Ložisko na zadním kole

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

dagbetmen
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2010, 19:24

Re: Ložisko na zadním kole

Příspěvek od dagbetmen »

Děkuji za odpověď je to rozumné vysvětlení. Ale mechanik říkal, že je na kole velká vůle, tak to tedy bude špatné ložisko a nebo jiná závada.
Reklama
 

dagbetmen
*
Příspěvky: 21
Registrován: 02 srp 2010, 19:24

Re: Ložisko na zadním kole

Příspěvek od dagbetmen »

Saimon píše:
dagbetmen píše:Zdravím, před týdnem jsem si koupil SantaFe 2.2 CRDI, 114 KW, 4x4, r.v.2007, 74000 km v autobazaru a při zkušební jízdě bylo slyšet hučení ze zadu, pán z autobazaru mě říkal, že to dělají zimní pneamatiky a když si je přezuji na letní, tak hučení přestane. Letní jsou už na autě a pořád hučí.Ložisko na levém zadním kole. Přečetl jsem si zde, že stačí koupit druhovýrobé ložisko, né celý náboj. Dnes ráno jsem v autokelly koupit ložisko Nipparts a jel do servisu. V servisu mechanik vyndal náboj a řekl, že to nejde vylisovat a musím tedy koupit celý náboj.Tak dal mechanik vše zpět i se starým nábojem. Jel jsem vrátit ložisko do autokelly, dali mě zpět peníze. Při cesě domů auto přestalo hučet,tak nevím proč a na jak dlouho. Jakou radu mě dáte, dát auto do autorizovaného servisu Hyundai a dát originál náboj nebo počkat. Děkuji
Podle mně se to trošku vychodilo a tím vyndáním a dáním jste vše dotáhli, jak má být a už je to v pohodě. takže stačilo podle mně jen dotáhnout matku a sedlo si to zpět :wink:
Dnes jsem jel do práce a hučení bylo slyšet, ne jak poprvé, ale přeci. Tak ten náboj dám nový.
Honza K
*
Příspěvky: 41
Registrován: 05 bře 2008, 11:46
Bydliště: Praha východ

Re: Ložisko na zadním kole

Příspěvek od Honza K »

Dalibor píše:Dobrý den,
při prohlídce po 105 000 km mi diagnostikovali špatné ložisko na zadním L kole a doporučuji jej vyměnit.
Na to konto neudělali geometrii a budu kupovat nové letní pneu, tak mám pocit, že by ji bylo potřeba udělat, ale cena 7000 za ložisko...

Jaké máte zkušenosti s tímto u vašich SF? Po kolika km odešlo, pokud vůbec? Měnili jste hned?


Děkuji

Dalibor
Ahoj, obě ložiska v 65000 naštěstí v záruce.
TERRACAN 2.9 MT
SF 2.2.CRDI AT ELEGANCE
IX 55 Premium
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Re: Ložisko na zadním kole

Příspěvek od Santík »

Tak dnes jsem se po týdnu zkoumání co mi při zatočení do prava skřípe v kole konečně odhodlal přizvednout kola a zjistil že zadní levé ložisko kola je v háji :cry: a to jsem si myslel že se dožijeme 400 000km bez opravy :( Trochu jsem si tady početl a mate mě, jestli se teda dají vyměnit jenom ložiska, nebo se musí dát celý náboj? Prosím poraďte, popřípadě kdyby někdo věděl o dílu za rozumnou cenu. Budu rád za každou radu. Díky Santík
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Re: Ložisko na zadním kole

Příspěvek od Santík »

Tak jsem sehnal kompletní náboj s ložiskem od SKF, buď za 3300kč s daní tady z čech, nebo dokonce za 89eur z německa i s poštovným :D což je dobrá cena. V pondelí to obvolám a zjistím kde to bude rychlejší :) Ještě že tak, už jsem se bál že dám 6tísíc ani nemrknu :roll: Až dám nový tak ten starý rozeberu a dám ložiska, nesnáším slovo ,,nerozebiratelný'' :x určitě to půjde když i v německu prodávají opravnou sadu. Pak dám vědět Santík :hyu:
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
bob&bobek
*
Příspěvky: 65
Registrován: 30 lis 2010, 17:39

Re: Ložisko na zadním kole

Příspěvek od bob&bobek »

No, když jsem to sháněl já před půl rokem tak to bylo za 5.550,- no name a 6500,- bez DPH origo.
Z Německa jsem to tehdy koupil levnějc než tady ale za tu cenu co píšeš to teda nebylo.
Tuším 189 EUR...
Ale tyhle ceny by odpovídali ceně ložiska, máš to potvrzený,že to je komplet náboj, nebo repas?
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Re: Ložisko na zadním kole

Příspěvek od Santík »

Tak včera jsem slavnostně nasadil nové ložisko, v tom německu se znich nedalo vydolovat jestli je to náboj nebo jen ložiska a celkově se chovali divně.....tak radši nic :( Nakonec jsem koupil přes polský hyundai originál ložisko za 3400kč i s poštovným :D Cena dobrá a autíčko šlape jako hodinky. Demontáž i montáž vcelku jednoduchá cca. 1 hodinka a autíčko jelo z garáže :wink:
Přílohy
SDC11981.JPG
SDC11981.JPG (135.86 KiB) Zobrazeno 7831 x
SDC11980.JPG
SDC11980.JPG (155.23 KiB) Zobrazeno 7831 x
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
Uživatelský avatar
Jarda776
*
Příspěvky: 95
Registrován: 09 čer 2008, 17:27
Bydliště: Hodonin

Re: Ložisko na zadním kole

Příspěvek od Jarda776 »

Zdarec, tak je to tu, 102 tkm a obě lozziska sli do kytek. Prvni zacaly hucet, rikal jsem si do garancky vydrziju, ale ono ne, dnes jsem chytl kolo a vule jak svina na oboch zadnich kolach. Tak jsem se stavil v Hyundaju a verdikt, obe loziska se musi co nejdriv vymenit. Cena 8000,- s DPH. Tak jsem si chtel nechat poradit kde kupit lozisko aj s nabojem, Santik tu psal z nekama z polska za 3400,-. Kdyz si kupim sam loziska a vymenim, jak je to pak se servisku? Pise se to tam vubec?
Hyundai New Santa Fe 2.2 CRDi ELEGANCE / manual
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: Ložisko na zadním kole

Příspěvek od sosi »

Jaký zvuk to je presne prosíím ťa to hučanie? Mne tam čosi prerušovane píska, čo to môže byť? Niekedy brutálne vela, niekedy vôbec... Ked idem do servisu to samozrejme prejde a nič nepočuju :-)
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
Uživatelský avatar
Jarda776
*
Příspěvky: 95
Registrován: 09 čer 2008, 17:27
Bydliště: Hodonin

Re: Ložisko na zadním kole

Příspěvek od Jarda776 »

No je to podobny zvuk jak kdyz mas zimni pneu s hrubym vzorkem a mne se to jeste projeveje tak, ze kdyz chytnu a pohybu se zadnim kolem tak je tam vule tak cca 3-4mm. Piskani bych spis typl na brzdy, neco skripleho mezi desku a kotoucem.
Hyundai New Santa Fe 2.2 CRDi ELEGANCE / manual
Dalibor
*
Příspěvky: 47
Registrován: 12 pro 2006, 22:31

Re: Ložisko na zadním kole

Příspěvek od Dalibor »

Zdravím ,tak při 147 000 km odešlo pravé zadní ložisko...(to levé v 105 000 km). Dnes už jsem vyléčen ze značkových servisů, takež měním u levnějších a šikovnějších mechaniků, kteří si zákazníka váží....Jaké tam mám dát? japonské (o třetinu dražší) nebo německé? Díky za rychlý help, jsou objednány obě a ráno se z nich jedno namontuje.

Díky

D.
TOMTOM
*
Příspěvky: 36
Registrován: 24 kvě 2009, 10:23
Bydliště: Blažejovice VYSOČINA

Re: Ložisko na zadním kole

Příspěvek od TOMTOM »

Čau. To mě odešlo ložisko v předu. najeto 105tis. měnil ho někdo? Dík Tom
Uživatelský avatar
Zamo
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 kvě 2007, 22:41
Bydliště: Karlovarsko

Re: Ložisko na zadním kole

Příspěvek od Zamo »

Zdravím, já jsem měnil obě zadní ložiska po 85 tKm - (jedno za 5800,- vč. DPH). Nejdříve jsem podezíral pneumatiky - otočil jsem směr otáčení - nepomohlo. Tak jsme to projeli se servismanem - měl podezření na ložisko kardanu - nakonec to dal na zvedák, nastartoval a roztočil kola - levé zadní hučelo nejvíc, pravé o něco méně.
SF 2,2 CRDi VGT 4x4 A/T / H1 VAN6 2,5CRDi / iX35 2.0 GDi 4x4 / i20
marian628
Příspěvky: 6
Registrován: 27 pro 2010, 18:58

Re: Ložisko na zadním kole

Příspěvek od marian628 »

ja som akurat menil cely naboj vlastne obydva cena cca 120e za kus len uz si nespominam meno vyrobcu
vaipr
Příspěvky: 3
Registrován: 19 zář 2013, 15:20

Re: Ložisko na zadním kole

Příspěvek od vaipr »

zdravim schanim stare pouzite lozisko zadni napravy,chtel bych se pokusit ho repasovat pokud to pujde dik
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“