Systém ISG /Stop and Go/

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Systém ISG /Stop and Go/

Příspěvek od sarin007 »

Scaild píše: 03 kvě 2021, 14:29 Ač jsem to ze začátku odmítal používat, tak musim říct, že když s tím člověk přestane bojovat a naopak se to naučí používat, tak je LKAS fakt super. Ale podle toho co jsem tu na fóru přečetl, tak je to nejspíš i dobrym nastavení v předfaceliftové verzi i30, kdy jsou zásahy plynulé a hlavně kdy to jde okamžitě vypnout tlačítkem vedle volantu - přesně v situacích kdy je nová silnice mající jen vodící čáry, či zúžení na dálnici. Ale v běžnym provozu je to ok - na dálnici hezky pomáhá a na horších užších okreskách většinou nefunguje.
Souhlasím s tebou. Mám aktivované od začátku v Tucsonu a nemám s tím problém, mnohdy ani nevím, že je to aktivované. Poznám to spíše jen podle toho, že občas zapípá, když přejedu středovou nebo krajní čáru. V i30 o systému taky nevím, jen je tam ten zvuk jako ranní budík :mrgreen: Vše je podle mě dáno nastavením, pokud si dobře pamatuju, je to ve 3 úrovních. Takže za mě funkce v autě, která mě nijak neruší. Ale chápu, že to každý může vnímat jinak a nebo je nastaveno na maximální úroveň, tam je tuším problém přejet i středovou čáru, to auto kecá do všeho. Musím se na to mrknout, co mám nastaveno. Víc mě rozčiluje, když jedu dlouho rovně, protože zkrátka není důvod točit volantem a auto začne vřískat jak na lesy. To je asi jediný.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Reklama
 

Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Systém ISG /Stop and Go/

Příspěvek od Scaild »

Sarin007: Jop, přesně tak, ty rovinky jsou v tomhle otravný - i když máš ruce na volantu, tak tě stejně propleskne :D ideální je na to Rozvadovská spojka.
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“