Hyunday podvod se zárukou na karoserii.

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

F269
*
Příspěvky: 62
Registrován: 04 úno 2009, 22:18

Hyunday podvod se zárukou na karoserii.

Příspěvek od F269 »

Takže se podělím o další zkušenost na téma takzvané desetileté záruky na karoserii. Každoročně jsem platil prohlídku karoserie za 400 - 600kč neb dle info servisu, bez ní bych přišel o záruku na prorezivění karosérie. Po necelých pěti letech se mi začal loupat lak na haupně, tak jsem nedávno toto reklamoval a čekal, že Hnůjdai vyřeší v rámci takzvané desetileté záruky. A ejhle, servis začal blekotat něco v tom smyslu, že jsem auto nemyl a že to způsobil výkal od ptáka, kterýžto lak poškodil. Na můj argument, že Felicie ani po 14 letech neměla sloupaný lak mi bylo sděleno, že dnes je jiná výroba, bla bla. Přesto jsem trval na odeslání závady k posouzení přímo kamsi na firmu. Odpověď přišla ihned, neb záruka se nevztahuje na lak, ale výlučně na prorezivění. Tedy klasická Hlava 22. Nechám-li tato odloupaná místa prorezivět o záruku přijdu taktéž, neb jsem tato místa neopravil. Čímž mimochodem argumentoval prodejce, že už v předchozích záznamech z prohlídky, tam něco bylo, sice uplně jinde, ale budiž. Hned jsem si vzpomněl na Škodu, která mi 3 roky po záruce vyměnila páté dveře neb shledala problém jako výrobní závadu. Sumasumárum tato záruka je obyčejný marketingový podvod.

PROTO SE VRACÍM KE ŠKODĚ a Hnůjdaj už mi do baráku nepáchne.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Andy182
**
Příspěvky: 452
Registrován: 30 kvě 2011, 10:29
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyunday podvod se zárukou na karoserii.

Příspěvek od Andy182 »

1. Skúsiť iný servis? Ten prístup je zlý, neochotný ... to že si neumýval auto ... to už je čo za blud
2. Detailne nafotiť závadu a konzultovať ju priamo s výrobcom? (poprípade to môžeš dať aj sem)
i20 BC3, 1.0T-Gdi, 7DCT, Nline+, intense blue, 10/2022 -
i30 PD Wagon, 1.6CRDi, 7DCT, Style, Moon Rock, 6/2018 - 12/2023
Seat Ibiza FR 1.2 TSI, 81kw, Pirineos Grey - 3/2017-7/2018
i30 1.6 CRDi, 81kw, Creamy White - 8/2013 - 03/2017
i30 1.4 CVVT 80kw, Black - 6/2011-7/2013
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyunday podvod se zárukou na karoserii.

Příspěvek od 89majlo96 »

Treba na nich tlacit, vyhrazat sa sudnou cestou. A napis este prosim ta o aky servis sa jedna, nech si ludia dva krat radsej rozmyslia ci si u takeho predajcu kupia nove auto ak bude nasledne robit problemy so zarukou.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyunday podvod se zárukou na karoserii.

Příspěvek od JoKo »

mas zaruku 10 {12} rokov na neprehrdzavenie karoserie... a ak sa nemylim, tak 3roky {5} na lak.
neprehrdzavenie karoserie je chapane ako diera skrz...

podla tvojho popisu to chapem tak, ze ti odpadava lak a to je rozdiel oproti prehrdzaveniu karoserie.
ak mas pod tym odpadavajucim lakom hrdzu {ktora nevznikla az po jeho odlupnuti}, tak potom by som na nich tlacil...
a ako pisali chlapci, zverejni servis, kde sa s tebou nechceli bavit...


p.s.:

Kód: Vybrat vše

http://www.skoda-auto.cz/mam-vuz-skoda/zaruky/zaruky-vyrobce

Záruky poskytované na produkty ŠKODA
 
Na vozy, originální díly a originální příslušenství poskytujeme (podle záručních podmínek) následující záruky:

Záruka 2 roky na věcné a právní vady
Záruka 3 roky na vady laku
Záruka 12 let na neprorezivění karoserie

Vyloučení plnění ze záruky výrobce
 
V případě škod, vzniklých vnějším působením a nedostatečnou péčí.
V případě škod na karoserii nebo laku, které nebyly odstraněny včas podle předpisů výrobce a za použití ŠKODA Originálních dílů.
V případě prorezivění, způsobeného na základě jiných dílů, než ŠKODA Originálních dílů, jakož i na základě použití jiných technologií a opravárenských postupů, než uvádí výrobce. 

tie podmienky maju vsetky znacky na 99% velmi podobne. ale je rozdiel ako chlapci pristupuju k reklamaciam. niekde bez problelmov a niekde sa cukaju akoby to mali platit zo svojho...
a chapem tvoje znechutenie :hyu: a jeho pristupom... ale napriek tomu by som vyskusal nejaky iny servis, popripade to prebral s hyu czech...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
F269
*
Příspěvky: 62
Registrován: 04 úno 2009, 22:18

Re: Hyunday podvod se zárukou na karoserii.

Příspěvek od F269 »

Jak jsem psal výše, servis tuto reklamaci kamsi poslal, asi na centrálu, takže nebyl v zásadě problém v servisu, ten však předjímal, že to bude zamítnutý. Což se rychle potvrdilo. Jezdil jsem dříve do Ústí, tam ale servis nějak krachnul nebo se nedohodl s importérem H., nevím, musel jsem tedy do Mostu. Spíš mi vadí, že u nás na severu mají servis v sobotu zavřený a v pátek končí v půl pátý, prostě socík.
A to jsem přišel do servisu, aby mi k té prohlídce přidali nabídku na odkup toho auta a nacenili mi k tomu nové. Což jsem považoval za zajímavý i pro ten servis, ale budiž. Nakonec bych se spokojil i s tím, kdyby mi těch několik málo míst bez laku přetřeli lakem, ale takhle mě vyfakovat...
A to jsem jim nereklamoval vůbec nic, ani praskající žárovky, ani cvakání volantu v zatáčkách ani stabilizátory, vše jsem si platil ze svého, i když auto bylo v záruce.
Tahle firma u mě skončila.
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: Hyunday podvod se zárukou na karoserii.

Příspěvek od mihlit »

To je bohužel nepochopení záruky na karoserii a zároveň oblbovací trik všech výrobců/prodejců. Jak už třeba napsal JoKo.

Lidi rádi slyší, že je deset či dvanáct let záruka na prorezivění karoserie. Pak mají pocit, že auta mají super antikorozní ochranu. Mají nastříkaný spodek a kvalitní lak. Zkrátka, že tohle auto jim prostě nezrezne.

Ve skutečnosti je to ale úplně jinak. To, co si většina z nás představí pod zárukou na korozi je u výrobců (všech značek) pojmenováno jako "záruka na lak". Tedy lak se nesloupne, lak nepraskne, neobjeví se nikde koroze. Když nastane problém, tak to (opět) všechny značky celkem řeší (s větší či menší ochotou, ale vždy se to vyřeší).

Záruka na prorezivění karoserie je strašný blud. Jak už bylo zmíněno výše, tak to znamená, že se musí s autem každoročně na prohlídku. Auto nechat zkontrolovat, jestli je všude dobrá antikorozní ochrana a pokud není či je škrábnuto, tak nechat za svoje peníze opravit (což by v rámci záruky na lak opravili zadarmo, pak již platí majitel).

Pokud se tak tedy bude hlídat, že antikorozní ochrana a lak je všude na celém autě v pořádku, tak je šance na prorezivění extrémně malá. A to navíc pozor, je to záruka na prorezivění, tedy *srkz* a ne na povrchovou korozi (opět si musí majitel odstranit na svoje náklady sám). Jediné, kde se to tedy může uplatnit je tedy prorezivění klasických či pátých dveří zevnitř a srkz. Ostatní je z 99% prorezivění z venku poškozenou ochranou karoserie a na to se záruka nevztahuje.

Abych to shrnul. Ta záruka je téměř na prd, jak sis všiml. Na záruku by ti vyřešili pouze dveře, což je přesně to, s čím jsi u škody s korozí uspěl. Tvoje zkušenost tedy nijak nevybočuje z běžné praxe, jak to vypadá u všech prodejců všech značek. Je to smutné, ale všude by jsi dopadl stejně.

Výše uvedené je taky ten důvod, proč na tu záruku kašlu a hned u nového auta, které má již "moderní antikorozní ochrany" nástřikem spodku a pozinkem, jsem provedl klasickou antokorozní ochranu nástřikem dutin a donástřikem spodku, tam kde původně nebyl. Pokud někdo bude tvrdit, že u dnešních aut to není potřeba, tak a) plánuje prodat nové auto za nejpozději pět let a je mu jedno, co s ním bude, nebo b) lže ať již vědomě či nevědomě.
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Hyunday podvod se zárukou na karoserii.

Příspěvek od Radim Brožek »

Jinak k tomu výkalu od ptáka - mají pravdu !!!
Pokud ho tam necháte týden, tak to prostě proleze. Zkušenost kolegy z práce s Fabia I.
(asi bude záležet, co je to za ptáka, ale prostě to prolezlo až na plech, který začal korodovat)
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Presne tak. Bohate staci jeden tyden... To stejne dovede treba tresen a slunce.
Uživatelský avatar
LUBOSzLV
*
Příspěvky: 36
Registrován: 19 dub 2014, 20:18

Re: Hyunday podvod se zárukou na karoserii.

Příspěvek od LUBOSzLV »

Suhlasim aj ja. Vykali rychlo prec. Uz tyzden ponechane HOVNO poskodi lak. Vlastna skusenost #-o
Genesis 3,8 V6
Octavia 1,6 8v
Alfa 155 2,0 16v T.S.
Linea 1,4 16v T-jet
Alfa 155 2,0 16v T.S.
206 1,4 8v najhorsia kupa v mojom zivote
Tico 0,8 R3 6v :D
Panda 850
F269
*
Příspěvky: 62
Registrován: 04 úno 2009, 22:18

Re: Hyunday podvod se zárukou na karoserii.

Příspěvek od F269 »

Dle mého názoru by měl lak ptačí trus vydržet. Pokud tomu tak není, jde o vadu neb k čemu je lak co prakticky "nic" nevydrží. Osobně jsem doposud například žádnou Oktávku s odloupnutým lakem neviděl.
Uživatelský avatar
LUBOSzLV
*
Příspěvky: 36
Registrován: 19 dub 2014, 20:18

Re: Hyunday podvod se zárukou na karoserii.

Příspěvek od LUBOSzLV »

nemozes vediet co ten vtak pojedol a co obsahuje je vykal. Myslim ze premiove znacky pouzivaju kvalitnesie laky ale skoda k nim nepatri :wink:
Genesis 3,8 V6
Octavia 1,6 8v
Alfa 155 2,0 16v T.S.
Linea 1,4 16v T-jet
Alfa 155 2,0 16v T.S.
206 1,4 8v najhorsia kupa v mojom zivote
Tico 0,8 R3 6v :D
Panda 850
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyunday podvod se zárukou na karoserii.

Příspěvek od JoKo »

ako to tak citam, tak o ziaden podvod so zarukou na karoseriu sa nejedna...
skor by bolo dobre opravit nazov temy - kvalita laku a zaruka. to by bolo mozno vhodnejsie.
neviem, na accente som vtacie trusy nedaval dole a lak sa mi nelupe. ale byvaly kolega mal podobny problem na focuse, len s tym rozdielom, ze on to stihol mat v zaruke na lak {ak sa nemylim, tak 2roky}. dokonca sa mu naraznik zacal lupat po umyti wapkou... ale tiez to bolo riesene v ramci zaruky na lak.

p.s.: pise sa hyundaI
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: Hyunday podvod se zárukou na karoserii.

Příspěvek od Tommy.Koppy »

Měl jsem podobný problém. Po cca 4,5 roce se mě na střeše a na 5-tých dveřích objevily puchýřky co se začaly loupat. Místo modré byla vidět jen jakási šedá základovka. Jel jsem do servisu AUTO POKORNÝ BRNO (Autostyl Brno kde jsem auto kupoval již není v provozu) a servisní technik se na to podíval a , že to nafotí a pošle na posouzení do Prahy.
Do měsíce se mi ozvali , že to v rámci garance opraví a dostal jsem po dobu opravy (týden) náhr. vozidlo zdarma.
P.S. Reklamoval jsem ještě korozi zadních dveří za řidičem + spolujezdcem a taky vyměněny v rámci GARANCE.
Jako důkaz přikládám fakturu od opravy.
Přílohy
rekl 1.jpg
rekl 1.jpg (54.73 KiB) Zobrazeno 7956 x
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Hyunday podvod se zárukou na karoserii.

Příspěvek od soban »

Já taky nevidím problém se zárukou prostě to není žádný podvod, třeba si přečíst podmínky záruky.

A věřím že pokud se po 4 rocích vypadne díra i s lakem který byl řádně udržován ošetřen tak to opraví v rámci záruky.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Re: Hyunday podvod se zárukou na karoserii.

Příspěvek od bony »

F269 píše:Dle mého názoru by měl lak ptačí trus vydržet. Pokud tomu tak není, jde o vadu neb k čemu je lak co prakticky "nic" nevydrží. Osobně jsem doposud například žádnou Oktávku s odloupnutým lakem neviděl.
Tak to jsi uplne vedle. Ptaci trus je tak agresivni ze zamava i s tim nejlepsim lakem. A pokud jsi nevidel Ochcavku s oloupanym lakem tak se podivam mozna nekde najdu fotky. Ptaci trus dela doslova kratery do laku. Napr. Kromeriz je mesto plne holubu a ta se staci podivat kazde druhe auto je znicene od trusu.
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“