Autokozmetika na nove auto?

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
vena222
**
Příspěvky: 310
Registrován: 23 čer 2010, 18:54

Ošetření laku

Příspěvek od vena222 »

Má někdo nějakou zkušenost s ošetřením nového laku/metalízy/před zimou.Mám na mysli nějaké voskování,teflonovou ochranu atd.Jaké jsou vhodné prostředky nebo to nechat na ruční myčku :-k Díky za rady a postřehy.
Hyundai i30U clasic 1,4i 80 kw,06 2010 blue vivid
Nissan sunny 1,6 r.v.1992
Reklama
 

Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Ošetření laku

Příspěvek od Espero »

No já preferuji u nového i starého laku teflonovu ochranu. Říká se tomu garáž pod širým nebem. Dříve jsem používal Profiplast, ten už není na trhu, kromě nějaké firmy v Ostravě, potom do současnosti televizní WS Platinum Horsta Fuchse. Obojí skvělé a vydrží to nejméně 4 měsíce a práce s tím je snadná. Řekl bych, že lepší byl ten Profiplast, protože rozpouštěl i kapičky od asfaltu, což WS nedělá. Horší byla cena, dvě půllitrové balení WS pasty stojí kolem 1 100 Kč. Teď jsem objevil a koupil novou českou pastu Tempo teflonová s nanočásticemi. Cena je tam příznivější, 285,- Kč za půllitr, ale ještě s ní nemám zkušenosti. Poprvé jí použiju až na jaře, zatím jsem dodělával tu WS Platinum.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Ošetření laku

Příspěvek od 89majlo96 »

vena222 píše:Má někdo nějakou zkušenost s ošetřením nového laku/metalízy/před zimou.Mám na mysli nějaké voskování,teflonovou ochranu atd.Jaké jsou vhodné prostředky nebo to nechat na ruční myčku :-k Díky za rady a postřehy.
prestuduj si celu temu, snad nieco objavis :wink:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od Skyline »

Žena pokřtila auto a přemýším čím to zkusit rozleštit ať vím zda řešit opravu s nástřikem či ne. Tipy na leštěnky na lak? Červená barva.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od willy50 »

Ahoj, máte někdo zkušenosti s čističem na zaschlý hmyz který se jmenuje W5?
Chtěl bych to dostat dolů, protože ani myčka si s tím neporadila, ale ten návod mě dost odrazuje.
Píšou tam něco v tom smyslu, že jako nenechávát dlouho působit, že to poškodí lak.
Tak to asi bude pěkná žíravina, nerad bych po třetí aplikaci tohoto prostředku byl nucen dát auto na opravu laku :oops:
Díky
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od Engineer »

Adam221 ma skusenost a ptom co som ho ja vyskusal tak aj ja... cistic jevyborny... ale pre istotu po aplikpvanieste raz umyjem samponom miesto a najlepsie este navoskujem..ono ide aj o to aky autosampon pouzivas...
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od adam221 »

Presne ako pisal Engineer, treba to nastriekat, pockat, vydrhnut, oplachnut... A hlavne dotknute miesto navoskovat napriklad Turtle Waxom.... Bezne ten W5 pouzivam na auto a ma lepsie cistiace ucinky ako Cinol a spol....
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od willy50 »

Moc díky chlapi, po dlouhé době rychlá užitečná odpověď k věci.
A kvůli takovému přístupu se tady dosud vracím, i když mě spousta příspěvku dokáže vytočit.
Ještě jednou díky.
=D>
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od 89majlo96 »

Ak tam hmyz zaschne tak tiez rozoziera lak. Cistice na odstranenie hmyzu odstrania aj ochranu laku (vosk) preto po ich aplikacii sa musi dane miesto znovu osetrit voskom. A neboj sa, nic to s lakom nespravi, nastriekaj to, nechaj posobit take 2 minuty a potom to vydrhi spongiou. Ale nepouzivaj na to hubku na riad (tu drsnu stranu) lebo si zoderies aj lak.Potom oplachni prudom vody a postup opakuj pokym nebudes mat pozadovany diel cisty bez musiek.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od Engineer »

[-X Ja by som vôbec nepoužíval hubku na riad :!: Existujú jemné aplikačné hubky... Alebo radšej špongiou na auto!!!
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od willy50 »

Snažím se být něžný, už tak ten lak zkusí dost a dost.
Mám nějakou auto houbu a rád používám jelenici(pravou), když už se někdy(zřídka) dostanu k čištění auta.
Akorát s tím voskem jste mě trochu nahlodali, nevím jestli nějaký mám. Vlastně do myčky jezdím jenom kvůli vosku. Věnovat půl dne voskování a pak vletíš do nějaké blátivé louže....no to by mě vážně nas....
Zatím díky, kmitám domů a spát :lol:
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od 89majlo96 »

Jelenica zevraj skriabe lak, preto som presiel na mikrovlaknove uteraky a jelenicu pouzivam na prahy a falce dveri. Vosk z mycky je len kvoli efektu mokreho auta, ochranna funkcia je u neho mala. Pokial nenanesies vosk rucne tak s poriadnou ochranou laku nepocitaj. A ak pouzijes kvalitny vosk a vyhras sa s nim, tak aj ked prejdes po kaluzi tak ostriekas vodou, utres a vsetko je zase rovnake. Vosky odpudzuju spinu a auto sa aj lahsie umyva. Na moje staci ked zaprsi a je znovu ciste :D Inak odkedy pouzivam kozmetiku od AutoGlym, tak nepouzivam ani ziadne odstranovace musiek, vsetky idu totiz dole pri beznom umyvani.

Engi : to som napisal len pre istotu aby nepouzil tu drsnu stranu, s tou jemnejsou castou az take velke skody nenarobi. Ale urcite by bol lepsi original spongia na odstranovanie musiek alebo nejaky aplikator. A uz som zacul aj take ze manzelka chcela urobit manzelovi radost, tak mu isla umyt nove BMW a boli tam musky ktore nesli dole, tak si zobrala na pomoc drotenku, auto skoncilo v lakovni :mrgreen:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od willy50 »

Možná blondýna :lol:
Tak mi Majlo prosím doporuč nějaný vosk, možná tomu půl dne věnuju až bude trochu tepleji.
Jelenici používám hlavně na okna, zdá se mi nepřekonatelná v tom, jak s ní krásně ve finále vytřu okno do sucha bez fleků a chlupů. A zdá se mi dostatačně jemná, nemyslím že by byla schopná poškrábat lak.
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od 89majlo96 »

Collinite Super Doublecoat Auto Wax (No. 476s) je vosk s najdlhsou vydrzou a najlepsou ochranou na trhu za prijatelne peniaze. Je obzvlast vhodny na ochranu laku v zime, lebo velmi dobre odolava zimnemu pocasiu.
Ale nejde o to kupit len kvalitny vosk, musis dobre pripravit aj lak pred nanesenim vosku, aby sa dostatocne naviazal na lak a vydrzal co najdlhsiu dobu. Na to by bol vhodny napriklad AutoGlym Super Resin Polish alebo Dodo Juice Lime Prime. A na upraveny lak tymito pripravkami nanesies vrstvu vosku, najlepsie by bolo dve vrstvy, ale je s tym kopec roboty. A udrzbu auta by si si musel robit doma s PH neutralnym samponom, lebo ak s tym pojdes do mycky a nebudu mat PH neutralne sampony tak ti celu ochranu zmyju dolu.
http://www.youtube.com/watch?v=uqSJ1fFi5Pw
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Autokozmetika na nove auto?

Příspěvek od laufas »

majlo jeste mu napis presneji, jak dlouho se s tim bude drbat, nejspis ho to prejde :mrgreen:
i30 1.4 + kn, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“