otevřel jsem kufr
2) zvenku 4 šroubky, mírně zoxidované - prostříkl konkorem a vyšrouboval
3) vyndal jsem osvětlení SPZ (úplně přesně nevím, ale zvládl jsem to bez problémů, jako že nejsem žádný automechanik) a vyměnil žárovku.
4) zandal jsem to zpátky a zašrouboval šroubky.

Pokud nepočítám, že zoxidované šroubky šly vytočit trochu ztuha, tak jsem na žádný problém nenarazil.
Accent CRDi 1,5 2002
selo84
*
Příspěvky: 67
Registrován: 15 úno 2007, 01:48
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od selo84 »

Nazdarek,
ja som to riesil podobne, uvolnil som kryt len zo spodu a rukou som sa tam sice nie velmi pohodlne dostal a vymenil co bolo treba, ale asi je fakt ze je potreba stale vymenit obe ziarovky, good luck
nitram47
*
Příspěvky: 12
Registrován: 29 kvě 2011, 20:08

Re: Accent-osvětlení SPZ

Příspěvek od nitram47 »

skusal som to na Accente 96, skusal som dat dole ten tapacir, aj brzdove svetlo ale stale mi to daco drzalo. skusil som tie matky listy povolit aj pri nezhodenom tapacire, ale skrutka je z druhej strany este viac ukryta ako skrutky obalu na ziarovky a cele sa to kruti a k tej skrutke sa neviem dostat. premrznute ruky, tak som to vzdal 3:-) zufalost, musim ohlasit niekoho menej amaterskeho :D
Accent 1,3 '96
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Accent-osvětlení SPZ

Příspěvek od antek »

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=132&t=25988
tady stručně jasně přehledně i pro ....
Accent LC CF1 1.3 2006
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“