kontrolka hladiny oleje

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
condor
*
Příspěvky: 79
Registrován: 27 led 2014, 20:09

Re: kontrolka hladiny oleje

Příspěvek od condor »

Moje aktualni zkusenost. Koupil jsem ho jako display s najetym 3tis. po 5mes. Za dalsich 5mes. jsem najel 5tis. Najednou se rozsvitila kontrolka. Dolil jsem 2 litry a dostal se na maximum. Kontrolka stale svitila. Po ujeti 60km behem 4 dnu kontrolka sama zhasla.. Pred tim jsem to telefonicky konzultoval s HYU a je to pry normalni chovani.

Takze pokud se Vam rozsviti kontrolka a sviti i po doplneni, tak do 60km by mela zhasnout. Mezi tim si muzete obcas zkontrolovat zda pod autem neni louze a zda hladina oleje se drzi.
Santa Fe, 4x4, Nafta, r.v.2013
Reklama
 

Uživatelský avatar
Giovany1971
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2011, 06:23
Bydliště: Vsetín

Re: kontrolka hladiny oleje

Příspěvek od Giovany1971 »

Richard555 píše:Hlavně mě fascinuje vaše důvěra v techniku a pak další důvěra v longlife oleje...... Olej občas kontroluju na měrce , u nového auta častěji !!! Když začne svítit kontrolka tlaku většinou už bývá pozdě. No a měnit olej po 30k km , tak ti co to tak provozují by měli vědět, že toto motoru neprospívá, je lepší vyměnit olej po 15k km a dát tam normální 5W30 , těch 6 litrů vás přijde na nějakejch 800,- a určitě motoru prospějete a ten se vám odvděčí delší životností .....
To je věčné téma,, pořád se najdou ovčané kteří jen slepě poslouchají a důvěřují,, je to přece v jejich zájmu nééé,,najedou na olej jednou tolik a ušetří???!!! Já ho již leta u všeho čím jezdím max 10.. někdy,,spíše hodně často 7-9 tis km. Tech pár korun co stojí olej a filtr každy třikrat za měsíc prokouří, nebo propije,,a to už nikomu líto neni!
Sono sempre moderato critico!!
Uživatelský avatar
condor
*
Příspěvky: 79
Registrován: 27 led 2014, 20:09

Re: kontrolka hladiny oleje

Příspěvek od condor »

To, ze nekdo pouziva auto jako produkt a neni to pro neho životní alfa a omega, neznamena, ze je ovcan. Navic pokud byl zvykli u predesleho auta to nekontrolovat, protože to nikdy nebylo potreba, taky z neho troubu nedělá.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk 2
Santa Fe, 4x4, Nafta, r.v.2013
mikaccz
*
Příspěvky: 20
Registrován: 21 led 2018, 15:32
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: kontrolka hladiny oleje

Příspěvek od mikaccz »

Tak se mi rozsvitila kontrolka hladiny oleje a olej byl nad minimen..tak jsem ho dolil kousek nad mezirysky a kontrolka svoti furt..najel sem 20km a stale sviti
.nevite kde muze byt problem?
Hyundai Tucson 2016 2.0 CRDi 100kw, 4WD
Hyundai i30 1.6 crdi 2011
Dzin01
Příspěvky: 6
Registrován: 16 bře 2018, 13:49

Re: kontrolka hladiny oleje

Příspěvek od Dzin01 »

mikaccz píše:Tak se mi rozsvitila kontrolka hladiny oleje a olej byl nad minimen..tak jsem ho dolil kousek nad mezirysky a kontrolka svoti furt..najel sem 20km a stale sviti
.nevite kde muze byt problem?
Ahoj.
Neviem ako je to u i30 s 1.6CRDi.
Pre moje SantaFe 2.2CRDi sa v ENG mauáli píše toto:
✽ NOTICE
• If you travel approximately 30 miles
(50 km) after adding the engine oil,
the warning light will go off.
• Cycle the ignition from OFF to ON 3
times within 10 seconds, the warning
light will go off immediately. However,
when you turn off the warning light
without adding the engine oil, the light
will come on again after travelling
approximately 30 miles (50 km).

Pokiaľ je hladina oleja nad minimom, tak to funguje, mám to overené.

Peter.
Hyundai SantaFe II 4x4 2.2CRDi 145kw, automat 6, r.v.2011
Uživatelský avatar
condor
*
Příspěvky: 79
Registrován: 27 led 2014, 20:09

Re: kontrolka hladiny oleje

Příspěvek od condor »

Je to tak

Odesláno z mého SM-G960F pomocí Tapatalk 2
Santa Fe, 4x4, Nafta, r.v.2013
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“