Kvalita laku i30

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Kvalita laku i30

Příspěvek od severtom »

Ale to bys udělal velkou chybu, teď jsem se vrátil se synkem z USA a Chevrolet Camaro má "premium audio Bose" a hraje hůř než i30CW (ať se vám to zdá nebo ne, vybíral jsem auto podle 3 kritérií, kvalita audia, prostor pro standardní matraci vzadu a benzín=možnost LPG). :-)
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Kvalita laku i30

Příspěvek od Skyline »

No nejsem si jist.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Kvalita laku i30

Příspěvek od severtom »

Čím si nejsi jist?
Hraješ doma na repro Expolinear, elektrostatický páskový výškáč v mramorové ozvučnici jako já?
Zesilovač Plinius 2x100 W zcela bez korekcí, australský, dva v ČR?
Nějak ti nerozumím, buď prosím konkrétnější.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kvalita laku i30

Příspěvek od Hardcam »

severtom: jsem taky fanda domaciho audia (Naim), ale co to s lakem ma spolecnyho netusim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Kvalita laku i30

Příspěvek od Skyline »

severtom píše:Čím si nejsi jist?
Hraješ doma na repro Expolinear, elektrostatický páskový výškáč v mramorové ozvučnici jako já?
Zesilovač Plinius 2x100 W zcela bez korekcí, australský, dva v ČR?
Nějak ti nerozumím, buď prosím konkrétnější.
Tak to bohužel ne. Mám jen nějaký starý Nautilus a někají sračky od NAD.

Pokud jsi takový audiofil tak nechápu jak můžeš napsat to co jsi napsal, ale už jdeme od tématu.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Kvalita laku i30

Příspěvek od Radim Brožek »

Občas tu někdo nadává na i30 a vynáší do nebes kvalitu koncernu. Tak dnes jsem ženě umýval bílou firemní Fábii II cca 3 roky starou (poté co myčka Shell nechala 1/2 auta špinavou) a na několika místech má normálně popraskaný lak. Jsou to praskliny několik mm dlouhé, výjimečně centimetr, na kapotě, střeše,... . Takže to taky nebude zrovna echt kvalita... ](*,)
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
Thom@s
**
Příspěvky: 175
Registrován: 20 říj 2011, 20:13
Bydliště: Praha

Re: Kvalita laku i30

Příspěvek od Thom@s »

Skyline píše:Četl jsem o nedolakování spodních částí dveří u I30, zkusmo jsem dnes přejel rukou a cítil jsem, že místy je plech pěkně hladký a někde drsný, ohnul jsem se a viděl že tam není opravdu souvislá vrstva laku ale že je to místy jen "poprášené" řešil to někdo? Představuje to problém s možnou dřívější korozí?
hladký vs. drsný ještě neznamená, že je tam malá vrstva laku. znamená to jenom, že lakýrník neslil barvu při lakování (technika při lakování kdy z pistole leze relativně málo vzduchu a hodně barvy). Když budeš barvu jenom prášit z pistole tak uděláš klidně taky velkou vrstvu jenom nebude slitá, ale bude matná - viz pokusy samodomo lakírníků alá sprej :) .

T.
:hyu: i30 Trikolor Plus Exclusive, 2011; 1,6i MPI DOHC CVVT; 92,7kW
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Kvalita laku i30

Příspěvek od Skyline »

Mame auto cervene a spodek dveri je cerveno sedy tedy tam asi neni tolik barvy co by melo byt.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita laku i30

Příspěvek od N2DRFT »

Je možné, že se na pár místech jako je hrana zadního nárazníku u víka kufru, přední nárazník a taky shora na prahu může ulupovat bezbarvá vsrtva laku a je to normální?!

Na renaultu mégane stejnýho roku výroby kde byla metalíza a byl používanej jako služebák tzn. ročně 50 000 km se nic takový nestalo, ani na místě kde byl bouranej do felicie se s lakem nic nestalo.A mně se po 2 a půl letech na mým mazlíkovi tohle děje? A nejezdím žádnou rally, jezdim plus mínus jenom po městě.

V servisu mi řekli, že to je normální, že tam se to nějak ťukne nebo něco a ten lak se uloupne. Ale tim pádem je lak nekvalitní ne? Přijde mi, že lak je jedna z věcí kde se silně šetřilo:-/
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Kvalita laku i30

Příspěvek od AleKa82 »

Ahoj, občas se to stane, že se loupe vrchní lak i na dražších autech. Bavil jsem se s jedním lakýrníkem a ten říkal, že se to děje, pokud se nedodrží správná technologie nanášení jednotlivých vrstev barvy a laku. Třeba když se nechá barva moc zaschnout před nanesením laku. Pak se to úplně dobře nespojí a vlivem povětrnostních podmínek se vrchní lak potom odlupuje. Samozřejmě to loupání může nastartovat i kamínek, který odloupne lak v tom "správném" místě. Moje auto se naštěstí zatím neloupe, ale na nárazníku, haubně a prahových lištách mám tečky od kamínků a některé jdou až do plechu/plastu. Pár jsem jich už zaretušoval opravnou sadou. Jinak od výroby mám trochu flekaté nárazníky a zadní je dokonce na hraně vedle mlhovky světlejší (asi málo barvy). Je to vidět hlavně na sluníčku. Hyundai teda obecně ty plasty neumí moc lakovat, protože je i trochu jiný odstín barvy.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita laku i30

Příspěvek od N2DRFT »

No a je možný nějak uplatnit záruku na to, že mám auto blbě nalakovaný? Nebo se tohle počítá jako normální věc a nezmůžu nic?
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita laku i30

Příspěvek od 89majlo96 »

vlastnost vozidla ](*,)
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“