vyrobce motoru

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

martased
*
Příspěvky: 31
Registrován: 19 říj 2013, 16:25

vyrobce motoru

Příspěvek od martased »

zdravim panove ted mi jeden mechanik rikal ze motory 2,2crdi jsou od mercedesu co je na tom pravdy je to fakt nebo nejaka fama? dal bych se chtel zeptat jak je to se stresnima nosičema na mycce vce v pohode nebo si na neco davat pozor? diky za info :)
Reklama
 

Peko
*
Příspěvky: 97
Registrován: 01 říj 2006, 18:54

Re: vyrobce motoru

Příspěvek od Peko »

ak tam máš D4EB 2,2 tak je to nástupca D4EA 2,0 a to je motor od VM Motori Italia A 420 SOHC
martased
*
Příspěvky: 31
Registrován: 19 říj 2013, 16:25

Re: vyrobce motoru

Příspěvek od martased »

jo jo ten tam mam tak kde na tom mohl byt ze je to mercedes.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: vyrobce motoru

Příspěvek od mmv »

promiňte mi OT ale každej Fiat je Mercedes :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: vyrobce motoru

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Kde to vzal? Na přelomu století byl součástí koncernu Daimler-Chrysler též :hyu: a i ona specializovaná firma zaměřená na vývoj dieselových motorů - VM Motori (samozřejmě jeho součástí byly všechny tehdejší značky Chrysleru včetně Dodge atd. a též značky evropské větve v podobě značek Mercedes-Benz, Smart a Maybach a také japonské Mitsubishi). V této době příslušnosti značky :hyu: do koncernu Daimler-Chrysler přichází na trh první modely s motory CRDi původem od VM Motori. Přestože tyto motory jsou čistě prací VM Motori, tak se o nich říkalo, že v nich je i know-how Mercedesu.
Dnes tento dvoulitr pořád ještě slouží v Chevroletu Malibu.
A skutečné motory Mercedes-Benz pro změnu najdeš pod kapotami jiných korejských aut - Ssang-Yongů.

Prostě svět aut je jeden velký "bordel" kde už každý s každým něco měl :D .

Ale zpět k dotazu - výrobcem motoru v Tvém SF je přímo :hyu: . Což je i uvedeno v TP a není jen jeho výrobcem je to i originál vlastní vývoj.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: vyrobce motoru

Příspěvek od DanielD952 »

Tak o motoru vis uz vse, tak jeste k ty mycce. Vse v pohode, nic nevadi...ja osobne ani nesundavam antenu ani nesklapim zrcatka, jen pozor, nekde je to hodne tesny na sirku.
Jeste s tim mercedesem jsem si vzpomnel, ze mi servisak rikal, ze to ma delanou rucni brzdu jako mercedes, nemyslim uvnitr, ale v tom kole :-)
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
martased
*
Příspěvky: 31
Registrován: 19 říj 2013, 16:25

Re: vyrobce motoru

Příspěvek od martased »

Tak vam moc dekuji vsem za objasneni :) a s tou rucni brzdou ta me ceka ted prisponovat nejak malo uz brzdi ale zatim nevim jak na to :D
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: vyrobce motoru

Příspěvek od DanielD952 »

Tak si to nejprve nastuduj tady na foru, da se tam dost zkazit kdyz se to dela blbe...
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
martased
*
Příspěvky: 31
Registrován: 19 říj 2013, 16:25

Re: vyrobce motoru

Příspěvek od martased »

nevite nekdo jak rozebrat dil palubkly jak je zapalovac a vyhrivani sedacek prestalo mi tam svitit osvetleni a nevim jak se tam dosta :( a jeste bych poprosil o radu jak seridit rucni brzdu brzdi az moc nahore :( dekuji vsem :)
martased
*
Příspěvky: 31
Registrován: 19 říj 2013, 16:25

Re: vyrobce motoru

Příspěvek od martased »

tak sem si projel cele forum o rucni brzde a moc chytry z toho nejsem nekde je psane na kotouci tou krytkou nekde zase v loketce kama je to nejlepsi?
Uživatelský avatar
Bed@
**
Příspěvky: 241
Registrován: 03 dub 2011, 21:49
Bydliště: Dubí
Kontaktovat uživatele:

Re: vyrobce motoru

Příspěvek od Bed@ »

Je to sice offtopic, ale zde je rada:

Musi se nastavit oboji, protoze kdyz utahnes hodne lanko v loketni operce, tak se ti muze stat, ze budou celisti v zaberu, i kdyz budes mit ty samostavy mezi nemi uplne zasroubovane :idea: Nejlepsi je, kdyz se ti povede zvednout cely zadek naraz a budes moci zkouset tocit s koly, po kazdem stelovani lanka ci samostavu. Najdriv si napni lanka stelovakem v loketce pak to chce samsostavy doladit kazde kolo zvlast, aby zabrzdila stejne, kdyz zvednes rucku do urcite polohy. Pak zkusit vratit rucku a zjistit, zda se kola toci nebo jsou furt zabrzdena (neodskocili pakny). Po nastaveni to chce projet a sahnout si po delsi jizde na bubny, zda se preci jen nehreji, protoze mas celisti moc blizko a neustale se trou. Ja to nastavil tak, ze mi na 3-tim zubu (cvaknuti) uz zacina brzdit, auto to v kopci neudrzi, ale rucne jsme uz s kolem neotocil.

Moje zkusenosti jsem popsal taky zde https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=48&t=24701

Sorento 2.2CRDi TOP 4x4 (2021)
Sportage 1.6T-GDi GT line 4x4 (2017)

Stinger 3.3 V6 T-GDi (2017)


Prodáno:
Santa Fe 2.2CRDi GLS 4x4 (2008)
Sorento 2.2CRDi Premium 4x4 (2013)
Sorento 2.2CRDi (2010)
Santa Fe 2.2CRDi (2007)
cee'd 1.6CRDi (2007)
martased
*
Příspěvky: 31
Registrován: 19 říj 2013, 16:25

Re: vyrobce motoru

Příspěvek od martased »

moc diky za radu o vikendu se do toho pustim :)
lys
**
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2017, 10:36
Bydliště: Zlín

Re: vyrobce motoru

Příspěvek od lys »

Pánové,nechci zakládat další vlákno, tak to dám sem - měl bych dotaz na výrobce dieslových motorů pro hyundai. Zajímá mě první a druhá generace i30 .Mám za to, že pro první generaci je dodávalo VM motori a pro druhou to je již vlastní vývoj hyundai, ale kdyžtak mě opravte. Díky
je
Hyundai i30 II kombi GDI 99 kW bílá
Hyundai i30 II kombi Crdi 81 kW červená
Fiat Stilo 1.9 Jtd 85 Kw stříbrná
bylo
Audi A6 (C4) 2.5 TDi pětivál quattro crashed
Škoda Octavia tdi 81 kW stříbrná
Škoda Octavia tdi 66 kW černá
Škoda Forman modrý
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: vyrobce motoru

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Do i30 už to bylo všechno vlastní vývoj, bez ohledu na generaci vozidla - FD, GD nebo teď PD.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
lys
**
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2017, 10:36
Bydliště: Zlín

Re: vyrobce motoru

Příspěvek od lys »

Ok, díky.
je
Hyundai i30 II kombi GDI 99 kW bílá
Hyundai i30 II kombi Crdi 81 kW červená
Fiat Stilo 1.9 Jtd 85 Kw stříbrná
bylo
Audi A6 (C4) 2.5 TDi pětivál quattro crashed
Škoda Octavia tdi 81 kW stříbrná
Škoda Octavia tdi 66 kW černá
Škoda Forman modrý
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“