tluceni ze zadu

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Falko
*
Příspěvky: 52
Registrován: 10 říj 2010, 19:33
Bydliště: Nýrsko

tluceni ze zadu

Příspěvek od Falko »

zdravim chlapi,
mam takovy problem u santy a nevim co to je.
jedu jedu a najednou zezadu se zacne ozyvat jakoby tlukot a vybrace nebo co
spomalim a zacne to spomalovat jako by neco soupalo nebo co zastavim jedu dal a nic a pak treba za dve hodky znovu jako by neco drelo
servis nevi??
santa ma 91000km jinak vse ok
nesetkal se nekdo snecim podobnym ???

dekuji za jakakoli infa
:hyu:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: tluceni ze zadu

Příspěvek od Richard555 »

zkus lehce přibrzdit, jestli to přestane, pak by to mohli destičky nebo lehce křivé kotouče. Pokud přibrždění nepomůže mohou to být klouby v polosách..... na poloose uprostřed někdy bývá takový gumový bazmek snad vyvážení nebo co, někdy se tane že se uvolní a posune se...... ložisko by asi řvalo furt......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Falko
*
Příspěvky: 52
Registrován: 10 říj 2010, 19:33
Bydliště: Nýrsko

Re: tluceni ze zadu

Příspěvek od Falko »

ok budu sledovat a dam vedet co a jak kdyby nekdo tapal jak ja

zatim moc diky :hyu:
Uživatelský avatar
Standa Fe
*
Příspěvky: 48
Registrován: 20 črc 2010, 20:57
Bydliště: Olomouc

Re: tluceni ze zadu

Příspěvek od Standa Fe »

Skoro sázím na některou zachytávající čelist parkovací brzdy - všechny tyto problémy mi skončily výměnou ložisek kol a totálně z vnitřní strany vyrezlých zadních brzových kotoučů. Ale až ve 120.000 km.
Standa Fe a béžový mazel Santa 2,2 AT Elegance
Uživatelský avatar
Falko
*
Příspěvky: 52
Registrován: 10 říj 2010, 19:33
Bydliště: Nýrsko

Re: tluceni ze zadu

Příspěvek od Falko »

no nevim je to takovy jako dreni a kdyz jakoby spomaluju pomoci brzd tak jako kdyz se toci kolo a na jednom miste to pridira tak bych to popsal nevim no budu sledovat a uvidime

zatim diky chlapi

:hyu:
Uživatelský avatar
Falko
*
Příspěvky: 52
Registrován: 10 říj 2010, 19:33
Bydliště: Nýrsko

Re: tluceni ze zadu

Příspěvek od Falko »

Tak dnes sem zjistil ze brzdy na to nemaj vliv, syn sedel vzadu a rikal ze to drnci i v podlaze a me to prislo jakoby poloosa nevim? nebo jetli nejaka ta funkce toho 4x4 tluceni jako by melo neco vybeknout docela me to desi chlapi
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: tluceni ze zadu

Příspěvek od Richard555 »

Je otázka jaký je to zvuk..... může to být poloosa, nebo i nějaký ložisko, mě docela dost hučelo vrčelo bzučelo ložisko v tý elektromagnetický spojce, co připíná zadek.... doporučuju zvednout auto na zdvihák aby všechny kola byly ve vzduchu, nastartuj motor zapni 4WD look dej tam pětku a nech to na volnoběh drandit...... no a vem si nějakou tyčku a poslouchej všechna ložiska a vůbec všechny pohybujcí součásti, určitě na něco přijdeš a závadu najdeš.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Falko
*
Příspěvky: 52
Registrován: 10 říj 2010, 19:33
Bydliště: Nýrsko

Re: tluceni ze zadu

Příspěvek od Falko »

Richard555 píše:Je otázka jaký je to zvuk..... může to být poloosa, nebo i nějaký ložisko, mě docela dost hučelo vrčelo bzučelo ložisko v tý elektromagnetický spojce, co připíná zadek.... doporučuju zvednout auto na zdvihák aby všechny kola byly ve vzduchu, nastartuj motor zapni 4WD look dej tam pětku a nech to na volnoběh drandit...... no a vem si nějakou tyčku a poslouchej všechna ložiska a vůbec všechny pohybujcí součásti, určitě na něco přijdeš a závadu najdeš.....

dekuji za rady

je to takovy kovovy tezky zvuk jako by se neco drelo

davam to nekdy 14 do servisu uvidime nicmene radu jsem preposlal tak uvidime
dam vedet diky moc
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: tluceni ze zadu

Příspěvek od Richard555 »

Ještě mi napadla jedna věc, stalo se mi, že kámen zapadl mezi krycí plech kotouče a kotouč, myslel jsem že mi odešly všechny ložiska, nebo se rozpadá auto....skřípot škrábání no nedá se to ani popsat jaký zvuky z toho šly....
A ješte jedna možnost..... byl jsem na přezutí gum a jak mi nasazoval disk tak asi ohnul tem plech za kotoučem, taky hrozný zvuky ;-)
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Falko
*
Příspěvky: 52
Registrován: 10 říj 2010, 19:33
Bydliště: Nýrsko

Re: tluceni ze zadu

Příspěvek od Falko »

Richard555 píše:Ještě mi napadla jedna věc, stalo se mi, že kámen zapadl mezi krycí plech kotouče a kotouč, myslel jsem že mi odešly všechny ložiska, nebo se rozpadá auto....skřípot škrábání no nedá se to ani popsat jaký zvuky z toho šly....
A ješte jedna možnost..... byl jsem na přezutí gum a jak mi nasazoval disk tak asi ohnul tem plech za kotoučem, taky hrozný zvuky ;-)
diky za info

uz me ztoho asi hrabne

uvidim co vtom servise najdou a dam vedet
nicmene tve rady sem jim preposlal
tak uvidime
je tam docela fajn technik tak snad se neco ukaze

diky
Uživatelský avatar
Falko
*
Příspěvky: 52
Registrován: 10 říj 2010, 19:33
Bydliště: Nýrsko

Re: tluceni ze zadu

Příspěvek od Falko »

Tak v servisu nasli ze drhlo kolo ,pak nejake silembloky a jeste volna prevodka rizeni,

az se vrati technik tak uvidime co povi zda to vymeni na zaruku, sou ochotny to je pravda nicmene pockam co bude, nevim myslim si ze to neni ono ze se to objevi zas no

zatim se mejte a diky :hyu:
ravyk
Příspěvky: 2
Registrován: 11 lis 2019, 13:20

Re: tluceni ze zadu

Příspěvek od ravyk »

Co to nakonec bylo? Mám úplně stejný problém.
Díky.
Santa Fe 2,2 CRDi 145 kW, 2010
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“