Vyšší spotřeba paliva, lambda sonda

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
maresdav
Příspěvky: 8
Registrován: 03 zář 2018, 15:19

Vyšší spotřeba paliva, lambda sonda

Příspěvek od maresdav »

Zdravíčko, mám takový menší problém. Nedávno jsem se rozhodl vystříkat kontakt sprejem většinu kontaktu od konektoru žárovek po konektory lambdy ... nevím zda tyto problémy s tím spojovat. Asi po 20km mi na křižovatce auto zdechlo. Myslel jsem si že to byla moje chyba. Nastartoval jsem a jel dále. Auto ztrácelo výkon a razantně se zvýšila spotřeba a to i na volnoběh. Rozsvítila se i kontrolka poruchy. Připojil jsem tedy na diagnostiku, vyhodilo to chybu P2188 systém příliš bohatý při volnoběhu a druhá P0130 obvod lambda sondy. Myslel jsem si tedy že odešla lambda. Proměřil jsem ji napětí kolísalo v rozmezí 0.8 až 1V. Tedy jevila se jako zamrzlá. Objednal jsem tedy novou motor se zahřál proměřil znova a napětí kolísalo v rozmezí 0.7 až 1V. Což je taky špatně :-(Zkusil jsem ještě zkušební jízdu a spotřeba pořád obrovská. I při citlivém sešlápnutu jakéhokoliv stupně aktuální spotřeba i 20l/100km, volnoběh i 2l/100km. Co můžu ještě vyzkoušet ??? Bude nutné do servisu ? Lambda nepomohla i když chybová hláška směřovala na ni. Díky :-)
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Vyšší spotřeba paliva, lambda sonda

Příspěvek od soban »

Prostě všechny konektory které jsi vystříkal znovu rozpojit a nechat pořádně vyschnout.

Konektory jsou dělané tak aby do nich nemohla voda když jsou spojené a prostě když nebyly vyschnuté tak jsi tam tu kapalinu uzavřel.

Taky nevíme co jsi použil na jakém základě mohlo to uškodit větším odporem kontaktu u citlivějších čidel.
Georges
**
Příspěvky: 337
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: Vyšší spotřeba paliva, lambda sonda

Příspěvek od Georges »

Přesně, jak píše soban. Něco podobného vyváděl i Accent, když jsem v dobré víře rozpojil a vystříkal skoro všechny konektory, které jsem našel pod kapotou.
Takže jsem zase všechny rozpojil, jemně vysušil horkovzduškou a asi po hodině opět spojil. A ejhle, Accentík se zničehonic umoudřil. A to jsem použil Kontaktol na kontakty...
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Vyšší spotřeba paliva, lambda sonda

Příspěvek od soban »

Kontaktol má těkavé látky které se musí odpařit - u vypínačů v domácnosti to nevadí ty jsou otevřené, ale konektory v autě mají těsnění....
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Vyšší spotřeba paliva, lambda sonda

Příspěvek od Richard555 »

Všechny dobré skutky musí být po zásluze potrestány :D Jinak tomuhle my "odborníci" říkáme "ZI" (zasraná iniciativa) :D :D

Když něco funguje neopravujeme :!: :!: :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Georges
**
Příspěvky: 337
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: Vyšší spotřeba paliva, lambda sonda

Příspěvek od Georges »

Richard555, máš naprostou pravdu. My tomu taky říkáme "ábéčko", tedy aktivní blbec. Dneska ráno jsem jednoho takového viděl v zrcadle ...
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“