Posilovač řízení "usíná"

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Petrs.02
Příspěvky: 1
Registrován: 01 bře 2020, 22:31

Re: Posilovač řízení "usíná"

Příspěvek od Petrs.02 »

Dobrý den,také jsem řešil problém s posilovačem a jeho zamrzání, vyřešeno tou podložkou pod onen plech a vše zase OK.
Reklama
 

mercadier
*
Příspěvky: 38
Registrován: 13 srp 2019, 21:25

Re: Posilovač řízení "usíná"

Příspěvek od mercadier »

Tak jsem si řekl že když to od Nová nedělalo tak to bude jen nějaká chujovina nechtěl jsem tam nic přidávat tak jsem to sundal ten plíšek a promazal to a opět slozil tak uvidíme jestli to pomůže dám vědět
hyundai i30 (fd) 1,4cvvt
Kaplanko
*
Příspěvky: 16
Registrován: 25 led 2012, 09:51
Bydliště: Topoľčany

Re: Posilovač řízení "usíná"

Příspěvek od Kaplanko »

Zdravím,
v poslednom čase mi hapruje posilňovač riadenia, a to hlavne / našťastie / len pri parkovacích manévroch - vytáčani. Prestane fungovať posilňovač, rozsvieti sa červená kontrolka EPS a riadenie ide veľmi ťažko. Po vypnutí a opätovnom zapnutí motora už posilňovač znova funguje. Pri jazde problémy nerobí. Čo môže byť príčina? Vyskytlo sa to niekomu? Ako ste to riešili? Vďaka za príspevky.
Kaplanko
*
Příspěvky: 16
Registrován: 25 led 2012, 09:51
Bydliště: Topoľčany

Re: Posilovač řízení "usíná"

Příspěvek od Kaplanko »

Zdravím,
v poslednom čase mi hapruje posilňovač riadenia, a to hlavne / našťastie / len pri parkovacích manévroch - vytáčani. Prestane fungovať posilňovač, rozsvieti sa červená kontrolka EPS a riadenie ide veľmi ťažko. Po vypnutí a opätovnom zapnutí motora už posilňovač znova funguje. Pri jazde problémy nerobí. Čo môže byť príčina? Vyskytlo sa to niekomu? Ako ste to riešili? Vďaka za príspevky.
mercadier
*
Příspěvky: 38
Registrován: 13 srp 2019, 21:25

Re: Posilovač řízení "usíná"

Příspěvek od mercadier »

mercadier píše: 02 kvě 2020, 16:40 Tak jsem si řekl že když to od Nová nedělalo tak to bude jen nějaká chujovina nechtěl jsem tam nic přidávat tak jsem to sundal ten plíšek a promazal to a opět slozil tak uvidíme jestli to pomůže dám vědět
Tak promazání pomohlo mazal jsem to nějakým nestekavym olejem
hyundai i30 (fd) 1,4cvvt
Uživatelský avatar
michal84
**
Příspěvky: 298
Registrován: 15 srp 2018, 08:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Posilovač řízení "usíná"

Příspěvek od michal84 »

Ahojte,

mám i30 3 generace a mám už od novoti tento samý problém.Preštudoval som si toto vlákno ale nie som si istý či som pochopil problém. Ako riešenie tu je uvedené podloženie pliešku ktorý vytvára prítlak na šnekové soukolí ak som to dobre pochopil. Takže podloženie plechu sníži ten tlak a riadenie sa prestáva zasekávat. Niektorí tu píšete že pomohlo namazanie ale čoho presne? Predpokladal by som že to šnekové soukolí ... ak teda pomože premazanie tak to znamená že je tam nedostatom maziva. Proč to ale robí problém iba v zime? Že by vlyvem zimy mazání tuhne a stráca vlastnosti?
Hyundai i30 kombi, 1.4 T-GDi 2018
Volvo V70, 2.4 benzin + LPG, MY05
................. minulost .................
Volvo V40, 1.8 benzin + LPG 1998 / Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi 2005 / Škoda Superb II 2.0 TDi 2011 / Peugeot 306 SW 2.0 HDi 2001
mercadier
*
Příspěvky: 38
Registrován: 13 srp 2019, 21:25

Re: Posilovač řízení "usíná"

Příspěvek od mercadier »

Ano mazal jsem to šnekové soukolí nevim jestli je tam toho málo nebo ne hlavně že už teď mám pokoj
hyundai i30 (fd) 1,4cvvt
robenzo
*
Příspěvky: 46
Registrován: 14 črc 2018, 07:40

Re: Posilovač řízení "usíná"

Příspěvek od robenzo »

Ahojte mám ten istý problém kde presne sa nachádza to šnekové soukolí ? A čím ste ho namazal?
pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: Posilovač řízení "usíná"

Příspěvek od pozorovatel »

Mne to robí tiež občas... už som sa toho načítal hádam z každej strany a keď som v servise riešil jednu reklamáciu tak som im spomenul aj tento problém a vyzerali, že o tom počujú prvý krát a keď mi auto odovzdávali tak povedali, že závada sa počas skúšobnej jazdy neprejavila...
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
Uživatelský avatar
michal84
**
Příspěvky: 298
Registrován: 15 srp 2018, 08:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Posilovač řízení "usíná"

Příspěvek od michal84 »

Ja som bol tento týden v :hyu: Frýdek Místek a taky im to nič nehovorilo, bavil som sa aj s mechanikom ...
Nevím jak s tým pohnúť, auto sa pomaly blíži koncu záruky tak by som to rád poriešil včas. Ak by niekto mal tip na servis kde o tom niečo vedia bolo by to fajn.
Hyundai i30 kombi, 1.4 T-GDi 2018
Volvo V70, 2.4 benzin + LPG, MY05
................. minulost .................
Volvo V40, 1.8 benzin + LPG 1998 / Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi 2005 / Škoda Superb II 2.0 TDi 2011 / Peugeot 306 SW 2.0 HDi 2001
StepanPro
Příspěvky: 1
Registrován: 05 bře 2024, 12:44

Re: Posilovač řízení "usíná"

Příspěvek od StepanPro »

Tato závada se mě projevuje také, i30 kombi 1,6 - 88 kW vyrobene v listopadu 2016, první projevy jsem zaznamenal tesne pred koncem zaruky, ale servis nic nenasel, po vyvazení kol se to přestlo dít. Závada se mě vrátila ted asi 3-4 mesíce zpet, a v servisu vše ok, kola bezvadně vyvázená, geometrie v pořádku, takze nic nemohli udelat a nic nepomohlo, nová kola a dělá to stále a zdá se mi že čím dál více.
Původně jsem se domníval že to múže dělat nejaké klepání které se projevuje jen při jízdě, loziska, brzdy, tlumice. Ale jak koukám tak to je celkem běžné a asi uplně neco jiného.

Az pojedu ke svému známému co je automechanit, tak ho požádám aby se mě na to podíval podle rad které jsme tu našel se sloupkem řízení a posilovačem.
Dám vědět pokud to pomůže s tím podložením, snad to u mého modelu a ročníku stále tak je.

S autem vesměs nebyli žádné jiné problémy, po těch 7 letech jen vyměněná vodní pumpa, a asi se začínají ozívat ventily, proste takovej klapot kterej to nedelalo, ale to je asi na jinou diskuzi v jiném vlákně.
Uživatelský avatar
Servak
*
Příspěvky: 78
Registrován: 27 pro 2012, 19:55
Bydliště: BA - SK

Re: Posilovač řízení "usíná"

Příspěvek od Servak »

Dobrý deň, môžte ma kontaktovať, opravím Vám to. S pozdravom
Opravujem a repasujem na počkanie servo-riadenia Hyundai NEW ACCENT 2006-2012, Chybovy kod: C1292
Opravujem Elektrické posilňovače Hyundai i30, i40, ix20, Santa-FE a iné
SK mobil +421 905 642 805 Bratislava +SK
CZ mobil +420 739 929 544
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“