4x4 chyba stále zapnuté

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Maloch
Příspěvky: 1
Registrován: 27 úno 2018, 18:00

4x4 chyba stále zapnuté

Příspěvek od Maloch »

Neřešil někdo podobný problém? Příznaky smrad "spojky" při couvání, auto jede jakoby těžce, hučí a při plném rejdu cuká. Vyndal jsem pojistku na sepnutí zadního diferenciálu a všechny příznaky jsou pryč. Nejspíš je problém ve viskozní spojce v zadním diferenciálu. Jen je otázka jestli třeba jen v elektronice "cívka" nebo v lamelách spojky. Diferák jako převody jsou asi ok, protože žádné zvuky nevydává a olej je ok. Tyto problémy jsem vyčetl, že mají i jiná SUV. Zatím jsem zkusil koupit cívku co spíná 4WD jestli nerozepíná. Jinak mě asi čeká sundat kardan a řešit diferák nebo spíš tu spojku.
PS: kontrolka na palubovce při této chybě nepsala, že je stále zapnuté 4x4.
Jinak auto je super jak jízda tak i technika, zatím. Mám už najeto 342 000km. Dělal jsem nově dvouhmotu a repas kardanu jinak běžná údržba.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: 4x4 chyba stále zapnuté

Příspěvek od Richard555 »

no ono to nemusí být jen ve spojce. Ten systém používá více čidel např. ABS v kolech, Esp, náklonu, volantu atd. někde tam může být chyba a 4x4 se spíná samo na základě nějaké špatné informace od některého z nich
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“