Vymezení vůle ventilů? Cena?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Ceeper
*
Příspěvky: 10
Registrován: 02 říj 2020, 08:24

Vymezení vůle ventilů? Cena?

Příspěvek od Ceeper »

Ahojte,

z auta se mi za studena začalo při otáčkách těsně pod 3000 ozývat cosi, co bych popsal jako rezonance od výfuku a s tím auto šlo i do servisu. Zvuk zmizí, když se otáčky změní libovolným směrem nebo když se motor ohřeje. Pak je vše v klidu.
Mechanik všechno prověřil a bylo mi řečeno, že výfuk je ok, zvuk vychází z motor a na vině může být vůle ventilů nebo cokoliv dalšího.

Je tady někdo, kdo řešil vymezení vůle u ventilů? Na kolik to vyšlo? Jak se v autě problém projevoval? Oprava prý není úplně levná záležitost :/
Hyundai i30 I, 1.6 benzin, 93kW, rv 2011
Reklama
 

mklouda
*
Příspěvky: 16
Registrován: 25 srp 2019, 22:57

Re: Vymezení vůle ventilů? Cena?

Příspěvek od mklouda »

Zkontrolovani vule ventilu a jejich serizeni jsou dve dost odlisne veci. Jak podle pracnosti tak i ceny. Nejdriv bych si nechal ty vule zkontrolovat/zmerit, coz je mnohem jednodussi a levnejsi. Myslim si, ze slusny automechanik pozna spatne serizene ventily podle zvuku. Mam stejny motor co vy i stejne stare. Auto jsme kupovali nove. Mam najeto 90 tisic km. Do 50 tisic jsem jezdil do znackoveho servisu, kde ty vule byly pravidelne kontrolovany a byly vzdy v poradku. Myslim, ze to fakt nebylo drahe. Musel bych vyhrabat starou fakturu za servis abych to overil. Mam takove tuseni, ze se to normalne nekontroluje tak casto a u mne to delali, protoze auto bylo jako nove predelane primo v Hyundai na LPG. Jak skoncila zaruka tak jezdim ke garaznikovy a ten mi rikal, ze podle zvuku je to ok.
Hyundai i30 CW 2011, 1.6 benzin, LPG
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“