Výměna turba

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
stromisko1
Příspěvky: 3
Registrován: 16 led 2019, 18:45

Výměna turba

Příspěvek od stromisko1 »

Ahoj, odešlo mi turbo na Santa Fe 2 2.2 crdi 114kW a chtěl bych vědět jestli už jste ho někdo měnil, jak je to složité a zda se to dá udělat aj doma.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna turba

Příspěvek od Mexican »

napada ma klasicke "uvezu to pane lorenz?"
ty snad najlepsie vies ako si na tom manualne zruzne, ake mas doma naradie a podobne. vymena turba nie je jednoducha zalezitost a urco by som to ja osobne nerobil doma aj ked naradie mam dobre a opravujem si dost veci
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Výměna turba

Příspěvek od dibarbora »

Este jedna podstatna myslienka, dielensky hever mas? Bez toho by som to nerobil.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
stromisko1
Příspěvky: 3
Registrován: 16 led 2019, 18:45

Re: Výměna turba

Příspěvek od stromisko1 »

Hever mám a mám aj takové ty menší nájezdy, ale kde mi spíš o to že co jsem se díval na netu tak to tam někdo sundával aj s hlavou a do toho bych teď nešel.
Fab30
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 črc 2014, 13:45

Výměna turba

Příspěvek od Fab30 »

Da sa to doma urobit, ale narobis sa riadne a na prvy krat dost zlozite. Ja by som to ani za peniaze uz nerobil

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Výměna turba

Příspěvek od dibarbora »

Treba počítať s neočakávanými nástrahami v podobe problémových skrutiek, prípadne odtrhnutých šteftov. Je potrebné samozrejme disponovať kvalitným a pestrým náradím, aby v pol ceste nebola stopka v podobe nejakého externého thorxu alebo inej vychytávky.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
juchuchu
Příspěvky: 2
Registrován: 29 srp 2011, 14:15

Re: Výměna turba

Příspěvek od juchuchu »

Výměna turba je věc jedna, důvod, proč turbo havarovalo je věc druhá. Nevím, kolik máš najeto, ale často turbo havaruje, protože není v motoru v pořádku mazání. Buďto je málo oleje, nebo je špatný. Špatný je proto, že se nemění, nebo proto, že je znehodnocený. Znehodnocený bývá často únikem nafty do motorového prostoru kolem vstřiků (vyklepané podložky pod vstřiky). Tím vzniká karbon, usazuje se v motoru, hlavně ve vaně, v sacím koši, ten se postupně ucpává a snižuje průtok oleje. Pak to blbě maže a první, co odejde je turbo. Když se to řeší jen výměnou turba a ne celkovou kontrolou motoru, pak se sítko oleje ucpe úplně a motor nemaže a havaruje. Takhle už umřelo hodně nafťáků, i těch v Santa Fe, aniž by měl motor oleje na měrce málo. Mám po výměně turba, ukázkový příklad odfláknutého servisu předchozího majitele nastal i u mě. Ale vzali jsme motor pro kontrolu komplet, vše bylo, jak píšu výše. Teď mám 100 % klid.
předtím: mondeo 2.0.i combi 98, mondeo 1.8i sedan 99, mondeo 1.8i sedan 2001
teď: mondeo 1,8i hat 02, "červený drak" a samozřejmě SF 2.4.i "stříbrný sršeň" :)
Od 2018 Santa Fe CM, 2.2 114kW, opět v praktické stříbrné
Josef Viktořík
Příspěvky: 5
Registrován: 22 kvě 2016, 17:54

Re: Výměna turba

Příspěvek od Josef Viktořík »

Dobrý den,turbo jsem měnil,Koupil jsem nový vyvážené střed a zbytek jsem udělal zpod auta a zhora. Je nutno počítat se špatným přístupem a mít kvalitní 12 golu, Jednu matku jsem musel odsekat. Práce cca na 6 hodin.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“