Getz - emisie (CO pri zvýšených otáčkach) - Brno

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
StrimerSK
*
Příspěvky: 19
Registrován: 06 črc 2016, 19:43

Getz - emisie (CO pri zvýšených otáčkach) - Brno

Příspěvek od StrimerSK »

Dobrý deň,

neprešiel som emisnou kontrolou (na SK) so svojím Getzom (beznín). Dôvod: CO pri zvýšených otáčkach.

Auto má nejakú históriu (problém s výkonom) spôsobený nejakou výrobnou vadou, ktorá sa neodstránila a potom došlo k: "rozvodové kolo i kliková hřídel vymačkaná a díky tomu posunutá mimo osu. Provedeno zkrácení středíciho šroubu klik. hř. držícího rozvodové kolo a ke správnemu osazení."

Auto jazdí celkom normálne, resp. príde mi že jazdí normálne na to jak je staré.

Potreboval by som poradiť na nejaký servis v Brne, kde by robili i tieto emisné kontroly a boli by prípadne schopní mi povedať, či sa s tým ešte niečo dá spraviť aby to tou emisnou ešte nejak prešlo alebo nie.

Poradí niekto miesto v Brne, prípadne postup?

Ďakujem
Hyundai Getz 1.1 2004
Reklama
 

BranoB
*
Příspěvky: 25
Registrován: 08 říj 2010, 21:59
Bydliště: Bratislava

Re: Getz - emisie (CO pri zvýšených otáčkach) - Brno

Příspěvek od BranoB »

Pozerám si internet a práve mi nabehla takáto reklama:
https://www.cisteniemotorov.sk/?gclid=E ... gIiqfD_BwE
Ale pozor! Väčšinou to bývajú kadejakí špekulanti.
Ja nič nedoporučujem, nenesiem zodpovednosť, len mi to takto nabehlo.
Getz 1.1i Dynamic space silver metalic
StrimerSK
*
Příspěvky: 19
Registrován: 06 črc 2016, 19:43

Re: Getz - emisie (CO pri zvýšených otáčkach) - Brno

Příspěvek od StrimerSK »

Nechal som auto (Hyundai Auto Balvín Kr. Pole) pozrieť v Hyundai servise a tam mi povedali, že je to nefunkčným katalyzátorom. Povedali, že je to preto, že je neoriginalny Hyundai. Ja som ho menil v polke roku 2018, kôli uplne inému problému vo výsledku a ten starý už bol poprepalovaný... Dával som tam tento - https://mlparts.cz/katalyzator-ernst-75 ... order_item

Emisnou 2019 to prešlo - ale i vtedy technik vravel, že je to len tak tak.

Nevie niekto kde zohnať prípadne nejaký náhradný? Samozrejme nie nový ale z nejakého iného Getzu. Skúšal som vrakovište Holubice, ale tam nemajú.
Hyundai Getz 1.1 2004
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Getz - emisie (CO pri zvýšených otáčkach) - Brno

Příspěvek od 69pavel »

vrakoviste hyundaivrakoviste.cz , autoland.cz , hyundaimorava.cz zkus obvolat potom je jeste vrakoviste u prahy ale to nevim jak se jmenuje no a potom zkusit jeste v polsku
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Getz - emisie (CO pri zvýšených otáčkach) - Brno

Příspěvek od Mexican »

to si siel snad do najhorsieho autorizaku v Brne. Teda najhorsieho servisu v Brne :-)
Brnenske odborne servisy su teraz problem. Co zrusilli HUKR (kvoli nekonecnej vystavbe saliny okolo Plotni) je to tragedia. Ja som zacal chodit do Auto Trnka v Rosicich, tam som spokojny aj s odbornostou aj s cenami. Pocitam, ze v Balvinovi ti iny ako original nebudu chciet namontovat
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
StrimerSK
*
Příspěvky: 19
Registrován: 06 črc 2016, 19:43

Re: Getz - emisie (CO pri zvýšených otáčkach) - Brno

Příspěvek od StrimerSK »

Ahoj, tak len sem napíšem záver tohto príbehu :-)

Ďakujem Mexican za doporučenie Auto TRNKA. V podstate na aute nič neopravili, ptž asi nebolo čo, spravili diagnostiku, povedali mi že je vš. na dané auto v daných rokoch OK.

Poradili vyjazdiť celú nádrž so 100oktánom a na emisnú kontrolu ísť s NAT 98. Tak som to spravil i na tú emisnú som šiel so 100 oktánovým benzínom a svetu div sa, prešlo to. V auto TRNKA vypadajú ako servis pre ľudí s ludským prístupom a hlavne i poradia... nie ako auto balvin, ktorý povie že tam je blbý katalyzátor a nech si kupim za 21 tis. nový :D

Tak zatial čau.
Hyundai Getz 1.1 2004
Odpovědět

Zpět na „GETZ“