Nelze nastartovat po výměně palivového filtru

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Letalboy371
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2020, 17:04

Nelze nastartovat po výměně palivového filtru

Příspěvek od Letalboy371 »

Dobrý den,
včera jsem u svého Hyundai Getz 1.3 2005 měnil palivový filtr. No do těd nemohu nastartovat. Pumpa se sepne, benzín jsem do filtru dal stříkačkou (i do hadičky), ale prostě mohu startovat jak chci a nic. Už jsem vybil byterii.

Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli někdo neví co stím. V jedné diskuzi jsem se dočetl že by to mohlo být filtrem (koupil jsem značku Nipparts). Předem děkuji, jsem už fakt zoufalý.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Nelze nastartovat po výměně palivového filtru

Příspěvek od Richard555 »

Asi je to zavzdušněný, Když čerpadlo bzučí a motor nechytne nejspíš nemá benzín. Na motoru na straně sání je taková trubka do které jsou připojené vstřikovače ( takový jednodušší rail jako u nafťáků) , někde na něm bývá ventilek s čepičkou jako u pneumatiky, když ho zmáčkneš měl by vytékat benzín , pokud bys chtěl tam změřit tlak, tak by tam mělo být něco kolem 3 barů (atm) a tím by to mělo jít odvzdušnit. Možná pokud tam ventilek není tak zkus povolit jednu z těch trubek kterou tam jde benzín, to by také mohlo s odvzdušněním pomoci.
Prostě auto šlo, vyměnil se filtr a nejde - závada tedy opravdu bude od toho filtru :wink:

Jo a každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán :D
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Nelze nastartovat po výměně palivového filtru

Příspěvek od slabostka »

mne to po výmene nechcelo natiahnuť, po rozpojení to pekne tlačilo do hadičky, po opätovnom napojení to naskočilo, určite bude zavzdušnený systém.... ešte je otázka - upozornenie - treba dať pozor na gumené O krúžky, či si dal všetky čo boli, aby ti neprisávalo z netesnosti vzduch
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Letalboy371
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2020, 17:04

Re: Nelze nastartovat po výměně palivového filtru

Příspěvek od Letalboy371 »

Dekuji Vám moc uživateli "slabostka". Měl jste pravdu, ve starém filtru jsem zapomněl O-kroužky, takže se palivo vracelo zpátky do nádrže.
Richto123
Příspěvky: 2
Registrován: 22 dub 2021, 16:52

Re: Nelze nastartovat po výměně palivového filtru

Příspěvek od Richto123 »

DOBRÝ DEN mám problém nemůžu nastartovat Hyundai getz 1.3 palivo to dává diagnostika je čistá žádná chyba když striknu do klapky tak nastartuje udělal jsem výměnu svíček kabelu i cívky a stále nic
Odpovědět

Zpět na „GETZ“