Hlučnější běh od motoru většinou při zatočení.

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
marshalx
*
Příspěvky: 37
Registrován: 18 dub 2010, 10:04

Hlučnější běh od motoru většinou při zatočení.

Příspěvek od marshalx »

Ahoj
Před rokem mě občas zapískalo při zatáčení doleva něco z motoru, po 2s to utichlo. Pak to nějaký čas nedělalo, zapomněl jsem na to. Teď mě začalo hlučet z motorového prostoru většinou když zatočím vlevo. Je to jakoby chrastění (hlučnější zvuk od motoru nebo něco) po dobu asi 2s, pak to ztichne a je to OK. Nejvíc si toho všímám, když dojíždím na parkoviště, jedu rovně, stočím to do chlívku a zastavím, většinou mám volnoběh, v tu chvíli možná 0,5s před tím to jde slyšet. pak to utichne. Co by to mohlo být? napínací kladka k alternátoru? Auto se jinak chová úplně normálně, žádné cukání, pokles výkonu, prostě nic. Jen občas nenastartuju napoprvé, ale s tím jsem se už smířil :-) (nikdy se mě nerozsvítila kontrolka a ani minulý rok když jsem řešil startování na diagnostice nic nebylo, i30 1.4 80kW r.2010, v r.2014 při 50tis.vyměněn na záruku řetěz a kladka a spojka, najeto mám 90tis.). Dík za reakce.
Hyundai i30 Fastback, 1.0 T-GDI, 2019, Trikolor Komfort, bílá, Carmes rádio
Reklama
 

marshalx
*
Příspěvky: 37
Registrován: 18 dub 2010, 10:04

Re: Hlučnější běh od motoru většinou při zatočení.

Příspěvek od marshalx »

VYŘEŠENO: povolený řetěz, který pak jezdil jak se mu zachtělo v těch vodících plastech. Nechal jsem udělat rozvody a je to OK, autíčko tiché, super.
Hyundai i30 Fastback, 1.0 T-GDI, 2019, Trikolor Komfort, bílá, Carmes rádio
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“