nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

baltazarek
*
Příspěvky: 67
Registrován: 14 říj 2011, 12:35

nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Příspěvek od baltazarek »

Ahoj vsem. V patek jsem si vyzvedl nove auto. Nechal jsem si na neho dat take ochranne listy dveri. Dnes jsem si vsiml ze mi praskla lista na zadnich dverich vlevo . Dvere ridice totiz nelicuji s dvermi zadnimi a ta zadni lista pak pri otevreni dveri narazela do listy predni. Co si o tom myslite ? Uz jsem to nafotil a poslal prodejci, ten se ale nejak netvaril, a prej jestli jsem s tim neco nedelal. Fotky jsou ZDE: http://baltazarek.rajce.idnes.cz/dvere Co myslite ze s tim mam delat ? Jsem z toho docela nestastny, auto bylo nove, mam ho 3 dny a uz toto. Diky
Hyundai i30cw, 1.6 CVVT / 93kW, 11/2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Příspěvek od Farrael »

No nevim kolik se uštíplo, ale přijde mi, že je mezi tim dost velká mezera, aby se to o sebe netřelo.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Příspěvek od Cvrček »

baltazarek píše:Ahoj vsem. V patek jsem si vyzvedl nove auto. Nechal jsem si na neho dat take ochranne listy dveri. Dnes jsem si vsiml ze mi praskla lista na zadnich dverich vlevo . Dvere ridice totiz nelicuji s dvermi zadnimi a ta zadni lista pak pri otevreni dveri narazela do listy predni. Co si o tom myslite ? Uz jsem to nafotil a poslal prodejci, ten se ale nejak netvaril, a prej jestli jsem s tim neco nedelal. Fotky jsou ZDE: http://baltazarek.rajce.idnes.cz/dvere Co myslite ze s tim mam delat ? Jsem z toho docela nestastny, auto bylo nove, mam ho 3 dny a uz toto. Diky
Hele, pečlivě jsem si prohlédl fotky.. Z trhliny vně plastu (uprostřed, nikoliv na okraji lišty) a následně "odchlípnutí" spodku dveří (nelícování)
nemusím být technik, aby bylo jasné, že z vnější strany působila do lišty nějaká velká bodová síla..
Už nedokážu říci, od čeho, ale podle mě stačí zprudka otevřít dveře vedle stojícího auta a...
Mohlo se klidně stát někde na parkovišti před obchodním domem. Ostatně já kolikrát zaparkuju o řadu dál od vchodu, a zbytek dojdu raději pěšky, než se "rvát" mezi všechny v 1. nebo 2. řadě,
zvlášť když jsem osobně několikrát viděl lidi, co se se svým vystupováním z auta moc nemazlí. Minule jsem navíc bránil odejet šmejdovi, co rozbil při couvání vedlejší auto a tvářil se, že o ničem neví..
A majitel poškozeného vozu byl rád, že má viníka na místě. Jo, jo, prostě chamraď!!!!!!!!!
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Příspěvek od Hardcam »

I kdyz jsou fotky velmi kvalitni, tezko poznat, co to udelalo. Ale neprijde mi, ze by to zpusobila jina cast vozu, priklanim se k verzi "parkoviste" a to bys s reklamaci neuspel.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Příspěvek od Chasnik »

hodně by pomohlo, kdy jsi nafotil mezeru mezi díly v momentě otevírání, kdy by mělo dojít k tomu tření mezi díly... Takhle je to jenom o dohadech...

I když to není nic zásadního, na 3 dni starém autě to samozřejmě zamrzí, ať už se to stalo jakkoli :(
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Příspěvek od black_sheep »

no k tomu by muselo dojít při maximálně otevřených dveřích. myslím tím ty zadní. aby se to opřelo o přední.

vyfoť to / zkontroluj v té situaci. pokud se to ani tak nedotkne, tak na ty otevřené dveře trošku zatlač, jako bys je chtěl otevřít trošku víc. neboj nic se tomu nestane. je možné že to vycházelo na mm ale že někdo ti při otevírání dveří tahal něco ze zadních sedaček a otevřel to "moc" - víc než bylo plánováno a pružností se to zase vrátilo zpátky :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Příspěvek od benny »

Na jedné z fotek je vidět že přední dveře nelícují s těmi zadními , jednoznačně reklamace u dealera a nenech se odradit přístupem . :hyu: totiž musí skoro všechny reklamace řešit přes Prahu a budou na tebe zkoušet různé fígle ........... Přeji pevné nervy
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
S0T0
***
Příspěvky: 508
Registrován: 09 říj 2010, 22:28

Re: nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Příspěvek od S0T0 »

sem myslel že origo lišty jsou z pružné gumy a ne plastu co udělá toto...osobně bych to tipl, že se to stalo při max. otevření zadních dveří.
EX - i30 1.4 CVVT Patriot BRC SQ 24
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Příspěvek od Skyline »

Taky bych tipnul velmi silne otevreni zadnich dveri, kdyz jsem si listy lepil tak jsem zkousel kam az mohu jit a B slopek je z docela mekkeho plechu a tudiz hodne propruzi kdyz se na dvere zatlaci.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
baltazarek
*
Příspěvky: 67
Registrován: 14 říj 2011, 12:35

Re: nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Příspěvek od baltazarek »

Ahoj, tak venku uz je tma takze fotky udelam az zitra. Kazdopadne pri otevreni zadnich dveri do cca poloviny ta zadni lista narazi na tu predni. Ty predni dvere nelicuji se zadnima, jsou vice zapusteny dovnitr = ta zadni lista nechce zajet pod tu predni a narazi na ni. Myslim ze to je opravdu chyba spatneho osazeni dveri. Kazdopadne vubec nevim jak to budu resit. Volal jsem do autosalonu kde to delali a moc se jim do opravy nechce. Ach jo.
Hyundai i30cw, 1.6 CVVT / 93kW, 11/2011
baltazarek
*
Příspěvky: 67
Registrován: 14 říj 2011, 12:35

Re: nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Příspěvek od baltazarek »

Mimochodem, auto mam nové, a nenechal jsem ho nikde stat bez dozoru, bylo v garazi u rodicu, takze naraz od dveri jineho vozidla nebyl mozny.

Jeste by me zajimalo, zda se da koupit jenom ta zadni lista, nebo se musi koupit vsechny.
Hyundai i30cw, 1.6 CVVT / 93kW, 11/2011
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Příspěvek od Radim Brožek »

Pokud se lišty při otevření dotýkají, tak máš podle mne vyhráno. Ten kdo lepil lišty je měl buď posunout, nebo ještě lépe seřídit dveře. Na tomhle nemá co prodejce/servis hledat za výmluvy. Hlavně pokud se tak stane při otevření dveří jen do poloviny. V tomto případě bych se neuznání reklamace nebál.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
baltazarek
*
Příspěvky: 67
Registrován: 14 říj 2011, 12:35

Re: nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Příspěvek od baltazarek »

no proste uvidime, snad to dobre dopadne. Zatim byly s prodejcem velmi dobre zkusenosti.
Hyundai i30cw, 1.6 CVVT / 93kW, 11/2011
baltazarek
*
Příspěvky: 67
Registrován: 14 říj 2011, 12:35

Re: nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Příspěvek od baltazarek »

benny píše:Na jedné z fotek je vidět že přední dveře nelícují s těmi zadními , jednoznačně reklamace u dealera a nenech se odradit přístupem . :hyu: totiž musí skoro všechny reklamace řešit přes Prahu a budou na tebe zkoušet různé fígle ........... Přeji pevné nervy
Ahoj, no kdyz budou tvrdit ze za to nemohou tak co mohu delat ? Jako jine auto do toho bouchnout nemohlo, ale kdyz budou tvrdit neco jineho tak co zmuzu ? Zakaznik je dnes malej pan.
Hyundai i30cw, 1.6 CVVT / 93kW, 11/2011
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: nelicuji predni dvere = znicena ochranna lista dveri

Příspěvek od Hardcam »

S tim malym panem jsi ted Cvrckovi nahral na smec :mrgreen:
Branit se samozrejme muzes, protim vsem a vsemu, jen musis vedet, kam si jit stezovat a to nejlepe v prime lini - vedouci servisu -> manager podniku -> majitel podniku -> zastoupeni znacky a s tim spojeny pripadny soud.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“