Slabý účinek parkovací brzdy

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
PetrVIVIVI
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 lis 2018, 22:50

Slabý účinek parkovací brzdy

Příspěvek od PetrVIVIVI »

Ahoj. Na STK mi naměřili velmi slabý účinek parkovací (nožní brzdy). Je fakt že v prudším kopci už moc dobře nedrží a nerad bych to nechával ležet jenom na P na auto převodovce. Mám Santu v automatu 2.2 114kw 2006 najeto 130tisíc. Chtěl bych se zeptat jak na opravu. Dá se nějak "dotáhnout" nebo se musí něco vyměnit? Děkuji moc Petr
santa
Reklama
 

Uživatelský avatar
Деревенский
**
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2018, 18:45
Bydliště: Дальневосточный округ

Re: Slabý účinek parkovací brzdy

Příspěvek od Деревенский »

Mrkni do encyklopedie: https://www.youtube.com/results?search_ ... king+brake

Po rozebrání se uvidí co vyměnit.
директор путаницы
PetrVIVIVI
*
Příspěvky: 12
Registrován: 21 lis 2018, 22:50

Re: Slabý účinek parkovací brzdy

Příspěvek od PetrVIVIVI »

Tak vyřešeno. Rozebráno zadní brzdové obložení. Vyčištěno lehce zbroušen buben i destičky a dotažené lanko. Teď to drží jak nové.
santa
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Slabý účinek parkovací brzdy

Příspěvek od Richard555 »

JJ důležité je sundat buben (bubnokotouč) a strhnout tu hranu, kde se už obložení netře. Vzniká tam zub a pak nejde bubnokotouč sundat.
Co se týká seřízení, je třeba seřídit bez lanka matkama na mechanickém "prasátku" tak aby se obložení lehce šuchalo při točení.... je třeba to zkoušet několikrát a až tohle je OK pak připojit lanko a za sedadly seřídit krok páky ručky..... pak to i brzdí :D
Většinou není třeba nic měnit ani obložení a vše po seřízení funguje správně :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
ravyk
Příspěvky: 2
Registrován: 11 lis 2019, 13:20

Re: Slabý účinek parkovací brzdy

Příspěvek od ravyk »

Mám Santu necelý týden, tak se seznamuji s tímto autem... Jediný trochu pro mě děsivý problém nastal, že po dvou dnech se objevil v zadním kole sem tam bouchavý zvuk s frekvencí podle otáček kola. Účinnost nožní parkovací brzdy není ideální, bude nutné ji seřídit...
Ještě jsem si vzpomněl, že jednou po odstavení jsem se rozjel za příšerného rachotu od kol, po zatažení a povolení parkovací brzdy to přestalo.
A teď otázka. Po přečtení tohoto příspěvku mě napadlo, že původ bouchavého zvuku by mohl být právě v parkovací brzdě, resp. v paknách té bubnové brzdy. Co myslíte?
Díky za rozumy, do servisu se dostanu až za pár dnů, tak abych z toho nebyl moc přešlý. Zatím mi to kazí radost z nového auta.
Santa Fe 2,2 CRDi 145 kW, 2010
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“