Spotreba

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
mario_liptov
*
Příspěvky: 71
Registrován: 20 bře 2006, 14:03
Bydliště: Liptov Slovensko

Re: Spotreba

Příspěvek od mario_liptov »

Pozor, nikde som nepisal, ze som siel s nezajetym autem. Pisal som ze som siel dlhsiu trasu teda cca 380km a priemerku som mal 5.9 (na peugeote). Takuto spotrebu som nedosiahol ani po 90000km na getzi. Nezanevieram na getza, ale vacsieho zraloka som nemal. A to som mal aj poskeho fiata 125p a tomu autu sa hovori zralok (tam som mal 7.5). Spotrebu na getzi som reklamoval uz ked som ho kupil. Preto som pisal ze pani z hyundai-u vraveli, ze mam tazku nohu. Co sa pri kupe peugeotu potvrdilo, ze nemam, lebo styl jazdy nezmenis zo dna na den. A to este na firemnych autach, ktore zamestnanec nesetri, som nemal vacsiu ako 6.5-6.9l. Takze tak...
Problem so spotrebou vyrieseny. Stal som sa majitelom novuckeho PEUGEOT 2008...

5.9l/100km
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Spotreba

Příspěvek od XMira »

mario_liptov: No a za kolik tedy jezdíš s Pežoutem. U Getze si stěžuješ na celkovou spotřebu a u Pežota tu dáváš jako příklad jednu delší cestu?
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
mario_liptov
*
Příspěvky: 71
Registrován: 20 bře 2006, 14:03
Bydliště: Liptov Slovensko

Re: Spotreba

Příspěvek od mario_liptov »

Priemer vacsinou mesto mam 7.5. Praca a spat. Getz som mal 8.5 roka, takze este raz, nenadavam na hyundai. Akurat som nemal asi dobry kus. A u getzu zdoraznujem NIKDY som nemal taku spotrebu ako u peugeotu. NIKDY som ani na dlhej trase nepresiel na nadrz viac ako 550km. NIKDY.
Problem so spotrebou vyrieseny. Stal som sa majitelom novuckeho PEUGEOT 2008...

5.9l/100km
Uživatelský avatar
durkovic
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 srp 2014, 21:31

Re: Spotreba

Příspěvek od durkovic »

možno tú vysokú spotrebu v Máriovom prípade u getzu spôsobovala nejaká sučiastka s nejakou vyrobnou vadou...napr lambda sonda, katalyzator alebo pod ktorá priamo suvisí s riadením davkovania paliva , bohatosti zmesi a potom sa to prejavilo na vysokej spotrebe... možno keby boli v danom servise ochotnejší tak by sa s tým pohrali a v ramci reklamacie vyriešili.
Hyundai Getz 2007, 1.1 12V 49kW, Gold Beige
CyberSammy
*
Příspěvky: 58
Registrován: 07 dub 2009, 23:05

Re: Spotreba

Příspěvek od CyberSammy »

Otvorili u nas novy servis a maju dobre hodnotenia.. bol som tam uz s Getzom 3x, na servisnej prehliadke, potom koli spotrebe a potom som nasal vodu.. co sa tyka spotreby na diagnostike nie je nic a pozerali ten motor aj vsetko a vsetko je uplne v poriadku.. takze to auto proste tolko zere.. mozno za to, ze chodim domov do kopca a vacisnou v meste kratke trasy.. navyse sa mi raz stalo, ze som isiel tankovat a chalan co tam robil mal rovnaky getz ako ja a prisiel sa ma spytat sam od seba na spotrebu, lebo sa mu zdalo, ze mu to vela zerie, takze nakoniec aj on mi potvrdil, ze Getz 1.4i ma proste vyssiu spotrebu.. takze asi je to normalne..
knorek píše:Pokud ti to baští 12 litrů na sto tak je prostě někde chyba!
Já se s Getzem rozhodně nemazlím a 8 litrů si vezme v zimě když jedu na hory ve čtyřech lidech s rakví na střeše a jezdím klasické horské serpentiny....
Dlouhodobý průměr je těsně pod 7 litrů, využívám maximální limity omezení rychlosti a když je potřeba aby to jelo tak na to prostě šlápnu. Najeto už mám přes 250tkm.
Hyundai Getz Premium 1.4i 71,3kW Midnight Gray, červený interiér
fólie Llumar, filter KN, ALU Platin P56, pneu Hankook Kinergy eco 185/55 R15
slabostka
*****
Příspěvky: 1726
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Spotreba

Příspěvek od slabostka »

Áno Hyundai a Getz tiež majú spotrebu vyššiu než normovanú na papieriku - šak v USA dostali pokutu za klamanie zákazníka, škoda že tu to nefunguje podobne... na druhej strane je tam relat. točivý šikovný motor ktorý tak nejak núti jazdiť svižne, aerodynamika to nieje žiadny prius takže sa ani niet čo diviť...
V mojom prípade to bohate vynahradila spoľahlivosť.... auto má brat a pri 150 000km som sa previezol a bol som neskutočne prekvapený - žiadne buchoty od podvozka, žiadne vôle, radenie výborné... proste akoby som ho práve priniesol z predajne.... kožený volant aj koža okolo riadiacej páky ako nová.... jediné čo vytýkam je tá drobná korozia - okolo antény na streche, pod sklom na 5. dverách a jeden pomocný nosník skrytý pod nárazníkom celkom zhnil....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
CyberSammy
*
Příspěvky: 58
Registrován: 07 dub 2009, 23:05

Re: Spotreba

Příspěvek od CyberSammy »

ano, auto je velmi spolahlive.. a ma vyborny poslinovac, cez ktory necitit nerovnosti na ceste a celkovo autu sedi sportovejsia jazda.. da sa s nim v kritickom momente zatocit velmi z ostra aj vo vyssej rychlosti a v pohode to zvlada :-) osobna skusenost.. plus brzdny ucinok je vyborny uz pri jemnom zoslapnuti pedalu.. lutujem len, ze nemam 1.6ku, tam boli tie motory uz bezproblemove narozdiel od 1.4ky, ktora ma svoje muchy.. mne sice koruduje na roznych miestach, ale je to koli poskodenemu laku od kamienkov, inac nic :)

Obrázek
slabostka píše:Áno Hyundai a Getz tiež majú spotrebu vyššiu než normovanú na papieriku - šak v USA dostali pokutu za klamanie zákazníka, škoda že tu to nefunguje podobne... na druhej strane je tam relat. točivý šikovný motor ktorý tak nejak núti jazdiť svižne, aerodynamika to nieje žiadny prius takže sa ani niet čo diviť...
V mojom prípade to bohate vynahradila spoľahlivosť.... auto má brat a pri 150 000km som sa previezol a bol som neskutočne prekvapený - žiadne buchoty od podvozka, žiadne vôle, radenie výborné... proste akoby som ho práve priniesol z predajne.... kožený volant aj koža okolo riadiacej páky ako nová.... jediné čo vytýkam je tá drobná korozia - okolo antény na streche, pod sklom na 5. dverách a jeden pomocný nosník skrytý pod nárazníkom celkom zhnil....
Hyundai Getz Premium 1.4i 71,3kW Midnight Gray, červený interiér
fólie Llumar, filter KN, ALU Platin P56, pneu Hankook Kinergy eco 185/55 R15
slabostka
*****
Příspěvky: 1726
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Spotreba

Příspěvek od slabostka »

1.4 žiadne problémy nemali a 1.6 je zbytočná lebo tu je limitujúci podvozok... zadná náprava vie pekne na nerovnosti odskočiť....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
CyberSammy
*
Příspěvky: 58
Registrován: 07 dub 2009, 23:05

Re: Spotreba

Příspěvek od CyberSammy »

ja mam od nova ako som ho kupil problemy s otackami pri starte a v servise mi tam namontovali termistor, ze v zime to sice prestalo robit, ale v lete je to to iste.. ale nie je to teplotny problem.. potom mi to vysvetlili tak, ze motor je kostruovany tak, ze ak stoji dostava sa voda(vlhkost) do prveho valca(asi chladiaca zmes) a to sposobuje pri starte problem.. termistor len posunul sytic, aby davkoval pri starte viac paliva a tento problem sa potom neprejavi, ale v lete ak je prilis teplo, tak sa sytic nezapne a vtedy to zacne blbnut.. pomoze pridat.. ale nie vzdy sa mi to chce, ked sa ponahlam a nedavno sa mi stalo, ze mi to zahaprovalo na krizovatke po cervenej tesne po starte smerom do kopca a nepreslapol som plyn, cakal som, ze si prida elektronika sama, ale dostal sa az do takych nepravidelnych otacok, ze som skoro zostal stat na ceste, potom som preslapol plyn, nieco strelilo a zacala blikat kontrolka check.. takze som rovno isiel do servisu, povedal som co sa stalo.. oni sa na to pozreli a povedali mi, ze to nasalo vodu (asi chladiacu zmes), ze je ten motor tak konstrukcne rieseny, ze sa to moze stat.. 1.6ky uz boli vybavene viacej snimacmi a lepsou elektronikou, takze tam sa taketo nedialo.. 1.4rka nema napr. hallov snimac detonacneho spalovania.. preto by som bol radsej s 1.6kou, ktora by mozno nemala ani taku spotrebu.. zadna naprava moze sa stat, ze odskoci a ked jazdim sportovejsie, preto pred zakrutou vacsinou pribrzdim, podradim, aby bol v otackach a v zakrute pridam, co mi vacsinou zaisti dobru stopu, aj keby mi ubehne zadok :-) v smyku na suchu alebo na vode sa mi zas osvedcilo na sekundu stlacit brzdu a hned sa dostal do stopy.. ak idem na spotrebu, tak netreba riesit nic a Ta naprava je plne postacujuca :-) celkom ma zaujala nova i20tka, ked vyjde na SK si ju urcite pojdem omrknut a mozno upgradnem z Getza :-) a mozno aj nie, Getz mi zatial vyhovuje :-)
slabostka píše:1.4 žiadne problémy nemali a 1.6 je zbytočná lebo tu je limitujúci podvozok... zadná náprava vie pekne na nerovnosti odskočiť....
Hyundai Getz Premium 1.4i 71,3kW Midnight Gray, červený interiér
fólie Llumar, filter KN, ALU Platin P56, pneu Hankook Kinergy eco 185/55 R15
slabostka
*****
Příspěvky: 1726
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Spotreba

Příspěvek od slabostka »

to čo popisuješ je vcelku zaujímavé a hlavne je tam chyba servisu.... ja som mal po kúpe problém s voľnobehom za studena a poriešilo sa to za 5 minút prehratím zmeneného softu do RJ.... toto motor od nova nemôže robiť, ak to robilo od nova reklamujem donekonečna, píšem importérovi, idem do iného servisu.... Hallov snímač ma nezaujíma - čím viac serepetičiek v aute tým horšie čo sa týka možných problémov a hlavne diagnostiky - ak mám 10 riadiacich členov musím pri chybe overiť 10, ak len 2 tak len tie 2... garážové servisy diagnostiku neovládajú a ak tak max. VW....
Takže ak máš tento problém s motorom treba zmeniť servis. Voda do valcom sa dostane len ak je zlé testenie pod hlavou, s kondenzom si motor poradí.... ako som písal na prvým modeloch sa menil softvér RJ tak aby sa otáčky podržali dlhšie trošku vyššie pri studenom štarte...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
slabostka
*****
Příspěvky: 1726
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Spotreba

Příspěvek od slabostka »

... ak ste z východu doporučujem servis H. v Prešove... aspoň ja som tam poriešil vždy všetko...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Spotreba

Příspěvek od XMira »

1.4 jsem měl. Snímač klepání ten motor má. Problém s nízkýma otáčkama v zimě po startu na 100% vyřešilo přehrání FW. V současnosti má Gezt najeto nějakých 150tis. Motor Motor bez jediné závady, s původní baterkou. Toliko moje info k "poruchovosti".
Jinak, IMHO, je 1.4 novější motor, než 1.6, protože 1.4 se objevil až u Getze po faceliftu.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
CyberSammy
*
Příspěvky: 58
Registrován: 07 dub 2009, 23:05

Re: Spotreba

Příspěvek od CyberSammy »

Servis uz mam iny, kedze ten povodny originalny zatvorili a zobrala to Toyota.. s tym prehratim SW v RJ som este v tom povodnom servise o tom hovoril a oni povedali, ze v mojom aute je RJ, ktora sa neda prehrat.. skusim sa teda spytat este v tomto novom servise.. tesnenie pod hlavou kontrolovali a bolo OK.. a dik za info :-)
slabostka píše:to čo popisuješ je vcelku zaujímavé a hlavne je tam chyba servisu.... ja som mal po kúpe problém s voľnobehom za studena a poriešilo sa to za 5 minút prehratím zmeneného softu do RJ.... toto motor od nova nemôže robiť, ak to robilo od nova reklamujem donekonečna, píšem importérovi, idem do iného servisu.... Hallov snímač ma nezaujíma - čím viac serepetičiek v aute tým horšie čo sa týka možných problémov a hlavne diagnostiky - ak mám 10 riadiacich členov musím pri chybe overiť 10, ak len 2 tak len tie 2... garážové servisy diagnostiku neovládajú a ak tak max. VW....
Takže ak máš tento problém s motorom treba zmeniť servis. Voda do valcom sa dostane len ak je zlé testenie pod hlavou, s kondenzom si motor poradí.... ako som písal na prvým modeloch sa menil softvér RJ tak aby sa otáčky podržali dlhšie trošku vyššie pri studenom štarte...
Naposledy upravil(a) CyberSammy dne 11 lis 2014, 21:55, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Getz Premium 1.4i 71,3kW Midnight Gray, červený interiér
fólie Llumar, filter KN, ALU Platin P56, pneu Hankook Kinergy eco 185/55 R15
CyberSammy
*
Příspěvky: 58
Registrován: 07 dub 2009, 23:05

Re: Spotreba

Příspěvek od CyberSammy »

Dik za info, skusim sa na to prehratie RJ spytat este :-) aj ked som to reklamoval X-krat a nepochodil som :-(
XMira píše:1.4 jsem měl. Snímač klepání ten motor má. Problém s nízkýma otáčkama v zimě po startu na 100% vyřešilo přehrání FW. V současnosti má Gezt najeto nějakých 150tis. Motor Motor bez jediné závady, s původní baterkou. Toliko moje info k "poruchovosti".
Jinak, IMHO, je 1.4 novější motor, než 1.6, protože 1.4 se objevil až u Getze po faceliftu.
Hyundai Getz Premium 1.4i 71,3kW Midnight Gray, červený interiér
fólie Llumar, filter KN, ALU Platin P56, pneu Hankook Kinergy eco 185/55 R15
slabostka
*****
Příspěvky: 1726
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Spotreba

Příspěvek od slabostka »

reklamuje sa tak tvrdo ako sa len dá... ak sa rovnaká chyba opakuje myslím 3x aj po oprave tak je nárok na vrátenie peňazí... minimálne sa trebalo obrátiť priamo na Hyundai... je nemysliteľné aby mi do nového auta montovali nejaký termistor a tvrdili mi že je to v tomto aute normálne...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Odpovědět

Zpět na „GETZ“