Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
blacki1
*
Příspěvky: 55
Registrován: 02 pro 2007, 19:51
Bydliště: Olomouc

Spojka (nastavenie, zivotnost, problemy)

Příspěvek od blacki1 »

Zdravím! Chci se zeptat jestli někomu z vás také smrdí spojka u Accenta jako mě. Někdy se stává, že při rozjíždění do kopce pěkně zasmrdí spojka! Někdy to zasmrdí i když vyjíždím třeba s nějaké díry :? :shock: Díky! V servisu už jsem s tím byl a koukali na mě jak na vola :roll: Roztůrovali to přes ručku a že je prej všechno v pořádku :shock:
Naposledy upravil(a) blacki1 dne 15 srp 2008, 12:15, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.4 Elegance Gold
Reklama
 

Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Příspěvek od shwaara »

Ze bys ji palil? :D Pridas otacky, podrzis dyl spojku a smrad je na svete. :wink:
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
blacki1
*
Příspěvky: 55
Registrován: 02 pro 2007, 19:51
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od blacki1 »

Jezdit umím,neboj :D Tohle je moje 3 auto a žádné jiné tohle nikdy nedělalo!
Accent 1.4 Elegance Gold
Luboss1991
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 14:27

Příspěvek od Luboss1991 »

ten smrad spojky som si vsimol uz aj ja pri cuvani do kopca...
Accent 2007 1.4Active (Neutral Gray)
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Příspěvek od palčo »

Mne dnes tiež zasmrdela. To urobí snáď na každom aute, len nie na každom sa ten smrad dostane dovnútra. :wink: Asi.
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
vmb
*
Příspěvky: 16
Registrován: 22 srp 2007, 08:27
Bydliště: BA Petrzalka

Příspěvek od vmb »

Nerobi to na kazdom!!! Uz som to tu pisal... jazdil som na vselijakych autach, ale robi mi to len accent. Uz mam z toho nervy. Za chvilku ide na garancku, tak uvidim.... Je to jedna z mala veci, co mi na tom aute vadi - a to dost.
New Accent 1,4i elegance - True blue
Uživatelský avatar
blacki1
*
Příspěvky: 55
Registrován: 02 pro 2007, 19:51
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od blacki1 »

Jo,jo. Když připočtu ještě ty rázy do volantu, když jedu po nerovnostech a nějaké cvrlikání od motoru jako by to byl diesel tak nevím,nevím. Příště bych raději připlatil a šel do jiné značky :(
Accent 1.4 Elegance Gold
Luboss1991
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 14:27

Příspěvek od Luboss1991 »

pani ale vsimnite si ze sa na smrad zo spojky stazuju len majitelia benzinovych 1,4. ma nieaky majitel 1,5crdi tiez tento problem?alebo je to len u benzinov?
Accent 2007 1.4Active (Neutral Gray)
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

To se týká na 99,9% jen 1,4.
Už se o tom cca před půl rokem v nějakém tématu psalo, ale nikdo z dieselů nepsal že by měl stejný problém.
U dieselu bude určitě jiná spojka (stavěná víc do síly)
Ale vypadá to že se to týká všech 1,4, třeba budete mít zase svolávací akci jako při přehrání SW.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Luboss1991 píše:pani ale vsimnite si ze sa na smrad zo spojky stazuju len majitelia benzinovych 1,4. ma nieaky majitel 1,5crdi tiez tento problem?alebo je to len u benzinov?
Párkrát jsem cítil smrad, ale připisoval jsem ho vozům okolo.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

Já jsem nikdy "spojkovej" smrad necítil.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Ja som raz tento smrad zo spojky zacitil, ale to ked som potreboval vyjst na jeden kopcek a to bola skor moja chyba. Vo vnutri auta to moc citit nebolo, vonku to uz bolo intenzivne. ALe to bolo jediny krat, co som taketo nieco zaregistroval...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
Darth Maul
*
Příspěvky: 59
Registrován: 17 čer 2008, 12:19
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Darth Maul »

peaty píše:Ja som raz tento smrad zo spojky zacitil, ale to ked som potreboval vyjst na jeden kopcek a to bola skor moja chyba. Vo vnutri auta to moc citit nebolo, vonku to uz bolo intenzivne. ALe to bolo jediny krat, co som taketo nieco zaregistroval...
Mám to stejně tak - jednou jsem při couvání dementně nechal spojku proklouznout a venku to bylo jak v kremeatoriu... od té doby si dávám bacha a pohoda. 8)
Hyundai Accent Elegance, 1,4i MPI DOHC, Ebony Black + béžový interiér, r.v. 05/2008
Ford Focus Kombi Celebration, 1,6 Duratec, Moondust Silver, r.v. 12/2008
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

No mě se tohle dost často stávalo u Elantry. Vjezd do garáže mám do kopce a ta spojka občas zasmrděla. A u jiného auta se mi to také nestává, takže to asi nebude v noze. V nějakém testu jsem četl, že mají Hyundíci všeobecně poddimenzovanou spojku. Třeba u benzínového Tucsonu před tím varovali. Stačí nějaký lehčí terén, několik prudších rozjezdů a spojka je v řiti. Holt ta dobrá cena u Hyundaiů se někde musí projevit :?
Lubomír
*
Příspěvky: 11
Registrován: 12 lis 2007, 16:09

smrad spojky

Příspěvek od Lubomír »

Tiež mi to robilo u 1,4 benzin, najmä prvých pár tisíc km. Asi je to konštrukčný problém (zlý výber spojky k motoru). Teraz po 10 tis. km už len veľmi zriedka (silný kopec, hlboká jama ...). Jazdím už 25 rokov a tiež som to pozoroval až prvý krát u Accenta.
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“