Voda v 5.dveřích

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jmicro
*
Příspěvky: 17
Registrován: 31 kvě 2009, 14:48
Kontaktovat uživatele:

Voda v 5.dveřích

Příspěvek od jmicro »

Zdravím,

v poslední době když zavírám kufr je slyšet šplouchání vody v 5. dveřích, myslel jsem, že to časem odteče, ale voda je tam pořád. Když prudce zavřu kufr, z prostoru spínače na otevření pod logem H začne po kapkách téct voda... Takže jsem opakovaně švihal 5. dveřma, aby toho co nejvíc "vykapalo" , ale šplouchá to pořád. Otevírání zatim funguje normálně, ale mám obavy z koroze a spínač asi taky brzo odejde.. Má někdo podobný problém? Vidím to na servis :-(
Hyundai i30 Classic 1,4i + A/C, Shine Red
Obrázek
Reklama
 

ZdeněkH
**
Příspěvky: 203
Registrován: 05 zář 2010, 00:20
Bydliště: Brno

Re: Voda v 5.dveřích

Příspěvek od ZdeněkH »

Já bych to udělal podle toho jestli je záruka nebo ne. Pokud ano není co řešit a nechápu dotaz zde. Pokud není tak bych sundal tapec vysušil to a pak si vlezl do kufru zavřel za sebou a další osoba by lila vodu a poznám kudy se tam dostává a pak to řeším. Takhle jsem to dělal já na fáčku a otec na oktávě. Já obtáhl jen těsnění okna kanagonem a hotovo jak to vyřešil otec nevím
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Voda v 5.dveřích

Příspěvek od alarm »

Neviem, kde by tam mohla byť voda :-k ....skontroluj najprv tie odvodňovacie dierky, či nie sú upchaté
Přílohy
14.JPG
14.JPG (52.43 KiB) Zobrazeno 4914 x
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Voda v 5.dveřích

Příspěvek od karel2 »

Sice nejde o pate dvere ... ale vcera jsem nasedl do zmoknuteho auta, uz neprselo a byl klid. Slysel jsem zretelne kapani vody ve dverich ridice, uvnitr suchom pravdepodobne to kapalo uvnitr dveri. Nestojim po stromem ani lampou, takze to zvenku nebylo. Asi jste podobny problem nikdo nemel, ze?
Uživatelský avatar
bembek
**
Příspěvky: 138
Registrován: 13 črc 2010, 22:23

Re: Voda v 5.dveřích

Příspěvek od bembek »

Normálna, bežná vec. Treba sa uvolniť, užívať si auta a nehľadať problémy tam, kde niesu. A ak to nepomôže, tak prestať čítať toto fórum....
aktuálne - Ford Focus III Turnier, 2,0 TDCi, 103kW, strieborná, Titanium
:hyu: i30 1.4CVVT, Indigo Blue, Classic plus - predané
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Voda v 5.dveřích

Příspěvek od willy50 »

Nutno si uvědomit, že dveře jsou "průtočné".
Nevím, že by to bylo u jiných aut jinak.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Voda v 5.dveřích

Příspěvek od Hardcam »

Karel je znamym hledacem zavad :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Voda v 5.dveřích

Příspěvek od karel2 »

Hele, tak to prr :-) Ja zavady nehledam, ja na ne narazim :-)

Kazdopadne, by me zajimalo, jestli to kapani je normalni nebo jestli je to problem. Zkusim popremyslet, jak to nejlip demonstrovat. Asi zajedu nekam do rybnika a budu poslouchat.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Voda v 5.dveřích

Příspěvek od Hardcam »

Jdi radsi na pivo :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Voda v 5.dveřích

Příspěvek od Carolco »

Šplouchání a vykapávání vody zpod plastu se spínačem a znakem už jsem taky řešil, ale to že se tam voda dostala jsem přičítal tomu,že mi dveře v záruce lakovali a nesedlo si tam těsnění. Po rozebrání (s takovou prkotinou se nebudu vracet do servisu) jsem zjistil, že tam těsnění je a dobře, dole je kousek vynechán,aby voda mohla vytékat, kapsa v plechu dveří je i vytmelená, jen je trochu nešťastně tvarovaná a dole se voda může držet. Takže jediný co jsem udělal navíc bylo to, že jsem tu kapsu vystříkal mastným voskem a zase všechno složil. Co by s tím udělal servis nevím, jen odhadnu, rozeberou,nechají vyschnout, složí...
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Voda v 5.dveřích

Příspěvek od karel2 »

OT: Jak ja bych sel na pivo, ale jsem pod pantoflem :-) Ale s tim hledanim zavad mas asi pravdu, Hyundai by me mohl zamestnat.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v 5.dveřích

Příspěvek od Espero »

Zkontroluj nejdříve odtokové dírky ve dveřích.
Když to necháš delší dobu být, tak ti dveře odejdou - prorezaví skrz naskrz. Já měl tenhle problém u H1 na pravých zadních křídlových dveřích. Ve výrobě tam plastizolem ucpali a pak ještě přelakovali ten odtokový otvor, jeden ze tří, co tam jsou. Nevšiml jsem si toho, teda až do okamžiku, kdy mi tak asi 5 cm nad dolní hranou dveří se objevily puchýřky na laku po asi tak 6 letech provozu. Ve značkové opravně mi nabídli výměnu dveří i s montáží a lakem za cca 30 tis. Kč. Nakonec jsem to řešil u lakujícího autoklempíře u nás ve vsi, který rezavý kousek odřízl, navařil asi 15 cm2 nového plechu, všechno obrousil, vykytoval a pak přelakoval jenom přístřikem ten poškozený kus dveří. nakonec jsem nemusel ani měnit označení vozu na dveřích. Samozřejmě, že uvolnil i ten odkapový otvor. Cena oprava 1 500,- Kč, nevýhoda je, že tón přístřiku je trošku znát v ploše dveří. Protikorozně to ošetřil i zevnitř dveří.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“