Vjel jsem na obrubník

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Blekku
Příspěvky: 9
Registrován: 24 črc 2020, 02:45

Vjel jsem na obrubník

Příspěvek od Blekku »

Dobrý den,
chci se Vás pouze zeptat. Dnes jsem ve večerních hodinách vjel omylem v rychlosti asi 45km/h na obrubník velký asi 15cm. Pod jakým úhlem můžete vidět na níže uvedeném odkazu. Byla to rána, ale hned jsem zase strhl volant zpět na silnici a nijak se mi nezdálo, že by se auto chovalo jinak nebo že by vydávalo nějaké zvuky. Ráfek se mi také nezdál po prohlídce svítilnou poškozený. Chci se zeptat, zda se něco mohlo poškodit nebo to mám nechat být? Bohužel z okamžiku si nepamatuji, zda jsem na ten chodník nakonec vjel nebo pouze naboural do obrubníku. Za každé uklidnění budu rád :D

Odkaz : https://ctrlv.cz/WUgS
Reklama
 

dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Vjel jsem na obrubník

Příspěvek od dibarbora »

Čo k tomu...

1/ auto na hever, kontrola či nie je niečo očividne ohnuté, skontrolovať disk, lebo za takýchto podmienok vieš dať do smútku aj 15" plech s obutou 65 profilom.

Ak bod 1/ neprinesie žiadne výsledky, tak
2/ auto na geometriu + postihnuté koleso na vyvažovačku....
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Vjel jsem na obrubník

Příspěvek od Richard555 »

Přesně jak píše kolega, vše zkontrolovat a asi bych tu gumu raději vyhodil, nebo alespoň striktně montoval jen na zadní kola, může být seklý kord a pneu se může zcela nečekaně roztrhnout, což na předku je hodně nebezpečné
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Blekku
Příspěvky: 9
Registrován: 24 črc 2020, 02:45

Re: Vjel jsem na obrubník

Příspěvek od Blekku »

Tak jsem to dnes ráno za světla zkontroloval jen okem a ráfek je jen odřený a trošičku odlupnutá pneumatika na boku (fakt jen trošičku na povrchu).
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Vjel jsem na obrubník

Příspěvek od dibarbora »

Na takéto “nevinné” incidenty pozor... známemu na parkovisku nejaký šikula nacúval zboku do kolesa na octavii... trochu si to odniesol blatník ale na prvý pohľad nevinný “šrám”... koleso +/- na prvý pohľad bez následkov. Preventívna geometria odhalila posunutú nápravu ako celok v kotviacich bodoch... na oko by som sa teda nespoliehal.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“