Oprava laku

Laku, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
walach
**
Příspěvky: 225
Registrován: 05 led 2011, 22:34

Re: Oprava laku

Příspěvek od walach »

Nazdar ogaři .Tak jsem si toho svého třicetníka při couvání taky lehce šrábnul :oops: .Ne tolik jak tady ukazuje Tommy ale pár šrámů tam je.Chci se zeptat na přesný postup opravy.Opravdu jdou ty šrámy na laku tak zaleštit? Hlava mi totiž nebere,že když už na tom šrámu lak chybí,že ho tam nějakým leštěním dostanete nazpátek.Poraďte mi, co na to vzít abych na té červené metle neudělal víc škody jak užitku :lol: ( fotku vám nepošlu,protože nejsem žádný počítačový expert a neumím to :oops: )
Hyundai i 30 comfort 1,6i (93 kw)šestikvalt, glowing red, 03 2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: Oprava laku

Příspěvek od Tommy.Koppy »

Pokud je to odřený na plech, tak už to samozřejmě rozleštit nejde, ale při drobnějším odření to jde. Jestli se nepletu při lakování se dává několik vrstev (nátěrů) a tím rozleštěním se to asi nějak pospojuje. Já jsem použil odstraňovač škrábanců od Turtle wax: http://autokosmetika.heureka.cz/turtle- ... 7b95f610a0
Ale určitě existují i další přípravky.
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
Uživatelský avatar
walach
**
Příspěvky: 225
Registrován: 05 led 2011, 22:34

Re: Oprava laku

Příspěvek od walach »

Díky za radu,proti tvému pokřtění je moje asi dvacetkrát menší ,tak doufám že to půjde.Zadní nárazník a nezdá se to být nějak moc hluboko odřené.Takže by nějaký přípravek mohl pomoci.Mi jde spíš o ten postup.Stačí to vzít tím nějakým přípravkem a jemným smirkem,nebo se to brousí pod vodou ?
Hyundai i 30 comfort 1,6i (93 kw)šestikvalt, glowing red, 03 2011
Uživatelský avatar
Tommy.Koppy
**
Příspěvky: 159
Registrován: 21 dub 2009, 22:00
Bydliště: Brno

Re: Oprava laku

Příspěvek od Tommy.Koppy »

Doporučuji BEZ SMIRKU !
Já jsem nejdřív auto pořádně umyl, a pak vzal starý froté ručník a nanesl na něj trochu toho "odstraňovače škrábanců".
Krouživými pohyby začal lehce leštit, ale nemělo to moc dobrý efekt.
Až když jsem to vzal oběma rukama a víc přitlačil tak začaly oděrky laku mizet a podařilo se to celkem rozleštit.
Chce to fakt přitlačit jako kdyby jsi měl rejžákem drhnout podlahu.
VW Golf VIII Variant 1.5 TSI 110kW 08/2021
i30 kombi FL 1.6 GDI červená Trikolor + Komfort 12/2016 - prodáno.
Uživatelský avatar
walach
**
Příspěvky: 225
Registrován: 05 led 2011, 22:34

Re: Oprava laku

Příspěvek od walach »

Díky Tommy za rady,až seženu nějaký ten zázračný přípravek,tak tom zkusím spravit.Na starém autě bych takové škrábanečky ani neřešil, ale na novém -to je jiné.Pak dám vědět jak jsem uspěl.Zdar všem třicítkářům :D .
Hyundai i 30 comfort 1,6i (93 kw)šestikvalt, glowing red, 03 2011
Uživatelský avatar
walach
**
Příspěvky: 225
Registrován: 05 led 2011, 22:34

Re: Oprava laku

Příspěvek od walach »

Nazdar ogaři :D .Tak jsem dnes zkusil opravit ty škrábance na laku a musím se pochválit a hlavně tady Tommyho za dobrou radu =D> .Použil jsem tu samou pastu (akorát měla český název-odstraňovač škrábanců)a opravdu to funguje.Hadříkem ,lehkým tlakem,krouživými pohyby a šrámy mizely před očima :shock: ,dočista-dočista už tam nic není fakt.Ani jsem u toho nestačil vypit lahváča :) .Pastu jsem sehnal v auto kelly ve Zlíně za 191kč a stačilo tak za pět kaček,doufám ,že ji nebudu dlouho potřebovat.Díky za radu Tommy.(a teď idu cvaknůt slivovive :lol: )
Hyundai i 30 comfort 1,6i (93 kw)šestikvalt, glowing red, 03 2011
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Oprava laku

Příspěvek od laufas »

tak jsem nevydrzel, taky ji zase vytahl z krabice a pouzil. skrabance mizi, ale druhej den je zase vidim. kdo se s tim ma porad drbat? #-o :mrgreen: ale vecicka dobra
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Oprava laku

Příspěvek od Hardcam »

Bez smirku toho moc neudelate, jen par drobnych skrabancu nebo ryhy od nehtu. Na cokoliv hlubsiho, zkrabatelej a odloupej lak jednoznacne potreba je. Odstranovacu na trhu je hodne, nektere v sobe bohuzel maji i silikon, ktery vam na chvili udela svym efektem radost, ale druhej den je to znova. Doporucuju 3M nebo Sonax.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Oprava laku

Příspěvek od Skyline »

Tak žena už nám taky pokřtila I30, přkvapilo mne jakým způsobem a jak rychle se lak ošoupal, poškodil a narušil a začal loupat při rychlosti tak cca 20 km/h, když jsem v zimě hobloval s OII svodidla ve 120km/h tak to auto nebylo tak hrozně zničené. :-k jsem zvědav jak to půjde spravit, zatím jsem to alespon namazal vazelínou ať to nechytí rez.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Oprava laku

Příspěvek od Hardcam »

On je to docela podstatnej rozdil, kdyz jsem s prechozim :hyu: hobloval svodila, tak to bylo krasne hladce odreny, ale kdyz jsem to skrabul pri parkovani, bylo to zkrabately, odlouply a shrnuty...u i30 to samy. Taky zalezi, jestli odres plast nebo kov.
Nekde byl test, jak auto projelo zdi (moc silna nebyla) cca ve 160kmh a pak v 50kmh, posadka by lip vyvazla ve vyssi rychlosti. Ne vzdy mene znamena vice :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Oprava laku

Příspěvek od Skyline »

Vzala dveře nad lištou, zadní blatník a nárazník, tam co končí dveře a začíná blatník se to kouslo do hrany blatníku, hrana je zamáčknutá a kolem se to pěkně loupe. Nabídnul jsem ženě ať si raději zahraje Flat Out II že to vyjde levněji :D
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Oprava laku

Příspěvek od sedrik_7 »

Zdravím Vás,
chcel by som sa Vás opýtať, či máte nejaké skúsenosti s autokozmetikou značky 3M ? Po nete som sa dočítal, že je to jedna z najlepších značiek, čo sa týka autokozmetiky. Pýtam sa preto, lebo mám drobné škrabance na svojej i30-tke ( napr. akoby jemný škrabnutie od konára,kľúča, nič hlboké, ale dosť to vidno). Taktiež moja priateľka mala menší incident, keď jej zatepľovali borci barák, tak im akosi kapla cementová stierka a ona ako pravá ženská to riešila hubkou a vodou. Dopadlo to asi tak, že ma pri bočnej smerovke cca 6x3 cm veľký biely vyšúchaný fľak.
Skúšali sme to umyť a naniesť korekčnú ceruzku. Zdalo sa, že je to aj fine kým nezapršalo a všetko išlo pekne dole.
Preto som uvažoval nad radikálnejším riešením, kúpiť Odstraňovač škrabancov od 3M nahodiť to na auto a počkať na výsledný efekt. Taktiež od nich vezmem aj vosk, nech to auto má nejakú ochranu na laku.
Čo vy na to ?
Ďakujem :)
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava laku

Příspěvek od 89majlo96 »

Hardcam píše:Bez smirku toho moc neudelate, jen par drobnych skrabancu nebo ryhy od nehtu. Na cokoliv hlubsiho, zkrabatelej a odloupej lak jednoznacne potreba je. Odstranovacu na trhu je hodne, nektere v sobe bohuzel maji i silikon, ktery vam na chvili udela svym efektem radost, ale druhej den je to znova. Doporucuju 3M nebo Sonax.
no ja uz na moju triciatku smirgel asi nepouzijem. Lak je taky tvrdy ze sa potom po bruseni neda rozlestit pripravkami a musim sa to prelestit strojne.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Oprava laku

Příspěvek od lukis01 »

nu což, taky přispěju troškou do mlýna...tentokrát ne zcela šťastně a radostně... na kapotě jsem po 2 letech provozu objevil pár drobných sekanců od pouličního marastu (do 1mm) a jeden větší, hlubší (cca 1,5 mm2)...taky se před barákem nějakému idiotovi podařilo přibrat bok zadního nárazníku při vyjíždění - holt někdo se opře, vycouvá, vytočí víc a vyjede...někteří renaulti a renaultky však ne...

I jal se Luki navštívit svůj "oblíbený" servis GMP Mix v Ostravě (oblíbený proto, že 3 garančku jsem absolvoval díky ochotě místního technika radši ve FM - 20km rozdíl, přístup milionový - díky pane Sroka ;) a poprosil o korekční "tužku" dle VIN přibližovadla...za 2 dny dorazily 2 pidilahvičky velikosti laku na nehty mé přítulkyně a ejhle von v tom je i štěteček...jal jsem se tedy inkriminovaná místa ošetřit acetonem a vzhledem k záběru štětečku použít při nanášení laku raději špičku párátka...výsledek posuďte sami

Pro nedočkavce: při reklamaci špatného odstínu u prodejce mi bylo řečeno (parafrázuji): milý pane, to přece každej ví, že tužka nebude nikdy vypadat stejně jako lak, dyk tam máte vrstvu alespoň 20x větší než při lakování, to je jasné, že to bude tmavší (já toho chlopa prostě žeru)

Nu což: návštěva specializovaného pracoviště, zovajícího se lakovna, mne bude stát 4000 a pak ať si mne nepřejou! jestli se o ten nárazník opře jen pohledem, ide pod drn!

No a na závěr: Sháním informace o čirých foliích na kapotu - ceny, zkušenosti, doporučení..
Přílohy
IMG_2557.JPG
IMG_2557.JPG (44.88 KiB) Zobrazeno 6106 x
IMG_2556.JPG
IMG_2556.JPG (74.87 KiB) Zobrazeno 6106 x
IMG_2555.JPG
IMG_2555.JPG (81.87 KiB) Zobrazeno 6106 x
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
nalim44
*
Příspěvky: 13
Registrován: 08 dub 2011, 12:35

Re: Oprava laku

Příspěvek od nalim44 »

Ahojte,
mám jednu prosbu. Cez víkend mi nejakí ..... prešli fixkou po kufrových dverách, takže mam od zadu čiaru dlhú asi jeden meter. Nemá s odstránením niekto skúsenosti?? napadol ma odlakovač, ale bojím sa či to nepoškodí lak.
Auto mám nové asi pol roka tak si viete predstaviť aký tlak som mal keď som to videl.
Kua by som im ruky posekal.

Ďakujem za rady
Odpovědět

Zpět na „i30 Karosérie“