Santa 2.2crdi netopi + dotaz na svícení

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Jarecz
Příspěvky: 2
Registrován: 05 pro 2018, 07:33

Santa 2.2crdi netopi + dotaz na svícení

Příspěvek od Jarecz »

Zdravím, pořídil jsem si před par měsíci santu 2.2 crdi 114kw a mám na nej dva dotazy. Za prve, teď v zimě jak pustím topení, tak netopi levá strana, jde jen vlazny vzduch, prava topí normálně. Nevím jestli bude problem s vymenikem nebo někde s elektronikou klimatroniku. Jeden známy mě straší, ze bude muset ven palubovka :shock: . A za druhé, když zapnu světla a necham je zaple, tak po vytažení klicku a zamčení auta, světla pořad svítí, předek i zadek. Neměli by se po vytažení klicku zhasnout? Štve mě ze musím pokaždé po nastartování myslet na rozsviceni světel jak u staré felicie. Děkuji za každou radu :wink:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Santa 2.2crdi netopi + dotaz na svícení

Příspěvek od Richard555 »

no u mé IX55 a tuším i u Santy I.gen. je to tak, že pokud necháš světla zapnutá a vyndáš klíček, svítí obrysovky do té doby než otevřeš dveře, jakmile chce dveřmi vystoupit, světla zhasnou

A s tím topením se to několikrát řešilo, dej hledat - jedná se o klapku směrující vzduch ke spolujezdci, ale jestli musí přístrojovka ven nevím......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Jarecz
Příspěvky: 2
Registrován: 05 pro 2018, 07:33

Re: Santa 2.2crdi netopi + dotaz na svícení

Příspěvek od Jarecz »

No tohle je santa druhé generace a když necham zaple světla, vystoupim, tak svítí a jak zamknu tak svítí pořad. Co jsem tak hledal, tak je u spinacky nějaké relé které tohle zhasnuti světel ovládá, ale jestli to tak je nevím.
A ta klapka je taky možná, někdo psal, ze by mohl být i ucpaný výměník, takže prolachnout a kdyby se měl měnit, tak palubovka ven, ale to doufám ne. Ještě zkusit diagnostiku jestli neco ukáže..
Uživatelský avatar
Jarda776
*
Příspěvky: 95
Registrován: 09 čer 2008, 17:27
Bydliště: Hodonin

Re: Santa 2.2crdi netopi + dotaz na svícení

Příspěvek od Jarda776 »

Mel jsem to same, byla to klapka, staci udelat diagnostiku v Hyundai a klapku zjisti testem, mozna to umi i nejaká lepsi diagnostika garazmistra :wink:
Hyundai New Santa Fe 2.2 CRDi ELEGANCE / manual
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“