Měrka oleje - jaký má rozsah

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
ondra_15
*
Příspěvky: 22
Registrován: 16 zář 2014, 21:23

Měrka oleje - jaký má rozsah

Příspěvek od ondra_15 »

Zdravím všechny, prošel jsem tady pár témat a zjistil jsem, že únik oleje na 1.4i (80kW) na i30 není nic abnormálního. Já jsem v Listopadu měnil olej a v servise mě upozornili, že z toho vylili pouze 1,5l ze 4l.

Tak se olej dolil do plna na měrce a teď jsem zjistil, že po 3tis. km zmizeli cca 4mm na rysce, po 6tis. km další 4mm. Chci se zeptat, jestli nevíte jaký objem oleje ryska "snímá". Jestli 1l nebo 3l oleje. Abych odhadnul kolik toho motor asi sežral.

Olej měním po roce a to najedu cca 12 - 14tis. km.

Díky za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Měrka oleje - jaký má rozsah

Příspěvek od Richard555 »

únik oleje bys viděl, každý někde parkuje a asi je normální hodit očko, jestli na místě kde jsem stál není nějaká louže něčeho.....
v :hyu: 1,4 CVVT je asi 3,3 l oleje.
Jestliže ti za 3 kkm zmizí z měrky 4mm a za další 3kkm zas 4mm a motor je suchej a čistej , tak dolej 1/2 litru po 6 kkm a neřeš to - tohle prostě řešení nemá. Moderní motory už trochu oleje žerou (tenčí kroužky ev. méně kroužků = nižší tření) a to co popisuješ je fakt dost málo :wink:
Ta měrka mívá mezi max. a min asi 1,5 -2 cm a to bývá tak 1-1,5 l oleje, takže i kdybys nic nedoléval asi bys do výměny dojel s olejem mezi ryskami.
Jak říkám dolej 1/2 l a uvidíš co to na rysce udělá :wink: A že ti řekli, že jsi měl v motoru 1,5l oleje bych asi neřešil - v servisu často olej odsávají a tam záleží jak hadičku nasunou hluboko a kolik tam starýho oleje zůstalo :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“