LPG se zárukou

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

devill505
*
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008, 11:57
Bydliště: Hradec Králové

LPG se zárukou

Příspěvek od devill505 »

Ahoj ptám se asi blbě, ale po přečtení všech příspěvkú se chci zeptat, kde tedy je možné přestavět auto na LPG a neztratit při tom záruku. Jaký servis hyundai to toleruje. A adminovi se omlouvám jestli jsem to napsal blbě někam. Ivoš
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Z pohledu dovozce nelze do auta namontovat LPG a nepřijít o záruku na dotčené díly! Existují dealeři, kteří se s montáží LPG zapřísahají, že záruku budou držet oni, ale jednak to není nikde na papíře a jednak by to znamenalo nemožnost servis změnit v případě nespokojenosti.
Do aut v záruce tedy LPG montovat rozhodně nedoporučuji. Musíme doufat, že český dovozce použije už konečně hlavu, i když v tomto personálním obsazení o tom pochybuji, a začne v ČR prodávat továrně upravená auta na spalování LPG tak, jako na domácím trhu.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
devill505
*
Příspěvky: 46
Registrován: 07 říj 2008, 11:57
Bydliště: Hradec Králové

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od devill505 »

díky za informaci, jen by mě zajímalo jací to sou prodejci, nebo alespon odkud jsou. Skusil bych se s nima domluvit na papír to hodit za zkoušku nic nedám :) A s tím zkostnatělím vedením H v ČR máš bohužel naprostou pravdu.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Slyšel jsem to například o Domanském ve Zdibech. Ale fakt to za to nestojí. Když Domanský přijde o autorizaci, bude Ti papír, i když ho z nich vymámíš, k ničemu.
Ano, je pravda, že LPG má své kouzlo, Sephku jsem měl na plyn a jezdilo to skoro zadarmo, ale ohrozit záruku je příliš vysoká cena. Auto je jen stroj a nepovést se může cokoliv. Aby to nebylo šetření za cenu obrovských výdajů. :-k
Já bych vedení našeho importu :hyu: neoznačil za zkostnatělé, napadá mě mnoho mnohem přiléhavějších přívlastků, ale bohužel naplňují kritéria urážky na cti, a proto je zde uvádět nebudu :mrgreen:
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od Tudy »

Už jsem to psal jinde, záruku převzal v mém případě KŠV group Chomutov (ústně). Ovšem mám tam jisté výhody, koupil jsem u nich již 2 auta a na servis jezdím jen k nim, je to o důvěře. Jezdím k nim 3. rok a vždy jsem byl spokojen. Pomohli mi i při bouračce ...
Servis mám jen 20 km od domova a navíc je to přímo na cestě do práce, u servisu je i zastávka ČD (doma jsem za 30 minut). Tak jsem do toho šel.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Nedá mi to, přemýšlel jsem o tom, jak dealer převezme záruku. Vynechme v tuto chvíli možnost, že auto zkolabuje stovky kilometrů od "mateřského" servisu. V tomto případě se auto prostě opraví v nejbližším servisu a opravu si člověk zacvaká, protože je v autě LPG (bavíme se problému s dílem, který je s LPG ve styku a tudíž na něj zanikla záruka).
Jsme v mateřském servisu a máme problém, existují jen 3 varianty jak to může servis vyřešit. Buď nás pošle k šípku s tím, že nám nic neslíbil nebo se to zrovna na toto nevztahuje (to mi přijde dost pravděpodobné) nebo opravu zaplatí ze svého (velmi nepravděpodobná varianta, co si budeme nalhávat) nebo to uplatní normálně na záruku u dovozce, protože prostě přestavbu na LPG zapře (to se mi jeví jako nepravděpodobnější, proto vyžaduje, abychom jezdili na servis jen k němu). Tím se ovšem dopustí učebnicového naplnění skutkové podstaty trestného činu podvodu, neboť uvede druhého v omyl (dovozce, tím že přestavbu zapře) s úmyslem se obohatit (nechat si opravu dovozcem zaplatit). To mi přijde jako obrovský risk ze strany dealera, jednak je to důvod k okamžitému odebrání autorizace, jednak by to trestní oznámení určitě přiletělo a logicky by v rámci trestního řízení měl být vyšetřován i majitel dotčeného vozidla, aby bylo prokázáno, že se na podvodu nepodílel. Tohle mi přijde jako majiteli auta přílišné riziko.
Nemluvě o tom, že ti lidé na importu, kteří něco umí a něco dělají o tomto fóru vědí a pravidelně ho navštěvují. Takže je dost pravděpodobné, že tahle diskuze nakonec povede k prověrce garančních oprav u KŠV a u Domanského (tomu jdou prý docela po krku a chtějí mu autorizaci odebrat, jen zatím nenašli důvod).
Suma sumárum - LPG do auta v záruce dodělávat ani za nic.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od Tudy »

To vše může být pravda, je to na každém, ať si zváží případná rizika.
Z dílu dotčených LPG je nejdražší položkou motor a ještě jsem neslyšel, aby se kvůli LPG někomu zničil (nepočítám výbuchy "podomácku" instalovaných zařízení). Zaklepávání ventilů u i30 nehrozí (tvrzená sedla), lze si pro jistotu pořídit přimazávání (mám).
Ostatní díly jsou spotřebka, jejíchž případná oprava/výměna nevyjde na nějakou závratnou sumu a tam si myslím, že servis nebude dělat problém. Šli by sami proti sobě.
Jezdil jsem 5 let na plyn se Š120 s mnohem primitivnějším zařízením, zaklepal jsem ventily (70 tkm jen na LPG), ale jinak žádný problém.
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Nejde o to, co by LPG mohlo "oddělat". Je to ale jen stroj a vyrábějí ho jen lidé, primárně jsem měl na mysli výrobní vadu, která se může projevit až třeba po dvou letech provozu. Zlomený ventil je sice rarita, ale stát se může - například.
Sám moc nechápu proč se při dnešní úrovni systémů LPG záruka škrtá. Ale dovozce to tak nastavil a jak píšeš, zvážení rizika je na každém osobně.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od severtom »

V tom případě někteří montéři plynu nabízejí za pětikilo pojištění které pokryje soudního znalce, který může potvrdit, že věc. která se na autě podělala, se nepodělala kvůli LPG :-) Nedivím se, že se tahle služba objevila, zájem výrobců přestavbových sad a komponentů tady jde ukázkově proti zájmu výrobců/dovozců aut. Dovozci/výrobci aut se v podstatě dopouštějí pomluvy a poškozování dobrého jména těch, kdo auta přestavují.
Málokterý prodejce nových aut je tak osvícený jako u nás BOS, který prodává H i Fiaty, přičemž Fiaty jedou 50 km na přestavbu a prodají se nové se zárukou (LPG), kdežto H tento pohon tvrdošíjně odmítá. (Ovšem jen v ČR, není to věc automobilky, ale dealera - viz příspěvky jinde na tomto fóru, proč v Německu lze objednat i30 1.4 s tempomatem a v kůži a u nás ne.)
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
jiri6010
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 led 2011, 22:33

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od jiri6010 »

Jsem majitelem i30, 1,4 vyrobeno 6/2010. Mám najeto 14000 km a rozhodl jsem se pro montáž LPG u svého prodejce ( KŠV Chomutov ). Byl jsem upozorněn na ztrátu záruky na motor v případě jeho poškození, kdy KŠV toto řeší připojištěním u poj. Uniqa ( ročně 700,-Kč). Dnes mi volali, že Uniqa by to pojistila pouze v případě nájezdu minimálního počtu km ( prý tak v řádu max. stovek km), tzn. že mám smůlu a v případě montáže LPG riskuju ztrátu záruky na motor. Tak sháním nějakou pojišťovnu, která by to pojistila. V případě, že by jste o nějaké pojišťovně věděli, dejte vědět. Jirka
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od Nexus »

Víc než pojišťovnu bych řešil kvalitní systém plynu a odbornou montáž, né nějaký rádobyodborník v garáži na koleně. Pak bych strach opravdu neměl, mluvím z vlastní zkušenosti :P je tady dost lidí co má třicítku na LPG a na problémy jsem ještě nenarazil :roll:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od hlobilp »

mam obavu, ze pri vicelete zaruce na auto se dovozce muze po zakonnych dvou letech na jakoukoliv poruchu vykaslat.... necetl jsem presne podminky teda, ale dovozce si do nich muze dat co chce.. takze staci, kdyz bude mit dano, ze je nepripustny jakykoliv zasah do konstrukce a je vystarano. Do dvou let se musi prokazat souvislost s LPG, ale pak???
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od pietro32i »

Presne to si myslím. Zo zákonnej 2-ročnej záruky sa ťažko vykrúca (aj keď aj to sa dá pri troche snahy), ale po dvoch rokoch môžete na záručné opravy zabudnúť, ak tam máte splyňovač. A je úplne jedno či má pokazená súčiastka nejaký súvis s LPG alebo nie.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od pilotzz »

pietro32i píše:Presne to si myslím. Zo zákonnej 2-ročnej záruky sa ťažko vykrúca (aj keď aj to sa dá pri troche snahy), ale po dvoch rokoch môžete na záručné opravy zabudnúť, ak tam máte splyňovač. A je úplne jedno či má pokazená súčiastka nejaký súvis s LPG alebo nie.
Jedno je kolečko u trakaře :wink:
Podstatné je jak zní ujednání o záruce.
Je-li v kupní smlouvě uvedeno, že záruka platí jen "tehdy a tehdy" - jen za splnění určitých podmínek kupujícím, tak je relevantní splnění těch podmínek kupujícím.
Pokud montáž LPG není výslovně uvedena jako důvod pro ztrátu záruky na věc (věc = auto, ne její část), a nebo to nevyplývá z formulace smluvního ujednání o záruce, tak záruka platí v tom rozsahu jak byla sjednána a důkazní břemeno (příčinná souvislost vady s namontovaným LPG) při neuznání záruky je na straně prodejce, resp. toho, kdo záruku poskytl.
V reálu (i když ujednání o záruce je ve prospěch kupujícího) se prodejce může samozřejmě šprajcnout, je to jeho "právo". A zákazníkovo právo je zase soudit se. Když je prodejce vyčůranej a zároveň hlupák, bude se soudit a ztratí nejednoho zákazníka. Když je kupující spíše submisivní typ, nechá si pravděpodobně kálet na hlavu od kohokoli..
Takže kdo chce řešit záruku s LPG, měl by vyhrabat svoji smlouvu (objednávku) a záruční/servisní knížku a pořádně si ji přečíst. Možná to taky v dohledné době udělám :-))
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: LPG se zárukou

Příspěvek od pietro32i »

Nechcem tu zbytočne mlátiť prázdnu slamu, kým si tú zmluvu obaja nevytiahneme a neprečítame, ale stavím basu piva, že mám pravdu ja :mrgreen:, t.j. po uplynutí zákonnej dvojročnej záruky s tebou predajca môže vydrbať aj za oveľa menšie veci ako je prestavba na LPG. Bol by vôl, ak by sa takto v zmluve nepoistil...
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“