Vibrace při jízdě na neutral

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Splendid002
Příspěvky: 6
Registrován: 15 pro 2020, 12:02

Vibrace při jízdě na neutral

Příspěvek od Splendid002 »

Dobrý den,
nedávno jsem pořídil Santa Fe II, 2.2 110kw. Při koupi jsem nepozoroval žádné problémy. Spojka šla pěkně, systém 4x4 fungoval. Nedávno jsem vyjížděl ze zmrzleho parkoviště a viditelně se zadní náprava bez problémů zapojila...
Ovšem teď řídila přítelkyně a na křižovatku dojížděla na neutral a skrz celé auto byly cítit vibrace a auto možná i trošku brzdilo. Zkoušel jsem to sám a dělá to pouze při jízdě na neutral. Když mám jen zmáčknutou spojku tak nic...
Nikdy jsem 4x4 nevladtnil a mám s tím jen minimální zkušenosti. Je to normální? Nebo mám nějaký problém s pohonem 4x4?
Dekuji za radu
Reklama
 

rob159
*
Příspěvky: 41
Registrován: 17 čer 2018, 16:04

Re: Vibrace při jízdě na neutral

Příspěvek od rob159 »

Toto som mal aj ja.. dvojhomotny zotrvacnik .. menil som to aj so spojkou+ robota a cena 1000€
Splendid002
Příspěvky: 6
Registrován: 15 pro 2020, 12:02

Re: Vibrace při jízdě na neutral

Příspěvek od Splendid002 »

Tak to jsi mi vůbec neudělal radost... Já si byl jistý že spojka ještě dlouho vydrží protože ji dělali 50000km zpátky.
Přijde mi že to nějak málo vydrželo. Nějaká ráda proč by to tak mohlo být? Hledat ještě nějaký problém?
Splendid002
Příspěvky: 6
Registrován: 15 pro 2020, 12:02

Re: Vibrace při jízdě na neutral

Příspěvek od Splendid002 »

Tak jsem byl v servisu kde mi řekli že to setrvak určitě není pokud to nedělá problémy na volnoběh. Že je to nejspíš vnitřní kloub poloosy... Tak nevím.
Jinak jsem zkoušel ještě vše možné, a vibruje to i při jízdě s vymacklou spojkou.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“