Komfortní blikání - trojblik

Audio, klimatizace, exteriérové osvětlení, DRL

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od cert »

Zdar všichni, nějak začátkem roku začal :hyu: nabízet jako příplatkovou výbavu taky komfortní blikání - trojblik. Cena bez montáže je cca 12 - 13 stovek, nedal jste si to někdo namontovat? Nějaká zkušenost konkrétně s tímto :hyu: provedením? Já měl možnost zkusit jen systém VW (u služebáku) a je to dobrá věc. Opel to prý má nějak podivně ovládané, proto se ptám jak je na tom :hyu: ...
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od mirpie »

myslíš to jak jen jemně pohneš páčkou aniž by cvakla a samo to třikrát blikne? Ford to má taky, už celkem dlouho, ale ne vždy je to dobrý. Jsou prostě situace, kde je to na obtíž, např. seš rozhodnutej předjíždět, drbneš do toho a najednou si to rozmyslíš ale už blikáš a nijak to nevypneš. Nebo opouštíš kruhový objezd s rychlejším výjezdem a hned za kruháčem je napravo vjezd do dvora kde vyjíždí auto (takhle to málem narvala sekterářka do toho auta, co vyjíždělo z vedlejší v domnění, že sekretářka asi 100m za kruháčem bude odbočovat, kdy právě blikala na tři bliknutí......

Jasně, ten kdo při objíždění cyklisty nebo vůbec obecně při předjíždění nebliká vůbec (a že jich potkávám hodně), tak je to jedno, ale třeba u hloupé slečny, která ani neví, proč se ten blinkr dává, to může být nebezpečný. Samozřejmě, pořád lepší, než zapomenutý zapnutý blinkr........

Já teda jen lehce zmáčknu páčku, jednou blikne a jedu
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Lhoty »

Ja mám zkušenost pouze z Fabie, a přesně jak píše miripie, občas je to spíš na škodu, mě se to nelíbilo a určitě bych to do auta nechtěl...ale je to spíš asi otázka zvyku...
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Haer »

Zkušenosti z Focusu - zpočátku se mi to líbilo, ale brzy jsem na to zanevřel. Mirpie to vystihl přesně. Taky jen dloubnu do směrovky, aniž by došla až do aretační polohy, jednou to blikne a je to 8)
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
marcer
*
Příspěvky: 91
Registrován: 30 říj 2008, 18:45
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od marcer »

Ford Tranzim má tuhle funkci také. Občas jsem to využil, ale také s tím byly někdy problémy.

Pokud bych to v novém :hyu: měl, tak bych to asi využil, ale namontovat dodatečně si to tam určitě nenechám i kdyby to bylo zadarmo
Hyundai Accent 2007, 1.4 16V DOHC, Celadon blue - Přenecháno mamce => nabouráno
Peugeot 407, 3.0 V6 155kW, Bílé zlato - Prodáno
Renault Megane III 2010, 1.6 16V, Červená
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Vilda »

Mám to ve služebním ML 280 a taky tuhle funkci nemám rád .... hlavně, když použiju ostřikovač a začne mi blikat levý blinkr :? a samozřejmě se to nedá zastavit. U Accenta se stačí lehce opřít o páčku směrovek a funguje to taky ... a blinkr vypnu kdy chci.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od JoKo »

nie je to zla vec, ale mne nechyba a ani neuvazujem o jej dorabani. mne to takto vyhovuje. :D/
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od DEDe »

neprijemne to muze byt i na dalnici kdyz tam nedo chce vjet a pak si to rozmysli uz to clovek nevidi ze tam nejede tak musi stejne zbrzdit
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Mexican »

dovolil by som si oponovat... kazde danie smerovky je vzdy prinosne pre bezpecnost... v najhorsom niekoho mierne zdrzite...vzbudite jeho pozornost a to je dolezite. Trojblik som mal na fieste a na Accente mi to dost chyba.. je to super na vyjazdy z kruhacov, predbiehanie, zmenu pruhu a pod
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od shwaara »

Zrovna na te dalnici si myslim, ze to bezpecnosti moc neprispiva. Stejne tak situace, jiz popisoval Mirpie. Smerovka blika, ale ja nechci odbocovat. Jak to ma ten na vedlejsi ale poznat? Mel jsem to ve fabii v autoskole a tata to ma na oktavce. Ve vetsine pripadu to nicemu nevadi, ale me by to s*alo.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Pavel M »

Nechal jsem si to namontovat do Santy už to bude rok vše ok a bez toho již nikdy ,mám to i v Touranu a je to pohoda
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od ryba »

my to mame na firemnich mondeich, nic moc, ja bych to nechtel
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od cert »

Pavel M píše:Nechal jsem si to namontovat do Santy už to bude rok vše ok a bez toho již nikdy ,mám to i v Touranu a je to pohoda
Fajn, koukám to máš vyzkoušený jak na VW tak na :hyu: . Princip ovládání :hyu: je stejný jako u VW? Doufám, že jo... Co Tě stálo domontování v servisu?
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od palčo »

A dá sa to domontovať aj do Accenta? V cenníku som nič také nenašiel. Kde sa dá ten trojblik zohnať?
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
Gonzo
*
Příspěvky: 64
Registrován: 11 úno 2009, 07:15
Bydliště: Brno

Re: Komfortní blikání - trojblik

Příspěvek od Gonzo »

Lhoty píše:Ja mám zkušenost pouze z Fabie, a přesně jak píše miripie, občas je to spíš na škodu, mě se to nelíbilo a určitě bych to do auta nechtěl...ale je to spíš asi otázka zvyku...
I já se můžu pod tohle podepsat. Ve Fabii jsem si na to zvykl, ale v Santovi mi to nijak nechybí. A bezpečnost na silnici je podle mne v něčem jiném, než v "trojbliku". Kdo jezdí jako kanec, nezachrání ho ani "pětiblik". :D
:hyu: NEW SF STYLE 2009
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Elektroinstalace“