Lanko od kufra

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
139robo
Příspěvky: 3
Registrován: 18 lis 2011, 23:08

Lanko od kufra

Příspěvek od 139robo »

Vedel by my niekto poradit ako otvorit kufor motora ked sa mi odtrhlo lanko v motorovom priestor ...chod do servisu to nieje rada ...dufam že to bola len blba nahoda a nebudem sa musiet pridat k tym čo nadavaju na Hyunai
Reklama
 

Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Lanko od kufra

Příspěvek od Jirka-F »

Tak já bych odklopil zadní sedačky, vlezl do kufru (ne celý :D ), sundal tu krytku ze zámku dveří kufru a tou plechovou páčkou co je tam vidět dveře otevřel.
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Lanko od kufra

Příspěvek od Jirka-F »

Abych tu nekecal blbosti, tak jsem skočil do garáže to vyzkoušet. Funguje, zabralo mi to asi minutu :lol: .
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanko od kufra

Příspěvek od FISHkaa »

sa mi odtrhlo lanko v motorovom priestor
mám pocit že mluví o motorovém prostoru :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Lanko od kufra

Příspěvek od alarm »

tiež som nepochopil, ako po odklopení sedačiek sa dá dostať k motoru...iba že by mal Chrobáka... :-k
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Lanko od kufra

Příspěvek od Jirka-F »

To je tak, když si bez brýlí přečtu "kufor" a už nedočtu "motora". Samozřejmě jsem odpovídal na dveře kufru (zavazadlový prostor). Omlouvám se a stydím ](*,) .
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanko od kufra

Příspěvek od 89majlo96 »

ja by som to skusil nejak srobovakom cez znak hyundai alebo skusit strcit ruku zo spodu auta, ale to by si musel byt v jame alebo mat auto na zdvyhaku a potiahnut kombinackami za lanko, ak sa teda neodtrhlo od olovka. Ak to budes skusat cez znak tak je tam taky plastovy kryt co chrani mechanizmus zamku proti vysychaniu maziva naporom vzduchu a asi aj proti nezelanemu otvoreniu zlodejom, ten bud nejako vylom alebo mozno pojde dole aj bez nasilia (mal som ho uz dole, ale napamatam si ako tam drzi).
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanko od kufra

Příspěvek od FISHkaa »

u oktávek to jde po sundání kola a tapecu či zataháním drátkem zespodu po oddělání plastového krytu motoru. Oboje ale musí potvrdit majitel i30 - nemám šanci 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Lanko od kufra

Příspěvek od Jirka-F »

Abych nevypadal jako opravdový trouba, tak jsem šel vymyslet jak na to a vyzkoušet. Tady je výsledek, oboje funguje, jak tím drátem, tak i udělátkem. S tím drátem jsem se vyvstekal. Při otevírání jsem měl haubnu zavřenou, svítil jsem si tužkovou baterkou. Tu spojku jsem měl rozpojenou.


Když praskne lanko k otevírání motorového prostoru, je možnost víko prostoru otevřít i doma. Jsou k tomu potřebné dva předpoklady. Ten první, že alespoň kus lanka směrem k uzavíracímu mechanismu kouká z bovdenu, ten druhý alespoň trochu šikovnosti a buď 60 cm nějakého drátu, svářecí nebo nějaký tvrdý anebo udělátko (obr.nástroj), co se prodává v železářství za 30,- Kč.
Nejdřív je potřeba auto zdvihnout aby se pod něj dala strčit hlava (řádně podložit). Pak se kouknout za pomoci baterky jestli je vidět na lanko a jestli kouká ven. Když ano, je potřeba konec lanka chytnout udělátkem, které se prostrčí spodem (obr. pohled žlutě zarámovaná škvíra mezi plechy). Když se dostaneme žlutě orámovaným koncem k lanku, zmáčkne se knoflík na červeně orámovaném konci, vylezou takové packy do kterých se chytí lanko a zatáhne se.
Když je na konci lanka ta hliníková spojka (obr. lanko červeně orámované), dá se to otevřít i drátem na konci ohnutým do U, aby lanko prolezlo a ta spojka ne (zelené orámování). Tam to chce ovšem nervy, než se to povede chytit. Jinak lanko je v plechových držácích modře orámovaných a tam se ten drát strká opravdu špatně.
Přílohy
nástroj.JPG
nástroj.JPG (65.88 KiB) Zobrazeno 4470 x
lanko.JPG
lanko.JPG (64.62 KiB) Zobrazeno 4470 x
pohled.JPG
pohled.JPG (65.65 KiB) Zobrazeno 4470 x
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
139robo
Příspěvky: 3
Registrován: 18 lis 2011, 23:08

Re: Lanko od kufra

Příspěvek od 139robo »

Dakujem za ochotu poradit, ale to lanko je roztrhnute medzi spojkou a zamkom, tak ked ho taham tak ide von z boudenu .
Přílohy
lanko.JPG
lanko.JPG (120.37 KiB) Zobrazeno 4448 x
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Lanko od kufra

Příspěvek od Jirka-F »

Tak tě asi nepotěším. Pokud nechceš lámat součástky, tak se tam asi nedostaneš. Kdyby šel ten znak vyndat bez poškození, mohl by si se dostat k pravé matici co drží plastový kryt. zámku. K levé nevím, tam není vidět. Kdyby se ty matice povolily, kryt by šel dolů a mohl by si buď povolit matice zámku nebo možná tenkým šroubovákem ten zámek zespodu odemknout. Jo při zdvižené kapotě by to šlo rozebrat za chvíli, jenže když by byla zdvižená kapota, tak proč to rozebírat. Ještě by snad šlo zkusit vytáhnout bovden co je v něm přetržené lanko, je tam v takových úchytkám. A pak zatáhnout za to lanko, jenže když bude utržené až v zámku, moc to nepomůže. Ale to by musel dolů spodní kryt motoru, aby jsi se tam dostal rukou a hlavně tam viděl. Asi bych to nechal na servis. Víc ti asi nepomůžu.
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Jirka-F
*
Příspěvky: 92
Registrován: 14 říj 2009, 11:02

Re: Lanko od kufra

Příspěvek od Jirka-F »

Ještě jsem pro tebe udělal jednu věc a to fotky jak to tam vypadá. Já už vím, co udělám až bude teplo. Vyndám zámek a proti tomu otevíracímu čudlu zepředu vyvrtám malou dírku na prostrčení drátu, kdyby to lanko náhodou taky prasklo. Pro názornost jsem dal šroubovák hrotem na to místo, které je potřeba posunout.
Přílohy
zámek 1.JPG
zámek 1.JPG (64.59 KiB) Zobrazeno 4403 x
zámek.JPG
zámek.JPG (63.62 KiB) Zobrazeno 4403 x
1.JPG
1.JPG (63.36 KiB) Zobrazeno 4403 x
Hyundai i30 Classic 1.4i CVVT
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“