SANTAFE 2008 Problemy so startovanim a akceleraciou

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
MIXI
Příspěvky: 1
Registrován: 06 čer 2017, 17:31

SANTAFE 2008 Problemy so startovanim a akceleraciou

Příspěvek od MIXI »

Dobry den,
prosim o radu. Mam nasledovne problemy s HYIUNDAI SANTAFE 2008 2,2 CRDI Automat, cca 205 000 km :
1. Z casu na cas - ale zda sa ze coraz castejsie - sa mi stane, ze zastavim na krizovatke, alebo aj inde a pri pokuse sa opat rozbehnut auto vobec nereaguje na plynovy pedal. Niekedy aj skape. Po par minutach sa ale rozbehne a vsetko je ok dalsich x kilometrov. Je to dost o drzku, ked sa mi to stane vo velkej krizovatke alebo dopravnej zapche. Neviem cim sa auto "zotavi", skusal som ho niekedy vypnut a znovu nastartovat, inokedy stlacat pedale, inokedy hybat s radiacou pakou, ale co sposobi, ze sa znova rozbehne, neviem.
2. Auto semtam zle startuje. Z casu na cas auto rano nechce startovat. Nastartuje vzdy, ale po par sekundach zdochne. Na plynovy pedal vobec nereaguje. Po 15 minutach takehoto startovania sa zrazu auto preberie, a akceleracia zafunguje a auto ide dalej uplne v poriadku dalsich x kilometrov alebo dni. Co sposobi, ze akceleracia zafunguje neviem.
Mam pocit, ze tieto problemy suvisia. Uz som dal vymenit palivove cerpadlo, ale nie za nove ale nejaky secondhand alebo repas. Tiez som dal vymenit brzdovy spinac. Ale nic nepomohlo. Vygooglil som podobne symptomy a ludia pisali ze moze byt problem s cerpadlom, nejakym rele, s EGR, alebo vstrekmi, pripadne zhavicmi, ale EGR sa tusim vyskytuje najcastejsie. Samozrejme diagnostika neukazala nic ani ziadne kontrolky nesvietia. Stretol sa s tym niekto? Mate nejake tipy co by to mohlo byt? Vrela vdaka!
Reklama
 

reggie70
Příspěvky: 1
Registrován: 10 dub 2018, 16:18

Re: SANTAFE 2008 Problemy so startovanim a akceleraciou

Příspěvek od reggie70 »

Zdravim MIXI !!
Mam ten isty problem s acceleration motora sporadicky aj ja. Motor 2.2 D 114kW
Startovanie je ok, len pri akceleracii z volnobehu sem-tam skubne 1x alebo viackrat. Ale stalo sa aj pri vyssich otackach.
Niekedy aj 2 dni pokoj a potom zas.
Vy ste to nejak doriesili?
Niekde mi hovorili, ze moze byt aj regulator tlaku na Common Rail alebo snimac tlaku na sacom potrubi.
Dobre by bolo vyskusat z fungujuceho auta ale nemam moznost.
Dik za fundovane odpovede.
Uživatelský avatar
Bed@
**
Příspěvky: 241
Registrován: 03 dub 2011, 21:49
Bydliště: Dubí
Kontaktovat uživatele:

Re: SANTAFE 2008 Problemy so startovanim a akceleraciou

Příspěvek od Bed@ »

Mam doma taky 2008 se skoro 200tis. km a musel jsem nechat kvuli startovani menit zhavice :idea: Po jejich vyndani jsem nameril odpovidajici hodnotu odporu jen na jednom ze 4, takze auto startovalo da se rict na jeden zhavic.

Jako na dalsi bych se zameril asi na EGR, rozebrat, vycistit a zjistit, zda spravne zavira.

Sorento 2.2CRDi TOP 4x4 (2021)
Sportage 1.6T-GDi GT line 4x4 (2017)

Stinger 3.3 V6 T-GDi (2017)


Prodáno:
Santa Fe 2.2CRDi GLS 4x4 (2008)
Sorento 2.2CRDi Premium 4x4 (2013)
Sorento 2.2CRDi (2010)
Santa Fe 2.2CRDi (2007)
cee'd 1.6CRDi (2007)
waltr1
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 črc 2013, 21:32
Bydliště: ostrava

Re: SANTAFE 2008 Problemy so startovanim a akceleraciou

Příspěvek od waltr1 »

ja bych to videl na vadny plynovy snimac nekdy staci vycistit a prostrikatt
martinSK
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 bře 2013, 22:50

Re: SANTAFE 2008 Problemy so startovanim a akceleraciou

Příspěvek od martinSK »

Mal som niečo podobné a bol to EGR
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“