DPF-filtr

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: DPF-filtr

Příspěvek od Karamusa »

DPF samostatně vypnout nejde,musí se i fyzicky odstranit.. Jinač v Praze bych zkusil DieselPower.cz
Prodej levných autodílů.
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF-filtr

Příspěvek od FISHkaa »

vyndání či proražení DPF filtru je prasárna. Je smutné, že se to ještě nehlídá a patřičně neoceňuje ](*,)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF-filtr

Příspěvek od frawd »

Hlavne že jazdím lacnejšie, ten bordel aj tak nebudem dýchať ja.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: DPF-filtr

Příspěvek od Birkof »

Kdyby bylo lacinější řešení, tak do něj samozřejmě půjdu. Jenže auto mi přestalo jezdit a následně i startovat. Verdikt servisu, zaseklý a totálně ucpaný EGR ventil a zabetonované DPF.... Věřte mi, že bych s jeho vymontováním nesouhlasil, kdyby nový originál nestál 90 a druhovýroba 35tis. což je 1/3 hodnoty auta, to už bych ho rovnou mohl odstavit a jen se na něj dívat. Až bude za rok filtr dostupný třeba za 20 a já nějakým zázrakem našetřím, tak si ho nechám vyměnit.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF-filtr

Příspěvek od FISHkaa »

Jak sem psal, je to prasárna a neomlouvá tě fakt, že při nákupu auta si potenciální problém nezohlednil... :-\
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF-filtr

Příspěvek od frawd »

Odstavenie DPF ťa aj tak bude stáť dosť peňazí a navyše s vyhliadkou neistej budúcnosti a každodennými výčitkami svedomia :D . Tvoj DPF je úplne zničený? Nedá sa repasovať?
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7904
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF-filtr

Příspěvek od Mexican »

to je tak ked si niekto kupi opicu ( auto strednej striedy) a nema na banany (spotrebak) .. mnoho ludi bohuzial nechape terminu servisne naklady. Hlavne ze si kupi olietane auto viditelne nad svoje financne moznosti :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF-filtr

Příspěvek od FISHkaa »

=D> moje slova!
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Giovany1971
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2011, 06:23
Bydliště: Vsetín

Re: DPF-filtr

Příspěvek od Giovany1971 »

Mexican píše:to je tak ked si niekto kupi opicu ( auto strednej striedy) a nema na banany (spotrebak) .. mnoho ludi bohuzial nechape terminu servisne naklady. Hlavne ze si kupi olietane auto viditelne nad svoje financne moznosti :-)
hele kámo napsal jsi velkou blbost,, to že někdo nechce dát 90 tis za pseudo eko kokotinu,, neznamena že na ni nemá,, a jestli na ni nemá a zvolí takové řešení jaké zvolí ,, těžko se může někdo na něj povýšovat,,a ještě se divit že nechce vyhodit tolik penez za takovou ,,jak jsem psal kokotinu.Konstruktéři dobře věděli co bude následovat po určitých km__!! Co by dělali s tříletýma čtyřletýma autama nejenom střední třídy,,, tedy i nižší strední trídy,,a tím tuplem i vyšší strední trídy,, V podstatě na ty předražené origo díly nemá 75% lidí!! Ty si takový frajer že by si dal 285 tis,,za automatickou prevodovku do santy když mluvíš o bananech,,Asi težko ,,?,,Ano presne tolik po mě chteli 2 roky zpět v origo servisu hyu,,ano pak mi řekli že nějakým fixlem dokážou napsat vadu prevodovky na jine auto,, a že to by stálo 150 :D Já to nakonec opravil sám za 10 :) ,,, Ty auta někdo proste kupovat musí,, a že je tak nastavená cenová politika s tím nikdo nic nenadělá. Ano prodají ti dnes relativně levně auto oproti 10-15 letům nazpět,,ale všechny rozdíly doženou servisem a drahýma dílama
Sono sempre moderato critico!!
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF-filtr

Příspěvek od FISHkaa »

DPF filtr je kokotina? On má svůj důvod ;-) Nejde ani tak o to zda vznětový motor produkuje saze, ale jaké saze! Přečti si na netu pár článků na téma velikost sazí vs nové vysokotlaké zážehové motory a pak se vyjadřuj - už by si nenapsal takovou kravinu znova 8-[

BTW: do teď sem jezdil vznětovými motory také, avšak právě negativa plynoucí z DPF filtrů (vs. můj profil běžných jízd) mě zavedla zpět do zážehovému motoru 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: DPF-filtr

Příspěvek od Karamusa »

aneb proč tam ta pseudo kokotina je.. od strna 34
http://www.elit.cz/cs/download/elit-mag ... 4-2013.pdf
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7904
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF-filtr

Příspěvek od Mexican »

takze "kamo" hyundai ponuka 5 rocnu zaruku, ktora sa vztahuje aj na tu tvoju prevodovku. Ak si kupujem auto, tak proste musim pocitat s tym, ze kedze mi diesel zerie o 20% menej ako atmo benzin, je tam moznost ze sa pokazi jedna zo suciastok ktore ten atmo benzin nema. Ak nie som naivny mimon, tak si u jazdeneho auta proste pozriem co sa ludom sype a co nie. Ak viem, ze u Accentu MC sa sypu prakticky len podvozkove casti za par korun, som v cajku a kupim si ho. Ak viem, ze to ma DPF a original ako hovoris stoji 90 tisic, tak to sakra zvazim. A je mi uplne u zadku ci na tom funguje ekonomika alebo nie. Bud mam na to aby som prevadzkoval schvalene auto alebo si proste kupim skodu 105 na udrzbu ktorej proste mam. Alebo nieco medzi tym. Bol by som stastny, ak by na emisiach auta s vykuchanym DPF a vrtanym EGR proste nepresli a stiahli to z premavky. To si mozne potom hovorit, naco mame vlastne fungujuce svetla ze

to ze v CR a SR je absolutna vacsina aut doslova zmrdena neodbornymi opravami, nevhodnymi nahradnymi dielmi a domacim majstrovanim je fakt. Tecie z toho olej, nesvietia, atd, atd.. pozrite sa na cesty, pozrite si dlazby parkovisk. Len preto, ze ludia chcu jazdit nejakou tou znackou na ktoru proste nemaju. Tiez som si za 350 000 mohol v roku 2007 kupit ojazdeneho Lexusa LS480. Ale aj na to ze som uplny blbec som pricetny natolko aby som vedel, ze na auto ktore stalo cez mega nemozem kupovat podradne nahradne diely od polakov z trhu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Giovany1971
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2011, 06:23
Bydliště: Vsetín

Re: DPF-filtr

Příspěvek od Giovany1971 »

FISHkaa píše:DPF filtr je kokotina? On má svůj důvod ;-) Nejde ani tak o to zda vznětový motor produkuje saze, ale jaké saze! Přečti si na netu pár článků na téma velikost sazí vs nové vysokotlaké zážehové motory a pak se vyjadřuj - už by si nenapsal takovou kravinu znova 8-[

BTW: do teď sem jezdil vznětovými motory také, avšak právě negativa plynoucí z DPF filtrů (vs. můj profil běžných jízd) mě zavedla zpět do zážehovému motoru 8)
Neni to kokotina ve smyslu účelu když je auto nové,,,je to neskutečna zhovadilost která trapí spoustu lidí u aut která mají neco za sebou,, co je poškozuje,, špatná kvalita nafty,,nesmyslná biosložka v naftě,, a na to někdo vliv může mít,, tohle driv auta nemívala,,tudiž nikomu už k tak drahým opravám nenaskočila tak obrovská položka za něco co je vnímano velmi negativně,, když lidí vidí jak se řeší ekologie zde v ČR. Nediv se že spousta lidí tomu už pak takový důraz neprikládá,,a na misce vah zvítezí DPF OFF!
Sono sempre moderato critico!!
Uživatelský avatar
Giovany1971
*
Příspěvky: 76
Registrován: 26 kvě 2011, 06:23
Bydliště: Vsetín

Re: DPF-filtr

Příspěvek od Giovany1971 »

Mexican píše:takze "kamo" hyundai ponuka 5 rocnu zaruku, ktora sa vztahuje aj na tu tvoju prevodovku. Ak si kupujem auto, tak proste musim pocitat s tym, ze kedze mi diesel zerie o 20% menej ako atmo benzin, je tam moznost ze sa pokazi jedna zo suciastok ktore ten atmo benzin nema. Ak nie som naivny mimon, tak si u jazdeneho auta proste pozriem co sa ludom sype a co nie. Ak viem, ze u Accentu MC sa sypu prakticky len podvozkove casti za par korun, som v cajku a kupim si ho. Ak viem, ze to ma DPF a original ako hovoris stoji 90 tisic, tak to sakra zvazim. A je mi uplne u zadku ci na tom funguje ekonomika alebo nie. Bud mam na to aby som prevadzkoval schvalene auto alebo si proste kupim skodu 105 na udrzbu ktorej proste mam. Alebo nieco medzi tym. Bol by som stastny, ak by na emisiach auta s vykuchanym DPF a vrtanym EGR proste nepresli a stiahli to z premavky. To si mozne potom hovorit, naco mame vlastne fungujuce svetla ze

to ze v CR a SR je absolutna vacsina aut doslova zmrdena neodbornymi opravami, nevhodnymi nahradnymi dielmi a domacim majstrovanim je fakt. Tecie z toho olej, nesvietia, atd, atd.. pozrite sa na cesty, pozrite si dlazby parkovisk. Len preto, ze ludia chcu jazdit nejakou tou znackou na ktoru proste nemaju. Tiez som si za 350 000 mohol v roku 2007 kupit ojazdeneho Lexusa LS480. Ale aj na to ze som uplny blbec som pricetny natolko aby som vedel, ze na auto ktore stalo cez mega nemozem kupovat podradne nahradne diely od polakov z trhu
V zásadě máš pravdu,, já jen že něco na autě pri koupi neodhali ani super mechoš,,, ja jsem chtěl jen poukazat nato že auto stalo 350,,a za prevodovku chtěli skoro 290.

Já dpf filtr mám,,žena v hyu také a neříkám že jak dosloží že jej vyhodím ,, budu to muset řešit,, presně reč o bananech. Už tak zarputile neobhajuji DPF off ale pri troše zdraveho rozumu je to strašný cenový nepoměr,,a bude se prohlubovat,, to znamená že i 6-9 letá auta budou velkým dilema,, cena tržní versus cena dpf
Sono sempre moderato critico!!
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF-filtr

Příspěvek od FISHkaa »

Giovany1971 píše: Neni to kokotina ve smyslu účelu když je auto nové,,,je to neskutečna zhovadilost která trapí spoustu lidí u aut která mají neco za sebou,, co je poškozuje,, špatná kvalita nafty,,nesmyslná biosložka v naftě,, a na to někdo vliv může mít,, tohle driv auta nemívala,,tudiž nikomu už k tak drahým opravám nenaskočila tak obrovská položka za něco co je vnímano velmi negativně,, když lidí vidí jak se řeší ekologie zde v ČR. Nediv se že spousta lidí tomu už pak takový důraz neprikládá,,a na misce vah zvítezí DPF OFF!
Nojoo, složitost se neustále zvyšuje. Nicméně vyhodit DPF se slovy, seru na ekologii mi přijde stejně krátkozraké jako topit "raketama"... V obou případech se najde spousta lidí, kteří vidí ušetřené peníze a okolí ať mi... A tady musí nastoupit legislativa a systémové kontroly, což je bohužel zatím problém... ](*,)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“