Podvozek - hlučnost

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

amaize píše: :cry: :?: :-k :!: :mrgreen:
Ty jsi "kůň" člověče, smíchy jsem spadl ze židle :!: =D> =D> =D>
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Reklama
 

Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od kowalski1410 »

chlapi skoro obden srovnávám měkky podvozek(kyvné ramena) saxofona a tvrdý podvozek íčka...no a musím říct,že jsem opravdu rád za tvrdší naladění podvozku u íčka,mám větší pocit jistoty při průjezdů zatáčkou...u saxa mi dost často ustřeluje zadek i na suché cestě .Jo to s íčkem mužu jezdit jako ho..do skoro za každého počasí...např .dneska v lijáku ,ostřejší průjezdy zatáčkámi bez jakehokoliv zaváhaní...myslím kdybych měl ESP tak by mi dneska na 100% dalo o sobě vědět...

for štaflík;chlape nebuď takový pesimista,a pokud opravdu pochybuješ o své koupi ta máš přece možnost ho prodat..no pokud ho nemáš na lízačku
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od Dire »

Na priecnych nerovnostiach v zakrute mi ustrelila i Almera. Obecne stabilita i30 je vyssia, dovolim si prechadzat zakruty vo vyssich rychlostiach. S OI ani s OII nemozem jazdne vlastnosti posudit, s OII som mal iba kratku testovaciu jazdu. Po vyberu z asi 6 modelov nam ostala OII a i30, pre i30 nakoniec rozhodlo:
1. podstatne viac miesta vzadu na nohy (mam 196cm)
2. tichsi, kultivovanejsi a modernejsi diesel
3. v OII pri cca 50km sa na zadnych sedadlach ozyvalo divne dunenie
4. maly kufor u i30 v pripade nudze nahradi stresny nosic (zatial nebol potreba)
5. pre i30 hovoria i odkladacie plochy, radio, usb, ...
6. pre i30 hovori i cena, nemoznost odpoctu DPH u liftbacku

Sice OII bude zrejme kvalitou dalej (2-zonova automaticka klima, vymakanejsie ASR, MSR, EDS a td... ), nez i30, ale tak sme sa rozhodli.
Dnes v konkurencii s OII 1.4 TSI by to bolo tazsie rozhodovanie :?
Takze s i30 som celkovo spokojny, odhlucnenie pdovozku je slabsie, to je pravda (ale to som od azijcov cakal), zas napr. Getz v testu po rozobrani po 100 000km bol bez vacsich zavad, dokonca predci v spolahlivosti Fabiu (TUV)
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od saldy »

Já z toho tady chápu asi toto: ten kdy si hodně zakládá na podvozku co týká drncání a hluku měl by volit jiné auto ale zas na úkor jiných záporů(záruka,méně výkoný motor...) a nebo volit jinou třídu, kde si může volit režimy nastavení podvozku.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od Rexcor »

U té oktávky je zřejmé, že je často protěžovaná. Nebo spíš je problém s příliš velkou cenou(což nechápu jak může být tady o tolik dražší než v cizině. I když se mi líbí úplně ta nová.(teda podstatně víc než předchozí)

K podvozku. Ani Santa nedrží nejlépe na našich dálnicích. V pravém pruhu bych musel jet tak 200 abych konečně vzlétl a nedrncal. Ale třeba přejezdy nerovností v Koktávce nic moc (jezdili jsme s ní asi týden) ale byli jsme rádi aspoň za ni, protože pak jme ji museli zase vyměnit za Fábii a to byl teprve zážitek:-(
Myslím, že podvozek na I30 nebude nijak zvlášť nedostačující. To sis měl koupit C5ku jestli chceš větší komfort a nějaké SUV pokud chceš vymetat díry v zatáčkách:-)

Nesmíš se zlobit, že si tolik :hyu: bráníme. Je to opravdu pro mnoho z Nás srdcová záležitost.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
Icescent
*
Příspěvky: 33
Registrován: 24 čer 2009, 22:40

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od Icescent »

K výběru:zvažoval jsem i jiné vozy ke koupi: nový Renault Megane III (uvnitř však nedostatek místa pro cestující vzadu, plasty pochybného vzhledu a chladná atmosféra uvnitř vozu); a také nový Ford Focus (motorizace - výkon motoru v 1.4 - však chabý a uvnitř jsem se necítil tak pohodlně jako v Hyundai i30, ani zkušební jízda po Ostravě mě také nepřesvědčila; místa pro nohy vzadu taktéž chudší)... po dalších úvahách, studiích na webu, recenzích, osobním seznámení s i30 a radách (známý z Nošovic) následovalo jednoznačné: Hyundai i30!
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od matysekul »

Děkuji za Lock.Nebyl jsem dřív v dosahu.Hádky a urážky přesunuty do pokecu.Nechtěl jsem to mazat,protože někteří velmi rychle zapomínají,co kdy kde a jakou formou řekli.Pokud jsem někomu přesunul něco,co je opravdu k tématu,ať se mi ozve napravím to.Nechci se tou špínou znovu probírat.

Pro notorické: pokud to bude v budoucnu pokračovat,bez milosti zamykám a mažu!!!!!
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
jmicro
*
Příspěvky: 17
Registrován: 31 kvě 2009, 14:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od jmicro »

Zdravím, poslední dobou se mi ozývají od zadních tlumičů takové hlasitější rány při přejezdu krátkých příčných nerovností ( např. kanály, zpomalovací prahy, atd.). Mám najeto 8400 km, takže se mi to zdálo divný.. No a dneska jsem kouknul na zadní tlumiče, je na nich v horní části taková plastovo-gumová krytka, která přestala držet v horní misce tlumiče, a pohybuje se po pístu tlumiče a po každém větším rázu lítá nahoru nebo dolu a mlátí o tlumič.. Zkoušel sem jí opět zaaretovat v horní misce, ale nedrží tam. Tak se ptám, jestli to je na servis ( vubec se mi tam nechce :-)) nebo by stačilo to nějak podlepit nějakou páskou ?

Díky za odpověďi a všem přeju příjemný rok 2010 a mnoho kilometrů bez nehody !
Hyundai i30 Classic 1,4i + A/C, Shine Red
Obrázek
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od Tudy »

Dnes jsem kvůli těmto problémům reklamoval svou i30. Bylo mi řečeno, že nejsem první, je to výrobní vada - časem dojde k utržení dorazů předních a zadních tlumičů. Servis mi v rámci záruky bezplatně ony krytky přilepil, je to jen "kosmetická" vada (na fci tlumičů nemá prý vliv), ale dost hlučná.

PS. najeto 17 000 km, je to kromě nepatrně opadávajícího aktikor.nástřiku (podběhy) zatím jediná závada.


jmicro píše:Zdravím, poslední dobou se mi ozývají od zadních tlumičů takové hlasitější rány při přejezdu krátkých příčných nerovností ( např. kanály, zpomalovací prahy, atd.). Mám najeto 8400 km, takže se mi to zdálo divný.. No a dneska jsem kouknul na zadní tlumiče, je na nich v horní části taková plastovo-gumová krytka, která přestala držet v horní misce tlumiče, a pohybuje se po pístu tlumiče a po každém větším rázu lítá nahoru nebo dolu a mlátí o tlumič.. Zkoušel sem jí opět zaaretovat v horní misce, ale nedrží tam. Tak se ptám, jestli to je na servis ( vubec se mi tam nechce :-)) nebo by stačilo to nějak podlepit nějakou páskou ?

Díky za odpověďi a všem přeju příjemný rok 2010 a mnoho kilometrů bez nehody !
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
Uživatelský avatar
walach
**
Příspěvky: 225
Registrován: 05 led 2011, 22:34

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od walach »

Asi to tu nepatří, ale snad jo-při jízdě slyším takové to praskání jako kdyby praly kamínky do prahů.Po zimě jsou cesty pořád plné posypu (hlavně u krajnic)tak si myslím,že by to mohlo být ono.Jestli je to tak jak píšu ,je to opravdu tak slyšet?Někde jsem viděl na fotkách takové malé zástěrky nevím jestli to pomůže,nebo se na to vyprdnout.Máte s tím nějaké zkušenosti?Trpí prahy otřískáním od kamínků?
Hyundai i 30 comfort 1,6i (93 kw)šestikvalt, glowing red, 03 2011
Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od maco »

walach píše:Asi to tu nepatří, ale snad jo-při jízdě slyším takové to praskání jako kdyby praly kamínky do prahů.Po zimě jsou cesty pořád plné posypu (hlavně u krajnic)tak si myslím,že by to mohlo být ono.Jestli je to tak jak píšu ,je to opravdu tak slyšet?Někde jsem viděl na fotkách takové malé zástěrky nevím jestli to pomůže,nebo se na to vyprdnout.Máte s tím nějaké zkušenosti?Trpí prahy otřískáním od kamínků?
a co mas za ičko? s umelejma prahama nebo starsi klasiku bez plastovejch? pac ve starsich Ickach je ten bordel od kol slyset mnohem vic nez u novejsich s prahama (kvuli tomu je tam zacali davat) Pokud mas plastaky tak otluceni nevadi az tolik, ja plastprahy nemam a kovovy prahy sem mel po 1. zime ponekud obite za prednima kolama a to zasterky mam z vyroby ...takze pocitam ze po teto zimne se bude zase zatirat
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Uživatelský avatar
walach
**
Příspěvky: 225
Registrován: 05 led 2011, 22:34

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od walach »

No to snad ani kamínky být nemůžou.Dělá to hlavně ráno,když je chladné auto,jedu pomalu po ulici na dvojku a slyším takové praskání-lupkání jako kdyby se se šponovala celá kastle nebo co.Za tepla to pak nedělá,tak nevím.Prahy mám ty nadstavované fejslivtováné :lol: .Tak zatím nebudu propadat panice,budu to sledovat a ono se to nějak vyvrbí,ale nerad bych měl auto po nějakém čase zbytečně otřískané.
Hyundai i 30 comfort 1,6i (93 kw)šestikvalt, glowing red, 03 2011
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od 89majlo96 »

Dnes mi zacala divne piskat predna naprava. Zda sa mi ako keby bol kamienok medzi celustami a kotucom. Skrype a piska to ako plecka (kov o kov) lepsie povedane ako keby nejaky plech o nieco drhol. Robi to hlavne pri vytocenych kolesach, ale slabo to je pocut aj pri priamej jazde. Pri brzdeni to bolo zo zaciatku pocut tiez, ale po par kilometroch to pri brzdeni uz nerobi. Skipalo to aj ked som potriasol s kolesom, ako keby bolo nieco s capom alebo loziskom. Pred chvilou som dosiel domov a skripanie prestalo tak som myslel ze to bol fakt nejaky suter. Ale odstavil som auto v garazi a nohou som potlacil koleso a zase to sucha. Chcem pockat do zajtra pokial sa auto trochu ususi a skusim zistit pricinu. Ale nevedeli by ste mi dopredu povedat co by to asi tak mohlo byt ? Alebo nevyskytlo sa to uz niekomu na aute ?
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od laufas »

cus cus, delalo mi to uplne stejnou neplechu. uplne prisernej zvuk. zajel jsem do garaze a druhy den ani pipnuti :shock: jestli to bylo naklonem pri vjezdu do garaze nebo ten bordel vypadl pri couvani ven nevim ;-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od 89majlo96 »

takze presne ako laufas, dnes uz nie je nic pocut :-k
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“