Spojka

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
taxat
*
Příspěvky: 15
Registrován: 23 říj 2008, 19:26

Spojka

Příspěvek od taxat »

Dám jeden dotaz: při rozjezdu s výrazněji zvýšenými otáčkami motoru (do kopce, při nutnosti rychle zmizet z křižovatky) je v interiéru cítit, jakoby se připalovala spojka. Přitom ale rozhodně negumuji asfalt ani spolujezdcům nezapadává jazyk. Zpočátku jsem si říkal "je to nové" ale po 8.500 km už mi to začíná dělat starost. Všiml si někdo z vás něčeho podobného?
PS: i30 CW, 1.6 benzin
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od tatchwud »

taxat píše:Dám jeden dotaz: při rozjezdu s výrazněji zvýšenými otáčkami motoru (do kopce, při nutnosti rychle zmizet z křižovatky) je v interiéru cítit, jakoby se připalovala spojka. Přitom ale rozhodně negumuji asfalt ani spolujezdcům nezapadává jazyk. Zpočátku jsem si říkal "je to nové" ale po 8.500 km už mi to začíná dělat starost. Všiml si někdo z vás něčeho podobného?
PS: i30 CW, 1.6 benzin
Mám najeto sice 4 300 km,ale nic takového se neděje. Zpočátku se mi stávalo,že jsem naopak odjížděl nechtěně z křižovatky s prokluzem. Několikrát se mi i stalo,že mě to při rozjezdu "chcíplo". Asi zvyk z feldy,u které si to spojka vzala.Jinak vše v poho. :lol:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Spojka

Příspěvek od Radek Švub »

taxat píše:Dám jeden dotaz: při rozjezdu s výrazněji zvýšenými otáčkami motoru (do kopce, při nutnosti rychle zmizet z křižovatky) je v interiéru cítit, jakoby se připalovala spojka. Přitom ale rozhodně negumuji asfalt ani spolujezdcům nezapadává jazyk. Zpočátku jsem si říkal "je to nové" ale po 8.500 km už mi to začíná dělat starost. Všiml si někdo z vás něčeho podobného?
PS: i30 CW, 1.6 benzin
Tak to mame stejnej problem!
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Spojka

Příspěvek od matysekul »

Já tenhle problém taky zatím nepociťuji,ale mám diesel.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
De&d
**
Příspěvky: 158
Registrován: 11 říj 2008, 19:35

Re: Spojka

Příspěvek od De&d »

Tak to já znám taky, ale teď (2500km) to cítím míň často. Doteď než jsi to napsal tak sem to připisoval nové spojce.
i30 1.4 Cmf KimShit
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Spojka

Příspěvek od havros »

Spojka smrdí hodně brzy, stačí na ní stát nebo nechat prokluzovat déle než 5 vteřin a začne smrdět... (tzn. plynulý rozjezd do kopce v zimě znamená nevábnou vůni v interiéru)
Po rozhovoru s prodejcem to dělá i30 i Accent běžně :)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Spojka

Příspěvek od black_sheep »

ty jejich spojky... ja lituju toho ze jsem nedal naky NEoriginal dil na coupeso... :x
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Mexican »

havros píše:Spojka smrdí hodně brzy, stačí na ní stát nebo nechat prokluzovat déle než 5 vteřin a začne smrdět... (tzn. plynulý rozjezd do kopce v zimě znamená nevábnou vůni v interiéru)
Po rozhovoru s prodejcem to dělá i30 i Accent běžně :)
Accent 2006+ to nerobi ani nahodou, mozno u par ludi. Na plynuly rozjazd do kopca namiesto spojky treba miesat s rucnou brzdou, tak ako to ucili v autoskole. Vyhnes sa problemu a vlastne aj pomozes tym za tebou, lebo nebudes svietit brzdovymi svetlami do oci
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Spojka

Příspěvek od black_sheep »

Mexican píše:
havros píše:Spojka smrdí hodně brzy, stačí na ní stát nebo nechat prokluzovat déle než 5 vteřin a začne smrdět... (tzn. plynulý rozjezd do kopce v zimě znamená nevábnou vůni v interiéru)
Po rozhovoru s prodejcem to dělá i30 i Accent běžně :)
Accent 2006+ to nerobi ani nahodou, mozno u par ludi. Na plynuly rozjazd do kopca namiesto spojky treba miesat s rucnou brzdou, tak ako to ucili v autoskole. Vyhnes sa problemu a vlastne aj pomozes tym za tebou, lebo nebudes svietit brzdovymi svetlami do oci
tak to nemuzes myslet vazne, ze je potreba davat rucku pri rozjezdu do kopce? :evil:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Mexican »

black_sheep samozrejem ze to myslim vazne... stat na spojke a pridrziavat auto v kopci na jednotke je hlupost... zatiahnem rucku a ked sa chcem rozbehnut, rucku povolim a sucasne pustim spojku, rozbehnem sa...

BTW oprava, tu sa o spojke u Accentu 2006+ pisalo viac https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=46&t=10036

tyka sa to 1,4, nikto s CRDi a 1,6 sa nestazoval, bude tam zrejme inak navrhnuta spojka
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Spojka

Příspěvek od black_sheep »

mno, snad je jina :mrgreen: to uz by docela prehnali, kdyby ne.. resp. vzhledem k vyssimu kroutaku u CRDi bych pak nechtel videt tu zivotnost, pokud by byla dimenzovana na benzin :lol:

s tim rozbihanim do kopce bych nesouhlasil, resp. takhle: neni dobry dusit spojku v zaberu, o tom zadna, ale davat rucku pri kazdym rozjezdu do kopce, taky neni reseni - proste spojka musi fungovat! a to co nejdyl.. situace klasika - stojim na brzde, a v momente kdy se chci rozjet, slapu na spojku, radim jedna a preslap z brzdy na plyn.. tak jaka rucka? :mrgreen: a spojka tohle musi zmaknout i kdyz bude horsi povrch a kopec nevim kam az...

to tak setri na tom oblozeni?? :(
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spojka

Příspěvek od laufas »

Mam stejnej problem s tim smradem! Najeto necelych 8 tis.
A proste kdyz je potreba, tak tu spojku podrzim, nebudu se rozjizdet pres rucku, kdyz mi to vadi a nemusim 8)
edit: Ten rozjezd do kopce delam jak black_sheep
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Spojka

Příspěvek od zello »

Mam nabehanych cez 12000 a obcas sa mi stane tiez ze ked vychadzam z parkoviska tak mi spojka zasmrdi az do interieru.
Ide pri tom vzdy o pripad pohynania sa do kopca.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od Mexican »

black_sheep no a to napriklad osobne nemam rad.. ked v dazdi borec na krizovatke stoji na brzde a svieti do drzky brzdovymi... je to unavujuce, najma ak clovek viac jazdi. Mnohych novych autach je tzv Hill holder, to je vec ktora je super...
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Spojka

Příspěvek od laufas »

Mexican píše:black_sheep no a to napriklad osobne nemam rad.. ked v dazdi borec na krizovatke stoji na brzde a svieti do drzky brzdovymi... je to unavujuce, najma ak clovek viac jazdi. Mnohych novych autach je tzv Hill holder, to je vec ktora je super...
ale ten hill holder te podrzi pri preslapnuti z brzdy na plyn,ne?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“