Sněhové řetězy

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
Elizabeth.Zlo
Příspěvky: 4
Registrován: 06 lis 2012, 11:06
Bydliště: Liberec

Sněhové řetězy

Příspěvek od Elizabeth.Zlo »

Dobrej,
chtěla bych vás poprosit o radu s výběrem sněhových řetězů. Vůbec nemám přehled jaké jsou dobré a proto ráda uvítám vaše osobní zkušenosti. Vybírat bych chtěla z http://www.snehove-retezy-shop.cz/3156- ... ml#content nebo http://www.snehove-retezy-shop.cz/3155- ... ml#content. Textilní nebo řetězové?

Děkuji za nápady a rady :wink:
Reklama
 

Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od MICHAL77 »

Protože nemáte vyplněné bydliště tak nevím a nemohu odhadnout kolikrát za zimu je využijete, ale myslím si že klasika z nějakého hypermarketu za 500 plně stačí. Bydlím na Vysočině a používám je už desátým rokem, stály tenkrát 250Kč :mrgreen: , normální řetízkové.
.........
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od XMira »

Na Getzánkovi jsem míval obyčejné z Baumaxu. Takže jak píše MICHAL77 - pokud je člověk nepoužívá každý den deset kiláků, fungujou dobře i obyčejné. K připlacení by mne vedla, spíš než funkce, snadnost nasazování. Tedy nějaké rychlonasazovací. Ale to jen v případě, že bych je používal pravidelně. Jinak mám řetězy nandané do 15ti minut i s dotažením.
U getze je výhoda, že takový ten kulatý kufřík s řetězama krásně pasuje do rezervy a nezabírá místo.

Jediné, na co bych koukal, je tvar řetězů. Stopa do "Y" je lepší, než "H" a očka řetězu mají mít hranatý průřez drátu, ze kterého jsou vyrobena.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od XMira »

Jo a k problému textilní/kovové - jak jsem psal: do Getze se dají krásně schovat, takže laciné kovové jsou dobrá volba. U textilních by mi ani tak nevadila nižší životnost (použiju je jednou, dvakrát za zimu) ale spíš mizerná účinnost. Jediná vyjímka, o které uvažuju jsou Michelin Easy Grip. Do i30 by se snáz složily a vypadaj, že by mohly i fungovat.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Elizabeth.Zlo
Příspěvky: 4
Registrován: 06 lis 2012, 11:06
Bydliště: Liberec

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Elizabeth.Zlo »

Děkuji vám za příspěvky. Už jsem si to doplnila :wink: Jsem z Liberce, ale chci je pro taťku, protože se chystají na hory a dostala jsem za úkol od mamky nějaké pořídit jako dárek, takže klidně nějaké dražší, ale alespoň nějakou značku, takže jsem si chtěla počkat od vás na nějakou radu a zkušenost, jelikož já je vůbec nevlastním :)

Pravděpodobně budu koukat tedy po těch řetězových. Rozměry jsou 175/65 R14, jelikož se bude jednat o dárek, ráda bych vybrala značku Pewag ale nevím jaké z nabídky vybrat :|

Jedou na 14dní do Alp, ale budou trochu divočit jak znám tátu.
rcc
**
Příspěvky: 144
Registrován: 13 úno 2012, 12:34

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od rcc »

Elizabeth.Zlo píše:Děkuji vám za příspěvky. Už jsem si to doplnila :wink: Jsem z Liberce, ale chci je pro taťku, protože se chystají na hory a dostala jsem za úkol od mamky nějaké pořídit jako dárek, takže klidně nějaké dražší, ale alespoň nějakou značku, takže jsem si chtěla počkat od vás na nějakou radu a zkušenost, jelikož já je vůbec nevlastním :)

Pravděpodobně budu koukat tedy po těch řetězových. Rozměry jsou 175/65 R14, jelikož se bude jednat o dárek, ráda bych vybrala značku Pewag ale nevím jaké z nabídky vybrat :|

Jedou na 14dní do Alp, ale budou trochu divočit jak znám tátu.
Zdravím, doporučoval bych tyto http://www.auto-filson.cz/snehove-retez ... p-639.html. Je to přesná velikost na rozměr který uvádíte. Značka je Filson. Měl jsem je před lety na fiestě a spokojenost (v jiné velikosti samozřejmě, kola jsem měl 13"). Dobře a jednoduše se nasazují, je to bareně odlišeno co kam se má protáhnout atd. Teď je mám v nové i20 (opět v jiné velikosti), zatím jsem je nepoužil, ale ke koupi mě hnala zalost nasazování a předchozí spokojenost. Koupit se dají v mnoha hypermarketech. Já je kupoval v Kauflandu. Cena kolem 500Kč, což je supr cena poměr cena výkon. Pewag bude cenově jinde.
Škoda Fabia 1.0 Junior
Hyundai i20 1,2i/57kw Inclusive Plus New 10/2011 sold 12/2013
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Chasnik »

Elisabeth: taťka pojede na hory (předpokládám týden nebo dva) a potom se zase bude pohybovat mimo naše horstva, rozumím tomu dobře? Pro takové účely jsou fakt PEWAG řetězy škoda. Já měl vždycky ty obyčejné, jedny z nejlevnějších, a použil jsem je cca 1x za tři roky. Se zhruba dvojnásobnou frekvencí je půjčuju zoufalcům, kteří vyrazí na zimní dovolenou sic se zimníma, ale blbýma gumama ;)
Každopádně ani ty levné řetězy se nikdy neroztrhly a svůj účel splnily velmi dobře.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Elizabeth.Zlo
Příspěvky: 4
Registrován: 06 lis 2012, 11:06
Bydliště: Liberec

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Elizabeth.Zlo »

Mě šlo spíš o to, že se bude jednat o dárek, tudíž bych si i připlatila. Mam takový strach, že někde zapadnou a řetězy ze supermarketu jim budou k ,,ničemu" :? na jiných forech jsem četla, že se právě můžou i přetrhnout a tak podobně a že je lepší si zaplatit za kvalitu. Tudíž si myslím, že když koupím dražší a kvalitnější, že se s nimi jen tak nic nestane.

Třeba jak píšete vy Chasnik, že se vám nikdy neroztrhly, tak to bude taky tím odkud jste je kupoval, protože pochybuji, že ve všech obchodech bude stejná kvalita, takže můžu nějaké koupit v obyčejném obchodě a opravdu můžou být k ničemu, ale třeba také nemusí, ale to já právě nechci, chci mít jistotu, že budou dobrý :)
Uživatelský avatar
Elizabeth.Zlo
Příspěvky: 4
Registrován: 06 lis 2012, 11:06
Bydliště: Liberec

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Elizabeth.Zlo »

Ale každopádně děkuji za názor :wink:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Hardcam »

Ja jsem kupoval retezy pred mesicem. Beru je jako doplnek pro pripad, ze fakt pujde do tuhyho. Klasicky retezy neumim nasadit, ano neumim, protoze neco jinyho pro me bylo nasadit je na suchu u baraku a neco jinyho pod brutalnim kopcem v horach, kde uz tak jsem mel kolo 15cm zapadly a nesla za nej ani strcit ruka. Mel jsem pomerne jasnou predstavu, bezpodminecne jsem chtel znacku Pewag a bezpodminecne jsem chtel retezy, ktery dokaze nasadit i necvicena opice. A jelikoz pouzivam elektrony, tak aby clanky nezasahovaly do disku a hlavne aby neco vydrzely a jizda pritom byla komfortni.

V konfiguratoru mi vyjely jako nejvhodnejsi Pewag Snox 540 - predpokladam, ze budes poptavat rozmer cca 175/65 R14, takze treba tyto http://www.autobaterie-autodoplnky.cz/p ... 510-12790/, jsou sice drazsi, ale za to nabizi dumyslny a originalni reseni, dlouhodoubou vydrz i pri pravidelnym pouzivani a predevsim jednoduchost montaze i v ne zrovna idealni situaci.
Nevim, jestli je to verejna informace, takze neuvedu nick, ale mame tu clena, ktery v Pewagu pracuje a umi nabidnou lepsi cenu nez 3600,- a urcite by umel lepsi cenu i u tech Servo.
Video: http://www.youtube.com/watch?v=kQBGKKVQVmQ

Nakup textilnich retezu zvazuju taky, ale pouze pro pripad, ktery se mi stal pred dvema lety na celostatni ledovce, kdy jsem usek 6km jel temer 2,5 hodiny a siroko daleko ani zivacka. Jejich zivotnost je ale velmi limitovana, radove je to par desitek km a na ledu jeste min.
Co se levnych retezu tyce,osvedcily se mi pouze retezy Compass (na 14" kolech), ty kupoval jeste muj otec v 90. letech a mam je dodnes v garazi. Jinak se mi podarilo troje supermarketovy retezy pretrhnout.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od enjoy »

No,tak v týhle cenový kategorii už bych zauvažoval nad http://www.youtube.com/watch?v=yFyjtwVt8RI
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Hardcam »

Na Thule jsem koukal, ale ty co se mi libily (K-Summit) stoji 7 (pouzivam matice 22", taze je nutnej i adapter) a to uz je IMHO nonsenc na tech par cest rocne. A neznam nikoho, kdo by je umel za vyrazne lepsi cenu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
rcc
**
Příspěvky: 144
Registrován: 13 úno 2012, 12:34

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od rcc »

Elizabeth.Zlo píše:Mě šlo spíš o to, že se bude jednat o dárek, tudíž bych si i připlatila. Mam takový strach, že někde zapadnou a řetězy ze supermarketu jim budou k ,,ničemu" :? na jiných forech jsem četla, že se právě můžou i přetrhnout a tak podobně a že je lepší si zaplatit za kvalitu. :)
Zdravím, až někde zapadnou tak už je na nasazování řetězů noname, Pewag Thule pozdě. Důležité je včas zastavit na vhodném místě a řetězy nasadit. Při zapadnutí se používají vyprošťovací řetězy, ale to je jiná kategorie. K roztržení většinou dochází při nesprávném použití jako je rychlá jízda, dlouhodobá jízda po asfaltu, při zapadnutí a následném pokusu o vyhrabání se zpět atd.
Škoda Fabia 1.0 Junior
Hyundai i20 1,2i/57kw Inclusive Plus New 10/2011 sold 12/2013
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od Hardcam »

Je zapadnuti a zapadnuti. Kdyz zustanes videt na brichu, tak Pewagy nepomuzou, ale kdyz se zahrabes jen kolem, daji se celkem bez obtizi pouzit prave bez nutnosti sahat za kolo. Na upevneni staci jakykoliv pohyb kola, tedy i prokluz.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhové řetězy

Příspěvek od hlobilp »

Kdyz Elizabeth.Zlo asi neumi cist SZ :-)
Ceny jdou zajistit myslim celkem slusne.... osobne bych taky jiny nez Pewag a podobny nekoupil.... znam nekolik lidi s osobni spatnou zkusenosti s noname retezy. Doufam, ze je ani nikdy nebudu potrebovat.... jen kdyz uz to jinac nepujde...
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Odpovědět

Zpět na „GETZ“