Klíma

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

postar6
Příspěvky: 1
Registrován: 26 kvě 2016, 19:55

Klíma

Příspěvek od postar6 »

Zdravím mám nesi problém s klímou. Keď ju zapnem tak z vetrakov ide taký podivný zvuk a aj slabo chladí. Dával som ju plniť asi týždeň do zadu. Nevie mi niekto poradiť čo stým môže byť dakujem. Mám i30 cw 66 kw 2008
Reklama
 

martinSK
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 bře 2013, 22:50

Re: Klíma

Příspěvek od martinSK »

Ahojte nejdem zakladat nove tema .tiez mam problem s klimou, pred dvoma tyzdnamy naplnena otestovana isla v pohode. kompresor sa spusti aj ventilatory ale zima nikde :(,dakujem za kazdu odpoved auto Santa Fe 2,2 crdi 114kw CM
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Klíma

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Podobný problém - divný pískavý zvuk a klima nechladila. Zajel jsem do servisu, kde mi doplnili uniklé chladivo. Mohlo se to prý stát "věkem". Cena 600 Kč. Pro jistotu do chladiva přidali nějaké barvivo, aby se dalo najít místo úniku, kdyby se to opakovalo. A bohužel opakovalo ....
Po třech týdnech to samé. Pískání, nechlazení. Díky barvivu nalezen únik chladiva přes chladič klimatizace - prý asi dírka od nějakého odlétnutého kamínku. Cena nového chladiče (náhražka) 4000 Kč bez DPH (originál prý snad stojí přes 20 000 Kč). Oprava proběhne až za pár dní, tedy k ceně chladiče to bude ještě něco za práci a nové naplnění.

Zdeněk
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Klíma

Příspěvek od Richard555 »

Jo chladič - tedy správně kondenzátor, bývá obvykle po smrti, je v cestě kamínkům a jinýmu bordelu na silnicích, navíc je celou zimu zaléván solí a to mu neprospěje. Nevím jak na Santu II ale na Santu I se dá sehnat kondenzátor od cca 2000,- a za cca 2500,- i se sušičem
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Narran
Příspěvky: 6
Registrován: 29 črc 2018, 00:19

Re: Klíma

Příspěvek od Narran »

Netuší někdo u klimy?
Chladivo je OK 600g, odkontrolované a zregenerované, bylo před kontrolou OK (660g dokonce)....úniky nikde nejsou. Klima fungovávala ještě před rokem vždy OK, žádné divné zvuky od kompresoru apod nebyly. Letos jela asi den a při cestě na dovolenou se mi již nesepla. Po zapnutí AC by se měly zvýšit otáčky a ty nereagují, ledka u AC spínače se rozsvítí, klima nerozjede. Před rokem mi díky prasklému rozvodáku dělali přímo u Hyundai celou novou hlavu. Od té opravy jsem klimu ještě nepoužil až nyní a nerozjela se mi. Netušíte někdo, kde by mohl být zakopaný pes? Díky za jakékoli info.

- tak jsem po dokonalé analýze pod autem u kompresoru zjistil, že je v háji část elektromagnetické spojky - u cívky nejspíš dioda - cívka nespíná přítlačák - největší problém vidím v tom, pokusit se demontovat spojku bez demontáže celého kompresoru ven (aby se nemusel řešit plyn v rozvodu)...

Nemá s demontáží elmagnet spojky někdo zkušenost? ;-)
Uživatelský avatar
domino2
*
Příspěvky: 18
Registrován: 24 bře 2015, 09:50
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Re: Klíma

Příspěvek od domino2 »

Zdravím vás,
mám taky podobný problém u mého Santy 2,2Crdi 2007. Klima je asi měsíc nově naplněná a doposud fungovala bez problémů. Bohužel ted přestala chladit a vychází z motorové části "pískavý" zvuk, ale nejsem schopen zjistit přesně odkud to vychází. :(
Neměli jste někdo podobný problém?Co by to mohlo být? Nejsem si ani jistý jestli by se závaza zjistila diagnostikou.
Naplnění bude asi vpořádku, protože po vypnutí tlačítka klimy, pískání utichne.Po zapnutí se zase pískání objeví. Pokud by nebyla dobře naplněna tak by vůbec nesepla.Mám pravdu?? Prosím o ujištění mého názoru!
Nevím čeho se mám vůbec chytnout a kde hledat. Děkuji všem za nějaké názory a nápady.
Hyundai Santa fe II. 2,2CRDi 4x4 2007
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Klíma

Příspěvek od Zdeněk ČB »

domino2 píše:Zdravím vás,
mám taky podobný problém u mého Santy 2,2Crdi 2007. Klima je asi měsíc nově naplněná a doposud fungovala bez problémů. Bohužel ted přestala chladit a vychází z motorové části "pískavý" zvuk, ale nejsem schopen zjistit přesně odkud to vychází. :(
Neměli jste někdo podobný problém?Co by to mohlo být? Nejsem si ani jistý jestli by se závaza zjistila diagnostikou.
Naplnění bude asi vpořádku, protože po vypnutí tlačítka klimy, pískání utichne.Po zapnutí se zase pískání objeví. Pokud by nebyla dobře naplněna tak by vůbec nesepla.Mám pravdu?? Prosím o ujištění mého názoru!
Nevím čeho se mám vůbec chytnout a kde hledat. Děkuji všem za nějaké názory a nápady.

Ahoj,

klima naběhne i když je prázdná. Viz můj příspěvek výše. Nejsem profík, ale řekl bych, že je pryč chladivo.

Zdeněk
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
domino2
*
Příspěvky: 18
Registrován: 24 bře 2015, 09:50
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Re: Klíma

Příspěvek od domino2 »

Zdeněk ČB píše:
domino2 píše:Zdravím vás,
mám taky podobný problém u mého Santy 2,2Crdi 2007. Klima je asi měsíc nově naplněná a doposud fungovala bez problémů. Bohužel ted přestala chladit a vychází z motorové části "pískavý" zvuk, ale nejsem schopen zjistit přesně odkud to vychází. :(
Neměli jste někdo podobný problém?Co by to mohlo být? Nejsem si ani jistý jestli by se závaza zjistila diagnostikou.
Naplnění bude asi vpořádku, protože po vypnutí tlačítka klimy, pískání utichne.Po zapnutí se zase pískání objeví. Pokud by nebyla dobře naplněna tak by vůbec nesepla.Mám pravdu?? Prosím o ujištění mého názoru!
Nevím čeho se mám vůbec chytnout a kde hledat. Děkuji všem za nějaké názory a nápady.

Ahoj,

klima naběhne i když je prázdná. Viz můj příspěvek výše. Nejsem profík, ale řekl bych, že je pryč chladivo.

Zdeněk

Ahoj Zdenku,
nejsem si jistý. Kdyby nebylo chladivo v okruhu, tak by neseplo tlakové čidlo kompresoru. Bez chladiva by se asi zadřel kompresor.
Když nebylo kdysi chladivo v okruhu tak mi kompresor vůbec nesepnul.

D.
Hyundai Santa fe II. 2,2CRDi 4x4 2007
Fab30
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 črc 2014, 13:45

Klíma

Příspěvek od Fab30 »

Mne odisla elektromagneticka spojka, vymenil som a vsetko v poriadku..

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Uživatelský avatar
domino2
*
Příspěvky: 18
Registrován: 24 bře 2015, 09:50
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Re: Klíma

Příspěvek od domino2 »

Fab30 píše:Mne odisla elektromagneticka spojka, vymenil som a vsetko v poriadku..

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Zdravím,
a jak se tato závada projevovala?? Sepnul kompresor?? Nebo né?
Hyundai Santa fe II. 2,2CRDi 4x4 2007
Fab30
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 črc 2014, 13:45

Klíma

Příspěvek od Fab30 »

Treba sledovat ci funguje, odkryt ho a sledovat, ci po zapnuti ju pricucne...

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Uživatelský avatar
Rocles
**
Příspěvky: 104
Registrován: 27 led 2013, 16:33
Bydliště: Francie

Re: Klíma

Příspěvek od Rocles »

Ja mam problém jiny. Klima chladi celkem dobře ale stava se mi ze mi nejde za jizdy vypnout. Nastartuju, jedu, nastavim si za jizdy jestli chci aby foukalo nahore i dole a po nejakem casem koukam ze to fouka jen dole. Tak se znazim to nastavit znovu ale nejde to. Nejde ji ani vypnout. Az zastavim a znovu nastartuju tak zase funguje normalne. Poradte kde by mohl byt zakopany pes. Dekuju moc.
Nesnasim blbce a neustupne idioty. Chytraky, vseznalky, cenzuru, vyssi moc, med a prazdnou penezenku. Vive la France

HYUNDAI Tucson 2020 1.6 CRDi 136 HTRAC DCT-7 - N Line - 0.000km +
HYUNDAI Santa Fe 2006 2.2 CRDi Automat 110kw 2WD - 180.000km +
ropak_2008
Příspěvky: 3
Registrován: 22 dub 2019, 20:43

Re: Klíma

Příspěvek od ropak_2008 »

Dobrý den,
mam takový zajímavý ukaz s dvouzonovou klimatizací. Na straně spolujezdce klimatizace funguje ale na straně řidiče ať je nastaveno co je tak ta strany pořád topí. :shock: :o #-o
Fab30
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 črc 2014, 13:45

Klíma

Příspěvek od Fab30 »

Malo chladiva, potrebne doplnit...

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Fab30
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 črc 2014, 13:45

Klíma

Příspěvek od Fab30 »

Dolezite je, ci ide horuci vzduch alebo len ren vonkajsi... Pokial ide horuci, dohriaty, je blba klapka. Ak je len vonkajsi, tak je malo chladiva... Skontroluj, ci chodi klapka najskor

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“