Auto přestane táhnout, automat nechce podřadit.

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Jaman009
Příspěvky: 3
Registrován: 09 úno 2019, 10:44

Auto přestane táhnout, automat nechce podřadit.

Příspěvek od Jaman009 »

Dobrý den, mám Santu 2007 crdi automat , chtěl bych poradit s následující věcí, při delší trase se mi již 3x stalo , že auto jakoby přestane poslouchat plyn ať šlapu jak šlapu, pocitově je to něco jako nouzový režim, jednou si drží například rychlost 80km/h, jindy jde ještě níže, vždy se to stalo na dálnici po vyšších rychlostech. Sjedu na prvním možném sjezdu, když se pokusím hned nastartovat a jet , auto jede, ale třetí rychlost nechce přeřadit na čtyřku a vytáčí trojku téměř do maxima. Pokud zastavím na delší dobu, alespoň 5minut, auto potom jede normálně.

Napadá Vás někoho čim by to mohlo být? Diagnostika nic neobjevila, napadla mne Váha vzduchu, palivový filtr, automat před smrtí?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Auto přestane táhnout, automat nechce podřadit.

Příspěvek od Richard555 »

No z popisu závady mi připadá, že automatem to asi nebude, nejspíš to bude něco jako nouzový režim motoru. Může to být to ci jsi napsal, i plynový pedál, ale že se tak stává při zatížení na dálnici mi připomíná naší závadu u Santy CRDI 92Kw. Tam byl poškozen vstřik a při větším zatížení se občas zasekl otevřený , tím poklesl tlak v railu a motor buďto chcíp, nebo nešel přes cca 2500 otáček. Na diagnostice ELM se napsala závada na CAN sběrnici. Origo diagnostika už závadu poznala(nízký tlak v railu), ale stejně se muselo systémem pokus omyl jednotlivé součástky vč. railu měnit a zkoušet, až se došlo na ty vstřiky :wink: Šly na repasi a mechanik co to dělal říkal, že takovou závadu ještě neviděl......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Jaman009
Příspěvky: 3
Registrován: 09 úno 2019, 10:44

Re: Auto přestane táhnout, automat nechce podřadit.

Příspěvek od Jaman009 »

Díky za reakci , teď nevim jestli mít radost nebo ne, metoda pokus omyl bývá dost finančně nákladná :) ,takže na originál diagnostiku předpokládám do Hyundaie ?
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Auto přestane táhnout, automat nechce podřadit.

Příspěvek od Richard555 »

Nevím odkud jsi, možná by stačila diagnostika HICOM (cca 10000,-) samo origo je lepší, ale zas je třeba aby ten kdo diag. používá věděl oč jde, nejen přečíst co napíše - to umí kdokoli, ale skutečná závada může být i jinde :wink: U našeho auta se pokus omyl konal tak, že se jednotlivě vyměňovaly díly ze dvou totožných aut - ale u nás byla výhoda, že závadu bylo možné celkem snadno vyvolat - prostě dal jsi plnej a auto chcíplo.......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Jaman009
Příspěvky: 3
Registrován: 09 úno 2019, 10:44

Re: Auto přestane táhnout, automat nechce podřadit.

Příspěvek od Jaman009 »

Ahoj, jsem Plzeň jih, podle všeho to bude dělat filtr pevných částic, napíchli jsme to ihned po tom , co se to opět projevilo.. někdo kdo by mi mohl doporučit šikovního člověka na čištění?
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“