Vytíkání oleje y bloku motoru

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
jerroscar
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 srp 2018, 08:30

Vytíkání oleje y bloku motoru

Příspěvek od jerroscar »

Dobrý den,

z auta mi mizelo velké množství oleje. V bazaru, kde jsem auto kupoval mi řekli, že se olej rosil z hadičky klikové hřídele, kterou vyčistili a utěsnili. Avšak po mém zjištění týden po opravě se děje ta samá věc, v ještě horším rozsahu a olej mizí stále. Na přiložených fotech jde vidět, že olej vytíká odněkud zevnitř motoru. Je tu někdo, kdo se s tímhle setkal, nebo by mohl alespoň zdánlivě vědět, o co jde? V autobazaru se tváří, že jsou ještě moc hodní a pomohli mi, a že je to staré auto a ten olej prostě bude mizet. Jedná se o ročník 2009.

Děkuju za pomoc.

http://imgWorld.cz/HrpAflJgV2.jpg
http://imgWorld.cz/s3/6Fo7PNteWG.jpg
http://imgWorld.cz/vt8k91W6l1.jpg
Reklama
 

lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Vytíkání oleje y bloku motoru

Příspěvek od lumix »

Kolik to má najeto? Podle stavu a čistoty motoru tipuju tak 300.000km. To už je ten motor pri provozu na lpg dost opotrebovan a navíc ty motory moc nemají rádi plyn.
jerroscar
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 srp 2018, 08:30

Re: Vytíkání oleje y bloku motoru

Příspěvek od jerroscar »

Aktuálně najeto 138tis.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Vytíkání oleje y bloku motoru

Příspěvek od lumix »

Tak já měl o 10.000 méně a motor o který jsem se nestaral vypadal mnohem lépe, tohle vypadá jak auto po utopeni, nebo má prostě jen o 100.000 víc najeto. Tak to na mě působí. Má to servisní knížku, kolik majitelů?
jerroscar
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 srp 2018, 08:30

Re: Vytíkání oleje y bloku motoru

Příspěvek od jerroscar »

Já jsem druhý majitel a auto servisní knížku má. Žádné abnormality tam nejsou, pouze výměny oleje a filtru. Asi si budu muset udělat výlet za předchozím majitelem a zkusit zjistit něco od něj. Motor je ale jinak v pořádku, neškube, startuje napoprvé, nikde nic nerachoti. Na autě jediné co nefunguje je vevnitř světýlko na stropě/střeše, ale to je věc která mě netrápí.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Vytíkání oleje y bloku motoru

Příspěvek od Richard555 »

Mě to připadá, že ti teče olej víkem ventilů........ ten pak stéká po bloku na zem, výměna těsnění pod víkem ventilů je triviální věc, bývá gumové a olejem a teplotou zkřehne a začne propouštět
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
jerroscar
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 srp 2018, 08:30

Re: Vytíkání oleje y bloku motoru

Příspěvek od jerroscar »

To by ale musel po dojetí a zaparkování i kapat na zem ne? Nic takového jsem nezaznamenal
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Vytíkání oleje y bloku motoru

Příspěvek od lumix »

Zkus nechat změřit ty tlaky válců.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Vytíkání oleje y bloku motoru

Příspěvek od dibarbora »

Písaním toho moc nevyriešiš, buď to treba isť otrieskať bazáristovi ešte raz o hlavu alebo začať hľadať príčinu.
Ak stále platí tá spotreba oleja čo píšeš v druhom vlákne, tak pod autom musí ostávať doslova olejové pleso pri každom zaparkovaní alebo motor masívne žerie olej. Mal som aj dosť staré autá, motor bol kompletne zašpinený od oleja, snáď každé tesnenie trochu slizilo (aj kvapky ostávali pod autom) ale spotreba bola do 1l na 15tkm. Auto treba dať na hever a poriadne pozrieť motor od spodu, či tam skutočne nie je nejaký väčší únik ale prikláňam sa skôr k tomu, že olej žerie sám motor. Tam je tých možností niekoľko
- odvetranie kľukovej skrine
- opotrebené guferá ventilov
- opotrebená piestna skupina (piestne krúžky, prípadne aj valce)

Tam už treba hľadať systemticky. Ten únik s pod veka ventilov naznačuje, že je v kľukovej skrini vyšší tlak - to môžu spôsobovať všetky veci napísané vyššie.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
jerroscar
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 srp 2018, 08:30

Re: Vytíkání oleje y bloku motoru

Příspěvek od jerroscar »

Prodejce se ohání tím, že v manuálu je přece napsané že 'to přece může žrát i 1,5l / 1000km' . Je to moje první auto a takové komplikace takřka hned po zakoupení jsem opravdu nečekal. Děkuju všem za doposavadni rady, budu se snažit s tím naložit rozumně, nejlépe asi přes soudního znalce, protože tyhle opravy se mi opravdu platit nechce.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Vytíkání oleje y bloku motoru

Příspěvek od dibarbora »

Budem asi trochu moralizovať ale platí zásada, že v bazári na ploche nie je možné nájsť dobré a spoľahlivé auto. Také auto sa predáva v okruhu rodiny alebo známych. Ak sa aj náhodou objaví v bazári, tak obvykle sa ani nedostane na plochu a inzerát, okruh záujemcov z radov kamarátov a známych zamestnancov bazáru býva dosť široký a nový majiteľ sa väčšinou nájde veľmi rýchlo.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Vytíkání oleje y bloku motoru

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Olej vyteka od vicka pro doplnovani oleje. Jsou 2 moznosti priciny.
1, auto je na LPG predelano amaterem. U tohoto motoru se musi s LPG dat jina hlava motoru. Proto to v servisu na LPG stoji o 12 i vic tis vic. Tento pripad pokud je, je fatalni, vznikaji v motoru vlivem poskozeni nadmerne tlaky.
2, tece to okolo vicka tim, ze vicko pri vymene oleje technik utahuje tak, ze ho necha preskocit ( pokud mel nekdo to vicko rozebrane, jsou tam plastove zoubky a ty jdou po par preskoceni do kopru). Zivotnost "teto konstrukce" je pri preskoceni o 1 zub na 10 vymen oleje. Tohle overis jednoduse. Pri dotahovani na nej tlac, tim otocis urcite o 1/4 otacky vic. Pozor! To max.utahovani vicka ma svuj duvod!
At se dari.
RR
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“