rozvody

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

ridic
Příspěvky: 2
Registrován: 01 bře 2014, 10:30

rozvody

Příspěvek od ridic »

Ahoj.
Mam Hyundai i 30 comfort 1,4 benzin ,vyrobeno Corea 2008.Nevim ,zda-li je tam rozvodovy remen nebo retez.
Dekuji za reakci.
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: rozvody

Příspěvek od alarm »

čo je mne známe, tak reťaz...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
skvul88
Příspěvky: 4
Registrován: 12 úno 2015, 21:34
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: rozvody

Příspěvek od skvul88 »

Po kolika kilometrech se mění a nebo je potřeba vyměnit řetěz?
Hyundai i30 CW 1,6 CDRi -85kW
2009 - Korea
orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: rozvody

Příspěvek od orion »

Zdravím, moje i30 1.4, 80kW, 2008 má najeto takřka 90 000 km. Dočetl jsem se, že po 90 000 by se měly rozvody měnit. Nechal jsem si v servisu (neuatorizovaném) udělat kalkulaci a řekl mi 7200 Kč za komplet rozvody z originálních dílů. Je tahle cena OK? Je to moc nebo málo? Případně je zapotření teď měnit všechno nebo stačí jen napínák a řetěz podrobit nějaké údržbě? Díky za odpověď.
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: rozvody

Příspěvek od severtom »

Neřešil bych to. Není to Schade, aby řetěz přeskočil a zničil motor.
Běžně startuju cuknutím při couvání ze svahu atd. a motor mi jaksi nemůže nafackovat, prostě funguje a funguje...
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: rozvody

Příspěvek od orion »

severtom píše:Neřešil bych to. Není to Schade, aby řetěz přeskočil a zničil motor.
Běžně startuju cuknutím při couvání ze svahu atd. a motor mi jaksi nemůže nafackovat, prostě funguje a funguje...
Hmm, to je to, co ale nechci moc riskovat, ale když jsem měnil olej, mechanikovi se moc nezdál zvuk na volnoběh, který ve vyšších otáčkách není a od toho jsme se dobrali k těm rozvodům. K tomu se mi poslední 2 týdny stává, že mi auto chcípne, když klesnu otáčky třeba na křižovatce, dneska jsem třeba dojížděl a otáčky začly padat až na 400, už už to vypadalo, že auto chcípne a nakonec se zase roztočilo. Tak bych nerad něco podcenil.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Svicky, volnobeh, vaha vzduch, filtry kontrolovany?
orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re:

Příspěvek od orion »

bony píše:Svicky, volnobeh, vaha vzduch, filtry kontrolovany?
Nic z toho, vyměnil jsem olej a musel jsem jet pryč, nebyl čas to řešit, ale ty svíčky taky není špatný nápad dát nové, i filtry dám, on říkal, že by bylo dobré to vyměnit i s olejem, ale já na to fakt spěchal. K tomu ještě vyřešit drnčící volant. Je toho nějak moc na muj vkus :)
lukas27
*
Příspěvky: 76
Registrován: 19 led 2013, 12:22

Re: rozvody

Příspěvek od lukas27 »

Rozvodovej retez u i30 se po 90000 nemeni .doporocuje se pri 160000 km jen kontrola.znam jednu autoskolu a ta ma uz na puvodni retez najeto 300000 km.
Uživatelský avatar
tubinek
Příspěvky: 5
Registrován: 13 bře 2015, 20:34

Re: rozvody

Příspěvek od tubinek »

orion píše:
severtom píše:Neřešil bych to. Není to Schade, aby řetěz přeskočil a zničil motor.
Běžně startuju cuknutím při couvání ze svahu atd. a motor mi jaksi nemůže nafackovat, prostě funguje a funguje...
Hmm, to je to, co ale nechci moc riskovat, ale když jsem měnil olej, mechanikovi se moc nezdál zvuk na volnoběh, který ve vyšších otáčkách není a od toho jsme se dobrali k těm rozvodům. K tomu se mi poslední 2 týdny stává, že mi auto chcípne, když klesnu otáčky třeba na křižovatce, dneska jsem třeba dojížděl a otáčky začly padat až na 400, už už to vypadalo, že auto chcípne a nakonec se zase roztočilo. Tak bych nerad něco podcenil.

Delalo mi to asi neco podobneho taky mi to nedrzelo otacky, nekolikrat to i chciplo na krizovatce...ale rozvitila se mi i kontrolka motoru.

Zajel jsem do servisu a tam mi rekli podle diagnostiky,ze jsem mel preskoceny rozvody o jeden zub, vymenili retez a napinak v ramci zaruky a od te doby je to ok.
_____________________________________________________________
Hyundai i30cw 1.4i Trikolor plus, Phantom black 10/2011
Octavia GLX 1.6 55kw 97
orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: rozvody

Příspěvek od orion »

tubinek píše: Delalo mi to asi neco podobneho taky mi to nedrzelo otacky, nekolikrat to i chciplo na krizovatce...ale rozvitila se mi i kontrolka motoru.

Zajel jsem do servisu a tam mi rekli podle diagnostiky,ze jsem mel preskoceny rozvody o jeden zub, vymenili retez a napinak v ramci zaruky a od te doby je to ok.
Takže dneska jsem měl dopoledne čas, zajel jsem na diagnostiku a o taky mám preskoceny rozvody o jeden zub. Takže to nechám hned vyměnit, rovnou i se svíčkama. To je dost nekvalitní řetěz, když vydrží 90 tisíc.
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: rozvody

Příspěvek od petzl62 »

Řetěz není nekvalitní,je kupodivu dost kvalitní(narozdíl od koncernu Tsi-i když už udělali konstrukční a dodavatelské změny).Bohužel u :hyu: je špatný hydraulický napínák.Mění se za konstrukčně upravený.Ke tvé smůle,se musí měnit i řetěz,pokud přeskočil,zpravidla se malinko natáhne,takže automaticky nový řetěz a napínák.O tomto problému :hyu: dobře ví,ale pokud se nic nestane,neřeší se-ostatně jako spousta jiných věcí.Pokud se stane-viz. tubinek-na záruku výměna-je-li to ještě v záruce.Štěstí,že to je jen o zub :wink: Bohudík ti v servisu nemůžou říct,že se závada neprojevila,jako v jiných případech.
Držím pěsti,ať už máte stroje bez problémů :wink:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: rozvody

Příspěvek od Vladak »

Petzl:
Mám přes 150 tis. na naftě.
To bych si měl nechat preventivně vyměnit jen ten napínák, nebo co?
orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: rozvody

Příspěvek od orion »

petzl62 píše:Řetěz není nekvalitní,je kupodivu dost kvalitní(narozdíl od koncernu Tsi-i když už udělali konstrukční a dodavatelské změny).Bohužel u :hyu: je špatný hydraulický napínák.Mění se za konstrukčně upravený.Ke tvé smůle,se musí měnit i řetěz,pokud přeskočil,zpravidla se malinko natáhne,takže automaticky nový řetěz a napínák.O tomto problému :hyu: dobře ví,ale pokud se nic nestane,neřeší se-ostatně jako spousta jiných věcí.Pokud se stane-viz. tubinek-na záruku výměna-je-li to ještě v záruce.Štěstí,že to je jen o zub :wink: Bohudík ti v servisu nemůžou říct,že se závada neprojevila,jako v jiných případech.
Držím pěsti,ať už máte stroje bez problémů :wink:
Díky za info, příště to ohlídám a vyměním preventivně, i když než najedu třeba 80 tisíc, to budu mít jiný auto. Pak už vyřešit jen drnčící volant a auto bude jako nové :mrgreen:
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: rozvody

Příspěvek od petzl62 »

Vladak: Nechat zkontrolovat,on je ten řetěz pokud je vytahaný docela slyšitelný.Dobrý mechanik pozná i po sluchu a sundat krytku řetězu při výměně oleje není až takový problém.Při tvém nájezdu bych pokud bude vytahaný,určitě vyměnil obojí.To nejdůležitější,měnit olej-mě nastavili interval 30 tis. :roll: Nejsem blázen.Měním po 15.tis.Jednou já sám,jednou servis(záruka).Teď mě bude čekat garančka 120 tis. Určitě nechám zkontrolovat...A ještě používat olej dané specifikace :!: :!: .Co mám reference od kluků ze servisu 90% přeskočených rozvodů je díky špatnému oleji v souvislosti se stylem-nastartuju a do vteřiny vyjíždím ](*,) .On totiž nikdo při prodeji nezmíní,že je v autě rozvodový řetěz s hydraulickým napínákem a je dobré chvilku počkat,než natlakuje a došponuje. :-$
Rozvodová sada-jak vypadá-třeba zde:http://www.granex.cz/autodily/hyundai/i ... tId=812021
Takže asi tak.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“