Čelní sklo i30

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od pietro32i »

kickerinho: Ak si mal auto už aj cez zimu, tak si si to s vysokou pravdepodobnosťou spravil sám. Ak nie, tak to možno môžeš použiť ako argument pri reklamácii. Ja keď som sa pozrel detailne na svoje sklo, tak som sa tiež zhrozil. Pozrel som naň však až prednedávnom, keď som bol dať vyspraviť dierku po odskočenom kameni. Keď som si ho prezeral, tak som sa rozhodol, že ešte jeden odskočený kameň a dám ho vymeniť celé. Zaplatím spoluúčasť (myslím, že je to 66,- €), ale vyberiem si nejaké fakt kvalitné. Bolo by dobré, keby tu niekto skúsený napísal, či na i30 existuje nejaké naozaj kvalitné čelné sklo. A druhá vec, musím to dať spraviť v hyundai servise, keď je auto v záruke?
edit: A tretia vec, povolí mi vôbec poisťovateľ vybrať si kvalitnejšie, teda aj drahšie sklo, než mám teraz?
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od lada 71 »

pietro32i píše:....A druhá vec, musím to dať spraviť v hyundai servise, keď je auto v záruke?
Pokud chceš uplatnit jakoukoliv reklamaci na voze, musíš s tím na posouzení a následnou opravu do značkového servisu :hyu: . Pokud ale potřebuješ třeba jen vyměnit brzdové destičky, nebo jiný díl, který není předmětem reklamace, můžeš s tím mimo značkový servis, jet i do tzv. "autorizovaného" servisu. U nás v CZ to jsou servisy jako Bosch, Auto Štangl, Emil Frey atd. Servisem v autorizovaném servisu (mimo značkový) NEZANIKÁ záruka na vůz jako takový, ani na jednotlivé díly.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od adam221 »

Ohladom skiel som maturoval na Accent MC.. Original hyundai vydrzalo asi 8 mesiacov, ale cez zimu na nom nic nebolo, az jeden velky kamen som dostal od nakladaku a bolo prasknute.. To mi vymenili za pilkington, pricom na tom skle bolo vidiet ako som ho skrabal cez zimu skrabkou a v nasledne pri cestach som videl ako male kamienky pri soleni do neho robil mini dierky.. Proste strach a hruuuza... Nasledne som dostal zas velky kamen a prasklo... Vymenene bolo za origo hyundai a bol pokoj... Sused co ma accenta ma origo sklo tiez dako mekke... Viem, ze to nieje I30, ale vyroba skiel je taka ista, akurat iny vyrobca /mozno ten isty zavod iba ina sarza/ ale sklo od Pilkingtonu na moje auto uz nepojde.
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
kickerinho
*
Příspěvky: 44
Registrován: 23 led 2011, 09:43
Bydliště: Olomouc

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od kickerinho »

Auto mám od půlky února 2011, pokud jsem si fakt poškrábal sklo sám (je to dost možné, vybavuju si, že jsem si na umytým autě žádných škrábanců nevšiml...) tak díky za plastovou škrabku, která na tom oblým skle v zimě ani pořádně nefachčí :-)
To to budu napříště hoblovat krumpáčem a budu na tom stejně :-)
Žerty stranou, nechám to jak je, ohlásím u garančky a když to nedopadne, nechám to tak - dokud to půjde.
Na felicii jsem měl samej škrábanec a v pohodě (ale auto taky mělo 16 let) :-)
Od počátku jsem rozhodnutej si auto nechat 4 roky a ještě v záruce ho střelit... nejspíš pak půjdu do ix35a nebo možná i40 se mi líbí :-)
Hyundai i30cw 1,4i MPI DOHC CVVT Classic, 80 kW
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od pietro32i »

Ja som si tiež škrabance najprv tiež vôbec nevšimol, až neskôr. A to som mal pol zimy nie plastovú, ale kovovú škrabku :? Sklo už nebudem škrabať, pustím klímu naplno, chvíľu počkám a ono to zíde samo. Horšie to bude z mrznúcim dažďom, raz som to túto zimu zažil a nepomáhala ani klíma, ani tekutý rozmrazovač a škrabka už vôbec. Sklo som si určite dodrbal najviac vtedy... #-o
Pozerám, že vy v ČR ste už na tom oveľa lepšie, keď sa vám dá kúpiť nové auto každé 4 roky 8) Som zvedavý, aké meno bude mať hyundai o 4 roky v našich zemepisných dĺžkach. Od toho bude dosť záležať predajnosť našich áut.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od S0T0 »

po první zimě a kovové škrabce bez škrábance... neškrábe se třeba více to "solární" přední sklo? Jinak máti má podřené sklo i zevnitř..tak to dopadá když se nosí prstýnky..
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od severtom »

"nové auto co 4 roky" - úplná normálka a to nejen v ČR. Řada soukromníků i firem mění po 2-3 letech. Cenu a dojem kvality mohou ovlivnit např. prasecky oježděná firemní auta - to my neovlivníme a z nějakého důvodu si firmy od loňska kupují Hyundaie, o několika vím že to je firemní politika (jasně daná dlouhou zárukou) a jinak vídám prodce rostoucí počet soukromých aut naší značky.

"sklo poškrábané prstýnky" - přesně tak to je. Na Feldě jsem si ho škrábnul diamantem... prostě se to stane.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Smrťák
**
Příspěvky: 354
Registrován: 10 črc 2011, 21:29

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od Smrťák »

Diamantový prsten nenosím. :nenosím žádný :mrgreen:
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od pietro32i »

S0T0 píše:po první zimě a kovové škrabce bez škrábance... neškrábe se třeba více to "solární" přední sklo? Jinak máti má podřené sklo i zevnitř..tak to dopadá když se nosí prstýnky..
Ja nemám solárne a škarabance sú. Nie sú nejaké veľké, sú to také vlásočnicové škrabance, na prvý letmý pohľad ani neviditeľné. Všimol som ich až vtedy, keď som prilepil čumák takmer ku sklu, ako som si chcel obzrieť vyspravené miesto po kamienku. Najprv som sa naštval, že to mi spravili neodbornou prácou v tej firme, ale potom som si všimol, že tie škrabance sú aj na iných miestach predného skla.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od laufas »

Vlasove skrabance mame taky. Vsimam si toho posledni dobou, kdy se na to me oci nechtic zameruji :( Cim to prejet, aby se to zatahlo?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od 89majlo96 »

Strojnym lestenim pomocou past 3M, menzerna, poorboys alebo lime prime. Ale hlboke ryhy a oderky od kamienkov to nezachrani. Ked nechces platit za strojovu robotu tak oxid cericity. Ale ten je na slovensku a v cechach skoro nedostupny, vsetko sa objednava zo zahranicia. http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=153788
Dalej mozes pouzit este Glass Scratch Repair http://www.ebay.co.uk/itm/Glass-Scratch ... 41464fcd18
tu su vysledky co to dokaze http://www.bmwklub.sk/navody-a-manualy/ ... 41449.html
Ja osobne by som isiel asi do toho oxidu cericiteho :wink:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
kickerinho
*
Příspěvky: 44
Registrován: 23 led 2011, 09:43
Bydliště: Olomouc

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od kickerinho »

Dneska jsem si zase prohlídl sklo a je tam těch škrábanců mnohem víc...
Si říkám, jestli za to nemůžou stěrače... napadá prach, nějaký minikamínek a po spuštění stěračů to drápe.
Jenže to by měly být škrábance obloukové a ony nejsou. Jsou rovné - kratší i delší, i dost dlouhé...
Navíc jsem si uvědomil jednu věc - když používám plastovou škrabku, kterou jsem při koupi vozu obdržel od prodejce, seškrabuju pouze vodorovně z kraje do středu, řidič i spolujezdec každej zvlášť...
Nikdy ne svisle!!!
A nejvíc škrábanců je svislých...
To mi hlava nebere!!!
Lak je chráněnej suprově, všiml jsem si, že mi někdo obešel auto a drápnutý jsou jen plasty (krytky světel a blinkrů) lak jsem umyl, utřel a dobrý... lidi jsou fakt hovada!
Ale proč se tolik drápe to přední sklo fakt nevím...
Škrábu plastem i boční okna, škrábance jsou, svislé... občas něco vodorovně, nepřibývá to myslím, ale škrábu to stejně jako přední sklo (četnost).
Fakt divný...
Hyundai i30cw 1,4i MPI DOHC CVVT Classic, 80 kW
Uživatelský avatar
Voči
**
Příspěvky: 149
Registrován: 09 bře 2009, 10:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od Voči »

Tak už mám taky škrábance na skle. To jsem škrabal zatím jenom jednou, minulou zimu ani jeden a teď tohle. Škrabku mám plastovou a stejnou už několik let. Všimnul jsem si toho dneska při jízdě proti sluníčku. Do jara přes sklo nebude vidět. Uvidím co řekne Hyundai, za 2 měsíce mě čeká garančka. Jinak je sklo pojištěny tak by to snad šlo vyměnit za jiný.
Hyundai i30 1.6 CRDi 85 kW 6st.
Renault Mégane 2.0 84 kW 1996
Škoda Favorit 135 43 kW 1993
Uživatelský avatar
vladimir85
**
Příspěvky: 107
Registrován: 09 led 2012, 21:25
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od vladimir85 »

Tak dnes sa mi to tiez podarilo poskriabat pri rannom cisteni od namrazy.... Mam tam ryhu cca 20cm pod spatnym zrkadlom, tak som bol dnes na seba riadne na.raty, ale ako vidim, tak je to nekvalitou skla. A to ma auto 1 a pol mesiaca, tak skusim ist do Hyundai a opytam sa co s tym. Ale odpoved bude ta ista aku dali aj Vam co to riesili :( Skoda, ze som toto tu necital pred dnesnym dnom, dal by som si na to pozor. Kupim si ochrannu foliu na celne sklo a budem ju tam davat kazdy vecer na noc.
Naposledy upravil(a) vladimir85 dne 23 črc 2012, 08:39, celkem upraveno 1 x.
HYUNDAI i30cw 1.4 80kw 12/2011 WINTER EDITION SMART PACK
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní sklo i30

Příspěvek od tatchwud »

Tak mě potkalo to "štěstí" s kamínkem do předního okna. Solární, s čidlem a vyhříváním objednáno a vyměněno během týdne, naštěstí jsem měl pojistku na sklo a tak mě to stálo zhruba 900,-za spoluúčast. Jinak mě připadá, že :hyu: začíná být cenama v servisech přinejmenším prémiovou značkou. :cry:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“