Papá příliš mnoho oleje při jízdě na LPG

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
jerroscar
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 srp 2018, 08:30

Papá příliš mnoho oleje při jízdě na LPG

Příspěvek od jerroscar »

Zdravím všechny,

chtěl bych se zeptat, zda-li má někdo zkušenosti s motorem 1.4 s LPG. Auto jsem zakoupil z bazaru před přibližně měsícem. Za dva týdny od koupě mi začala svítit kontrolka oleje. Když jsem v době koupě olej kontroloval, bylo tam něco přes třičtvrtě. Kdyz jsem se podíval na měrku po těch zmíněných dvou týdnech, na měrce nebyla ani kapka(!) oleje. Okamžitě jsem tedy nalil vše, co jsem měl. Dolil jsem dva a půl litru a měrka ukazovala něco přes půlku. Nechal jsem to tedy prozatím tak, že to budu monitorovat. O týden později (před týdnem) uz tam bylo zase něco kousek nad spodní hranici měrky. Dolil jsem tam znovu litr, zase to bylo něco nad půlkou, skoro az třičtvrtě. Dnes jsem se díval na měrku znovu, a je tam zase u spodní hranice měrky. Za měsíc tedy spotřeba 3 a půl litru oleje.

Všiml jsem si i toho, že olej mizí převážně, když jedu na LPG a dlouhé trasy, kdy se asi motor více zahřívá. Jen pro pořádek, auto od době koupě najelo 3000km.

Olej neteče, hlava těsní, z motoru žádný kouř nejde, nic nenaznačuje tomu, že by auto mělo tolik papat. Lil jsem olej 10W-40, zkoušel jsem i olej určený pro LPG, i když vím že je to nesmysl. Uvažuji i nad tím, že bych auto do bazaru prostě vrátil s tím, že to je skrytá vada, protože mám pomalu větší spotřebu oleje než paliva.

Děkuju za pomoc.
Reklama
 

only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: Papá příliš mnoho oleje při jízdě na LPG

Příspěvek od only_one »

pokud olej neteče pod autem, motor je suchej, tak jsou prostě načatý pístní kroužky. To se prostě děje. Škodovka má toleranci až 1litr na 1000km .. což je strašné pokrytectví, ale je to tak. Takže můžeš jít do bazaru a podat reklamaci. Oni se k ní musí nějak vyjádřit. Obecně se ale na 99% odvolají na to samí, pak budeš muset tohle zkonzultovat s nějakým soudním znalcem v oboru automobilismu, který to musí posoudit a na tom základě se můžeš soudit o náhradu škody. V první řadě nech změřit kompresy válců. To by mohl být dost slušný argument pro skrytou vadu a reklmaci s následkem spotřeby oleje. To vyjde na pár korun umí to skoro všude.

Ani vyměnit kroužky by ani nemuselo být zas tak drahé. motor ven nemusí, dělá se to spodem. Zkus poptat nějaký servis. Horší ale bude, pokud nedostatek oleje už vybral svojí daň třeba ba šálách a klice, ojničních čepech a pod. Pak to je pologenerálka a to levné není a pokud je prasklá kroužek a udělal nějaké vrypy do válce.. pak to je motor ven...

Litr na tisíc by ale už na kouřivosti měl být poznat. Obecně nejvíc oleje se ztratí při vyšších otáčkách, kdy ty kroužky nestíhají a nebo může být jeden naprasklej, provoz na LPG teplotně motor přeci jen o pár desítek stupnu motor víc zatěžuje... začni kompresí.... to je základní vstupní hodnota pro stav motoru
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Papá příliš mnoho oleje při jízdě na LPG

Příspěvek od mikodim »

Asi by som hladal riesenie vo vrátení auta predajcovi , ako v hladaní závady.. Predchádzajúci majitel asi vedel preco auto predáva, a zatajenie takejto vazne závady by som mu nenechal prejsť [-X
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
jerroscar
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 srp 2018, 08:30

Re: Papá příliš mnoho oleje při jízdě na LPG

Příspěvek od jerroscar »

Vrátit to samozřejmě není problém. Otázka je, jestli bazar neřekne, že závada začala až po koupi.
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: Papá příliš mnoho oleje při jízdě na LPG

Příspěvek od only_one »

pokud byl majitel bazar a né jen zprostředkovatel, tak pro tebe platí záruka i na bazarové věci
jerroscar
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 srp 2018, 08:30

Re: Papá příliš mnoho oleje při jízdě na LPG

Příspěvek od jerroscar »

Ano, bazar byl majitelem. Tak snad to budou jen ty pístní kroužky a nenadělalo to paseku ještě jinde jak psal kolega nahoře. Nechám si v pondělí ráno udělat tu diagnostiku a hned v ten den jim to tam vpálím. Díky moc za pomoc
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Papá příliš mnoho oleje při jízdě na LPG

Příspěvek od tempest »

Tam může být i vysypaný katalyzátor a prášek z něj mohl vydřít motor. Nejlepší by bylo, vrátit to a nazdar. Pístní kroužky může být jenom dočasné řešení.
jerroscar
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 srp 2018, 08:30

Re: Papá příliš mnoho oleje při jízdě na LPG

Příspěvek od jerroscar »

Podle internetu nemůžu odstoupit od smlouvy, pokud je vada opravitelná, takže uvidím co mi řeknou tam...
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Papá příliš mnoho oleje při jízdě na LPG

Příspěvek od kyrmon »

No, opravitelná je široký pojem.. pod tím se může schovávat i půlka novýho auta :roll: ](*,)

Každopádně Vám přeji, ať dobře pořídite
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Papá příliš mnoho oleje při jízdě na LPG

Příspěvek od mikodim »

jerroscar píše:Podle internetu nemůžu odstoupit od smlouvy, pokud je vada opravitelná, takže uvidím co mi řeknou tam...
Existuje na aute neopravitelná vada?
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Tresta
Příspěvky: 8
Registrován: 17 říj 2018, 18:03

Re: Papá příliš mnoho oleje při jízdě na LPG

Příspěvek od Tresta »

Jak jste dopadl?
jerroscar
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 srp 2018, 08:30

Re: Papá příliš mnoho oleje při jízdě na LPG

Příspěvek od jerroscar »

Zdravím, musel jsem pro to založit nové téma, podívejte se prosím tam.
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“