Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem ojetinu

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
getzi
*
Příspěvky: 48
Registrován: 21 srp 2011, 19:39

Re: Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem oje

Příspěvek od getzi »

Josef píše:FISHkaa - on jistě nemyslel tu od rzi :mrgreen:
getzi - v prostoru spolujezdce je průchodka s kabeláží
Ta ale, kdyz jsem koukal spravne jde taky pod blatnikama. Mam ale jiny reseni, zitra zvednu auto, sundam levy predni kolo, pak sundam podbehy a takhle jse uz dostanu do prostoru mezi blatnikem a levou predni karoserii, kde ten kabelovej svazek vede, pretahnu pruchodkou ten novej kabel a mam to. Co myslite pujde to takhle?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem oje

Příspěvek od Smrťák »

A já myslel .že kabely se přerušují jen u Favina :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Šel bych po kabelu a našel ten důchodcův vypínač :D Tušil jsem,že čerpadlo bude v pohodě. Než natahovat nový drát,co třeba zjistit kde je přerušen?????????
getzi
*
Příspěvky: 48
Registrován: 21 srp 2011, 19:39

Re: Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem oje

Příspěvek od getzi »

Smrťák píše:A já myslel .že kabely se přerušují jen u Favina :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Šel bych po kabelu a našel ten důchodcův vypínač :D Tušil jsem,že čerpadlo bude v pohodě. Než natahovat nový drát,co třeba zjistit kde je přerušen?????????
Ten duchodce tam fakt nemel vypinac, mluvil jsem o tom s nim, dokonce u me dneska byl aby to resil. Jo a hledat kde je kabel prerusenej, by bylo sakra utrpeni, protoze je to v strasne tlustym svazku zadelany paskou. Takze zitra kolo dole, podbeh taky a zkusim to pretahnout do kabiny, kdyz se mi to povede, tak to uz bude v poho, spojim dve konce dratu a konecne budu na aute fachcit.
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem oje

Příspěvek od Smrťák »

Je snad jasné,že to bude přerušené tam,kde to vede přes nějakou hranu. Kabel se tak běžně nepřerušuje.Není to nakonec přerušené přímo u čerpadla ve svorkovnici??? Napíchni měřák přímo na drát 10cm před čerpadlem ať si neděláš násilí.
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem oje

Příspěvek od mayq »

Kabel sa prerusil aj mne, bol robeny uz niekolko krat zrejme, takze jednoznacne natiahnut novy kabel ako hladat mozne miesto kde je preruseny. Jednoduchsie, rychlejsie, ucinnejsie, praktickejsie a hlavne istejsie...
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem oje

Příspěvek od Smrťák »

A měřil se drát přímo před čerpadlem???? Tam bych to napíchnul první. Stejně je to přerušené pod zadním sedákem. :mrgreen: U levných aut tam vedou volně vodiče po plechu.Dacie, Fiat, Favorit a zcela jistě i Getz
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem oje

Příspěvek od vipe »

Ten kabel co máš přerušenej je ve svazku šedej průřezu 2 mm. Od motorového prostoru přichází do svorkovnice I/P-F na pozici 10 v prostoru u řidiče a vychází k čerpadlu ze svorkovnice I/P-A na pozici 3. Pokud ti to pomůže. Kabelovej svazek prochází v levém horním rohu pod palubovkou do prostoru motoru. :wink:
Image0006x.jpg
Image0006x.jpg (207.17 KiB) Zobrazeno 472 x
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
getzi
*
Příspěvky: 48
Registrován: 21 srp 2011, 19:39

Re: Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem oje

Příspěvek od getzi »

Smrťák píše:A měřil se drát přímo před čerpadlem???? Tam bych to napíchnul první. Stejně je to přerušené pod zadním sedákem. :mrgreen: U levných aut tam vedou volně vodiče po plechu.
Ne tam je to v poradku, taky jsem to takhle chtel delat ale fakt tonejde, drat je az po pruchodku, respektivne 10 cm pred pruchodkou do prostoru mezi blatnikem a karoserii v poradku, zkousel jsem to mezi konektorem palivoveho cerpadla az po tu cast co jsem jeste videl pod palubni deskou, ale tam to bylo ok, takze skutecne je tam pruser mezi palubni deaskou a motorovym prostorem, na rozdelani je to strasne narocni, jelikoz je to ve hrubym svazku, takze resim to novym kabelem.
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem oje

Příspěvek od Smrťák »

Já té větě nějak nerozumím.
getzi
*
Příspěvky: 48
Registrován: 21 srp 2011, 19:39

Re: Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem oje

Příspěvek od getzi »

vipe píše:Ten kabel co máš přerušenej je ve svazku šedej průřezu 2 mm. Od motorového prostoru přichází do svorkovnice I/P-F na pozici 10 v prostoru u řidiče a vychází k čerpadlu ze svorkovnice I/P-A na pozici 3. Pokud ti to pomůže. Kabelovej svazek prochází v levém horním rohu pod palubovkou do prostoru motoru. :wink:
Image0006x.jpg
Takze to znamena, kdyz to chapu spravne, ze tam jede ten kabel od pojistkove skrine az pod palubovku a je pripojenej do svorkovnice a odsud to jede dal k palivovemu cerpadlu, pochopil jsem to spravne?
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem oje

Příspěvek od vipe »

Ano je to tak. Z pojistkové skříně v prostoru motoru to jde do pojistkové skříně v prostoru kabiny doté svorkovnice I/P-F a vychází to ze svorkovnice I/P-A k čerpadlu. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
getzi
*
Příspěvky: 48
Registrován: 21 srp 2011, 19:39

Re: Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem oje

Příspěvek od getzi »

vipe píše:Ano je to tak. Z pojistkové skříně v prostoru motoru to jde do pojistkové skříně v prostoru kabiny doté svorkovnice I/P-F a vychází to ze svorkovnice I/P-A k čerpadlu. :wink:
Tak je docela mozne ze je to tou svorkovnici. Blby je ze jsem uz prestrihnul dratek na spodne strane pojistkove skrine v motorovem prostoru, ale zitra se na to podivam a snad neco vymyslim.
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem oje

Příspěvek od Smrťák »

Málokdy je přerušen samotný vodič. Většinou chyba ve svorkovnici.Říká se 2x měř jednou řež. Ale hlavně,že jsi v pohodě a závada je jistá. Hned má člověk lepší náladu.Já ráno jel do Kromca a ve výfuku díra jako svině ](*,)
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem oje

Příspěvek od alvin »

že sme sa nestavili :D :D :D ,kde bude príčina,toto som si aj myslel, presne tá istá závada,akú som mal ja na ASTRE,presne tak som aj šiel z Majcichova do Galanty,s drôtom natiahnutým okno,kde mi to ten servisák odstránil tak že ten nový kábel pomocou silonového lanka navliekol do "veľhory" ako sa v našej hantýrke v robote hovorí Wehlrohram,po našom vlnitým rúram,viedol ho pôvodnou trasou a tak premostil ten poškodený. a ja som si myslel,že na kórejcoch sa toto nestáva :P :P :P :P
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
getzi
*
Příspěvky: 48
Registrován: 21 srp 2011, 19:39

Re: Problem pri startovani Getz 1.3 benzin - koupil jsem oje

Příspěvek od getzi »

Ahoj Panove.Tak to uz mam nadobro vyreseny, natahnul jsem novej kabel a auto bezi paradne. Kdyz bude sraz lidicek hyundai clubu, doufam ze se tam dostanu taky a muzu Vas pozvat na jedno. Fakt mi vase pripominky hodne pomohli. Tak se zatim mejte a jeste jednou dikes.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“