Manuální převodovka - výměna oleje

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
domino2
*
Příspěvky: 18
Registrován: 24 bře 2015, 09:50
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Manuální převodovka - výměna oleje

Příspěvek od domino2 »

Zdravím Santáci,
nedávno se mi podělal strvák tak bylo autíčko na větší opravě. Vše bylo opravené ale jde mi ted hůře(větší silou) řadit zpátečka a 5 rych. stupen. Máte s tím nekdo zkušenost? Může to být i tím že je tam celá nová spojka a ještě není vymačkaná? To je ale můj názor,tak nevím.
Olej v manuální převodovce se mění jak často? Nikde jsem tady na foru nenašel informaci o man. převodovce. Řeší se tady jenom automatická převodovka. Otázka je teda mění se jak často, kolik ho tam je a jaká olej patří do Santy II. 2,2 crdi.
Děkuji všem za nějakou informaci!
Hyundai Santa fe II. 2,2CRDi 4x4 2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rendys
*
Příspěvky: 44
Registrován: 17 čer 2008, 17:31
Bydliště: Střední Čechy

Re: Manuální převodovka - výměna oleje

Příspěvek od Rendys »

Tak moje zkušenost s manuální převodovkou jsou, že mám tedy původní spojku i setrvák mám najeto cca 90tis. a jde mi tam o něco hůře 1 a 2st. ale to už od začátku co jsem auto kupoval nové.
K výměně se nic v servisce nepíše jen že se má kontrolovat dle intervalů po roce nebo 15tis.km.
K typu oleje: originální olej Hyundai MTF 75W/85 (API GL-4)
Množství: 1,85L.
Nikde se nepíše o výměně oleje jen o doplnění a kontrolu jestli někde neteče.
Santa Fe 2,2 CRDi nanuál 114kw r.v.2008 stříbrná 4x4
Volvo XC60 2,4 AWD manuál (2016)
Santa Fe 2,2 CRDi 147kw AT Style+Succes šedá 4X4 (2/2017)
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Manuální převodovka - výměna oleje

Příspěvek od Richard555 »

Já bych, pokud si auto chceš ještě nějakou dobu nechat klidně ten olej vyměnil, pokud použiješ TUTELU tak to vyjde na pár stovek a určitě bych vyměnil olej v rozdělovací převodovce a v zadním diferenciálu... Nic tím nezkazíš, musíš akorát dodržet předepsané specifikace a i viskozitu
Do převodovky 75W/85 GL-4 (Tutela) a v o generaci starším Santovi 2005 jsem do rozdělovací převodovky a diferenciálu dával Mogul Trans 80W90 GL-5 a do své IX55 jsem do diferáku a rozdělovací převodovky dával Hypol 75W/90 GL-5
Za mě určitě olej všude vyměnit tak po 60000-80000 max. po 100000 nebo po 5-6 letech), kecy o celoživotnostní náplni raději přehlížej Hodně důležité je to GL !!!! Když to popleteš převodovka nejspíš odejde !! A opravdu se jedná o cca 1000-1500,- za kompletní výměnu jak v převodovce tak v diferenciálech tedy za materiál-olej, za práci nevím, dělal jsem to sám
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
domino2
*
Příspěvky: 18
Registrován: 24 bře 2015, 09:50
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Re: Manuální převodovka - výměna oleje

Příspěvek od domino2 »

Tak co se týče s tím řazením tak si asi budu muset zvyknout. :D
Výměnu oleje v té převodovce udělám určitě protože jsem druhý majitel a nevím zda-li byla provedena někdy před tím. Ivestoval jsem do něj ted trochu víc než bych chtěl tak si Santu ještě nějaký čas nechám.Jsem s ním spokojený.
Díky za info ohledně typu oleje, konečně mi někdo poradil co do toho nalít. Co se týče mechanických převodovek tak tady toho moc není napsáno. Všichni řeší jenom automaty :D
Nezdá se mi že by olej v převodovce byl NAVŽDY. Raději si ho nechám vyměnit a bude klid.
Díky všem za info
Hyundai Santa fe II. 2,2CRDi 4x4 2007
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Re: Manuální převodovka - výměna oleje

Příspěvek od Santík »

Zdravím všechny,
prosím o radu, budu měnit oleje v převodovce a rozvodovce. Měnil někdo z vás již na santovi, potřeboval bych navézt kde přesně jsou výpustné a nalévací otvory (hlavně ty nalévací, výpustné asi nepřehlédnu :D ), jejlépe foto. Díky moc za rady.

Santík
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
Míra78
Příspěvky: 4
Registrován: 08 pro 2015, 16:14

Re: Manuální převodovka - výměna oleje

Příspěvek od Míra78 »

Dobrý den,chtěl bych se zeptat kudy se leje olej do převodovky.Mám manuální převodovku.
Děkuji za odpověď.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“