Problém s imobilizérem

Moderátoři: vipe, Moderátoři

miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od miro13 »

BranoB píše:Prezradím len toľko, že závada vôbec nebola v tom, o čom tu píšu diskutujúci.
A v čom prosím bola závada, ak v tom nie je tajomstvo ](*,)
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
Reklama
 

miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od miro13 »

BranoB píše:Prezradím len toľko (považujem to za know-how servisu), že závada vôbec nebola v tom, o čom tu píšu diskutujúci. Kto chce, nech ide do Dunajskej Stredy
...rozumiem, ale uznaj, do Dunajskej Stredy mám 450 km, ak môžeš pošli mi SZ, ďakujem [-o< :-#
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od OGYN »

Po několika letech probémů s imobilizérem,problém KONEČNĚ vyřešen! Ve značkových servisech jde jen o to dostat z vás peníze,za prohlídky! Po několika bezúspěšných pokusech v Brně,jsem se obrátil na malý soukromý servis! Dozvěděl jsem se ,že problém je v cívce,na spínací skřiňce,ale příčina byla i v rychlosti načítání kódu! Chce to zapnout zapalováni,a chvíli počkat,než je načten plovoucí kód! Je li startování přiliš"zbrkle"nestačí se kód načíst,a v případě opětovného startu je počítač" zmaten" a start se nezdaří! Dostal jsem radu,v případě ,že imobilizer nezhasne,počkat asii 10 vteřin,před dalším startem,aby mohl být nastaven jiný kód,a nebyla počítačem "vyhozena "chyba! Já jich měl evidivaných několik desítek! Nyní konečně vše OK.
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
x-t.y.n.a
Příspěvky: 3
Registrován: 12 led 2015, 11:58

Getz 1,1 imobilizer

Příspěvek od x-t.y.n.a »

Ahoj, měla bych dotaz ohledně závady, kterou projevuje ségry Getz (není technicky zdatná, tak sem píšu já) :D
Má Getze rv. 2006 obsah 1,1 základní výbava - nemá ani centrál (pouze přikoupeny 5.dveře a mlhovky), zajímá mě jestli auto v základu má imobilizér? Máme problémy se starty, kolikrát nastartujeme až na po 10.té, kontrolka imobilizéru na přístrojové desce je vyobrazená, když svítí nastartujeme, když bliká máme smůlu, proto tuto závadu přikláním k imobilizéru, ale táta mi tvrdí, že to auto prostě imobilizér nemá, že tím to nebude...tak jsem z toho jelen :idea: . Přeci kdyby to IMO nemělo, tak tam není ta kontrolka ne? Klíček je obyčejný (není dutý ani otvírací).
Děkuji za odpověď a případně o radu čím by závada mohla být (svíčky vyměněny, baterie je nová).
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od vipe »

Příspěvek jsem ti přesunul tam kam patří.

IMMO určitě má a závada kterou popisuješ se tu už řešila viz. předchozí příspěvek.
Sám jsem asi před půl rokem měnil cívku imobilizéru :cry: jednou startovalo a dvakrát ne, záleželo hlavně na teplotě.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
x-t.y.n.a
Příspěvky: 3
Registrován: 12 led 2015, 11:58

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od x-t.y.n.a »

děkuji za odpověď, teď jen dotaz kolik cca ta cívka stojí a kde je možné jí koupit?
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od jaroslav5 »

Imobilizer nie je dialkove ovladanie centrálneho zamykania kde sa mení kod za každým ked odomkneš alebo zamkneš. V imobilizéri je pevný kod ten sa nemení po každom naštartovaní. Ten zmeníš len diagnostikou.Cievka stojí okolo 50 euro a objednával ju kamarát v KIA
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od vipe »

Já dával cca 500,- v Hyundai si připrav o dost více nebo objednávej třeba TADY nebo TADY
Obrázek
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
x-t.y.n.a
Příspěvky: 3
Registrován: 12 led 2015, 11:58

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od x-t.y.n.a »

děkuji za odpovědi a reakce. Dnes jsme zkusily startovat náhradním klíčkem a problém se projevuje i s ním. Tak jdu objednávat, aby nás to někde nenechalo.
BranoB
*
Příspěvky: 25
Registrován: 08 říj 2010, 21:59
Bydliště: Bratislava

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od BranoB »

Ahoj, veľmi by ma zaujímalo, ako to nakoniec dopadlo.
Getz 1.1i Dynamic space silver metalic
Karolina1231
Příspěvky: 1
Registrován: 05 lis 2016, 13:43

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od Karolina1231 »

Dobry den, take mam dlouhodoby problem se startovanim. Kdyz otocim klicem v zapalovani, a to plati u obou klicu, nerozsviti se mi kontrolka imobilizeru a proste nenastartuji. Jsem druhy majitel sveho Hyundai Accent 1.5 CRDi, r.v. 2007, tudiz nemam ke klicum stitek. Driv stacilo klicek vytahnout a vlozit zpet do zapalovani, ted uz ne. Povede se to treba az na dvacaty pokus a uz opravdu nevim, co s tim. V jednom servisu mi rekli, at to proste zkousim a jinak nevedi, co s tim. Pry jsem to auto nemela kupovat, tudiz je to muj problem. Mam tedy zkusit jiny servis? Nebo to nejak jde, abych si to opravila sama? Nekde jsem cetla, ze staci vymenit jakysi dratek vedouci k civce.. Proto prosim o radu.
Hyundai Accent 1.5 CRDi
Rok výroby 2007
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od alvin »

ja som toto načal v inej téme, ale ako som sa rozprával s pár ľuďmi, a čitam ako Vaše ,tak aj Daewrolet fóre príspevky, je to presne tak. Po otočení kľúča v spínačke sa musí spolu s ostatnými kontrolkami rozsvietiť kontrolka imobilizéru. Ak sa nerozsvieti, zbytočné vôbec štartovať. A teraz,prečo to tu znovu otváram:
Minulý týždeň mi poradil exmajiteľ Getza, ktorý pracuje s autam, že ono je dobré tie kľúče pravidelne prestriedavať,vraj ono to vraj môže robievať, keď sa dlho používa iba jeden kľúč. Odkedy to robím,zatiaľ sa problém nevyskytol. Momentálne uvažujem,že kým vždy chytí, teda kod načíta, nehodno sa tým zaoberať,myslím dávať to do servisu, iba ak by to nadobudlo neunosný rozmer,typu každý,alebo skoro každý štart na x-ty pokus,aspoň z toho čo tu píšete,mi to vychádza
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Viktorek
Příspěvky: 1
Registrován: 15 kvě 2018, 20:13

Re: Problém s imobilizérem

Příspěvek od Viktorek »

Zdravím, a rád bych sdělil všem nejen mou zkušenost. Ve většině případů byl špatný kontakt na konektoru od cívky (antény) která je umístěna kolem zámku zapalování. Stačilo ty dva konektory proletovat a zatím to funguje jak má. :D
Odpovědět

Zpět na „GETZ“