Podvozek - hlučnost

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od Dire »

Safra, nechal som sa zavliect do diskusie, ktorej som sa vzdy vyhybal ](*,)

K podvozku: od sutrov je bohuzial zle odhlucneny, podla mna s tym nic robit nejde, neviem. Hlucnost od zadnej ani prednej napravy nijak extra nepocitujem (ako sa to niekde riesilo), obcas na priecnych nerovnostiach pri prazdnom aute zadok v zakrute uskakuje, to je pravda. Mozno to je zle dimenzovanymi tlmicami a pruzinami vzadu (viz moje staznosti k plnemu zatazeniu a poklesu zadku auta k zemi).
Najviac pocitujem hluk aerodynamicky a od pneu (Kumho). Zas stabilita a pevnost podvozku v zatackach mi pripada slusna, oproti staremu autu podstatne lepsie drzi stopu a to Nissan Almera bola vychvalena svojim podvozkom. Tu je urcite pokrok :)
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od Hardcam »

Hyundai nestastne montuje Kumha, nechapu proc. Jsou hlucne a spousta majitelu se jich zbavuje. Co se tyce s hlucnosti, s tou uz asi nic neudelate. Jedna moznost existuje a to potazeni plechu nejakym gumoasfaltem nebo protihlukovymi platy. Hlavne v oblastni kufru. Ja jsem zpozoroval, ze cim vic veci mam v kufru - tim je to lepsi. Pomohla i deka, kterou jsem dal pod podlahu kufru.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od matysekul »

Hlučnost od podběhů je skutečně větší.Ze začátku mi to vadilo víc,ale teď už to moc nevnímám.Je možné,že je to obdobím,začínal jsem jezdit v zimě :-k Ale před i30 jsem vážně uvažoval o Cee´dovi,a u SW byl slyšet i jemný písek a to dost vyrazně.Jak se tu už probíralo,je to vlastnost asijských aut,s tím se musíme smířit.Nebo vyzkoušet nějaké řešení(nalepení filcu do podběhu),ke kterému jsem se ještě nedostal a jak se znám,ani zřejmě nedostanu :oops: Jinak Hankooky,které mám standartně já,jsou celkem vpoho.
Rázy od podvozku shrnul Dire,mám stejný pocit.Jen doplním,že dost těchto rázů zřejmě přenáší i špatně odhlučněné podběhy.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7904
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od Mexican »

a co tak skusit vystriekat podbehy nejakym gumoasfaltom? (poriadne na hrubo) to by mozno mohlo pomoct
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od matysekul »

Téma pročištěno a sloučeno s příspěvky z jiných témat ](*,) :evil:
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
ivan30
Příspěvky: 4
Registrován: 23 čer 2009, 09:48

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od ivan30 »

tiez sa pridavam k nazorom na velku hlucnost podvozku(od podbehov ,kolies...),mam dojem ze az v takej miere , za robi jazdu tymto vozom nepohodlnu az neprijemnu, jednoducho podvozok je tvrdy, da sa docitat ,ze suspension a riesenie podvozku napr. pre australiu bolo zmenene(zkulturnene), aj v niektorych recenziach narazite na tvrdenia ,ze podvozok je maksie ladeny oproti ceed, skutocnos je ale neprijemna, podvozok tvrdy ako skala, mozete odzadu silno zatlacit na dno kufra, vecsina aut urobi (malu) zmenu/ poklesne, i30 sa ani nehne.
je mozne ze, prve kusy boli dodavane do stred.Eur. s maksim podvozkom?, resp aky podvozok je robeny teraz v nosovociach, resp. ake su moznosti na prerobenie tohoto (pred stred Eur.) tvrdeho podv.?
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od 89majlo96 »

ani tie prve modely nemaju meksi podvozok... Je to tvrde, ale aspon to dobre drzi na ceste, je sice pravda ze na kulturnu a pohodlnu jazdu to je o nicom, hlavne v meste. Ale uz som si na to zvykol a citim s toho auta istotu. Vzdy ked sadnem do auta ktore ma mekky podvozok tak mam s pociatku male pochybnosti :roll: ale v i30 sa citim vzdy v pohode.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od laufas »

To je IMHO podle toho co si vybrat. Bud stabilitu nebo komfort. Jinde to maj sladeny oboje dohromady, ale i30 proste ne. Ta je na tu stabilitu a kvalitni cesty. Nerekl bych, ze to dela neprijemnou jizdu. Mne treba cim dal vic vadi, ze kdyz se vytoci, docela dost rve. Kdyz jedu sam, tak pohoda, to mi nevadi, naopak. Ale posledni dobou jezdim s nekym a ty poznamky uz me nebavi.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od 89majlo96 »

mne sa ten zvuk paci a dost sa mi dostava pod kozu :D
laufas : ked niekoho vozis tak ho nemozes hold vytacat :mrgreen:
Ja som zase viezol bratranca a sestrenicineho frajer a tym sa jazda aj zvuk pacili... :) a ked sa dozvedeli ze to je 1,4 so 109 konmi tak nechceli zo zaciatku verit. Po odvezeni uverili :wink:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od laufas »

89majlo96 píše:mne sa ten zvuk paci a dost sa mi dostava pod kozu :D
laufas : ked niekoho vozis tak ho nemozes hold vytacat :mrgreen:
Ja som zase viezol bratranca a sestrenicineho frajer a tym sa jazda aj zvuk pacili... :) a ked sa dozvedeli ze to je 1,4 so 109 konmi tak nechceli zo zaciatku verit. Po odvezeni uverili :wink:
Tak ale kdyz potrebuju predjet :oops:
Jeste k tem podbehum a huceni kol pro ivana30 - nemas to pneumatikama?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od štaflík »

laufas píše:To je IMHO podle toho co si vybrat. Bud stabilitu nebo komfort. Jinde to maj sladeny oboje dohromady, ale i30 proste ne. Ta je na tu stabilitu a kvalitni cesty. Nerekl bych, ze to dela neprijemnou jizdu. Mne treba cim dal vic vadi, ze kdyz se vytoci, docela dost rve. Kdyz jedu sam, tak pohoda, to mi nevadi, naopak. Ale posledni dobou jezdim s nekym a ty poznamky uz me nebavi.
Problém je, že stabilitu máš jen na slušných silnicích. Když řízneš nějakou zatáčku, kde je roleta od brždění, nebo prostě hrboly, tak to podvozek nezvládá. Štvou mě kokoti redaktoři motoristických časopisů. Přečetl jsem o i30 všechno možné a všude psali, jak je komfortní, rodinný kočár, který se nehodí na sport a podobné kraviny. Realita je taková, že jsem ještě nejel s tvrdším autem a myslím si, že na lepších gumách je i30 sportovní až dost.
Nejhorší je, že bych přežil, že mi z poskakování padjí brejle z nosu a dítě (které jezdí pět let a za tu dobu se v autě poblilo jen jednou) po půl hodině v tom autě chce zvracet. Já se hlavně bojím, že vzhledem k tomu, jaké jsou to neustále rány a šlupky, že ten podovozek na našich silnicích bude brzy v hajzlu. Když k tomu připočteš problémy se stabilizátory sesterského Ceedu a i celkově trochu vachrlaté provedení auta, myslím, že u Hyundaie budeme pravidelně nechávat slušné prachy za výměnu věcí, co na jiných autech vydrží o dost déle. ](*,)
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od laufas »

štaflík píše:
laufas píše:To je IMHO podle toho co si vybrat. Bud stabilitu nebo komfort. Jinde to maj sladeny oboje dohromady, ale i30 proste ne. Ta je na tu stabilitu a kvalitni cesty. Nerekl bych, ze to dela neprijemnou jizdu. Mne treba cim dal vic vadi, ze kdyz se vytoci, docela dost rve. Kdyz jedu sam, tak pohoda, to mi nevadi, naopak. Ale posledni dobou jezdim s nekym a ty poznamky uz me nebavi.
Problém je, že stabilitu máš jen na slušných silnicích. Když řízneš nějakou zatáčku, kde je roleta od brždění, nebo prostě hrboly, tak to podvozek nezvládá. Štvou mě kokoti redaktoři motoristických časopisů. Přečetl jsem o i30 všechno možné a všude psali, jak je komfortní, rodinný kočár, který se nehodí na sport a podobné kraviny. Realita je taková, že jsem ještě nejel s tvrdším autem a myslím si, že na lepších gumách je i30 sportovní až dost.
Nejhorší je, že bych přežil, že mi z poskakování padjí brejle z nosu a dítě (které jezdí pět let a za tu dobu se v autě poblilo jen jednou) po půl hodině v tom autě chce zvracet. Já se hlavně bojím, že vzhledem k tomu, jaké jsou to neustále rány a šlupky, že ten podovozek na našich silnicích bude brzy v hajzlu. Když k tomu připočteš problémy se stabilizátory sesterského Ceedu a i celkově trochu vachrlaté provedení auta, myslím, že u Hyundaie budeme pravidelně nechávat slušné prachy za výměnu věcí, co na jiných autech vydrží o dost déle. ](*,)
Jo tak to nevim, kdyz rezu zatacku, znam ji a vim, ze tam hrboly nejsou. Ty mas docela obavy z i30ky, ze? Ju vyhod a kup neco jinyho. Samozrejme muzes mit pravdu, ale ja bych zatim nehrotil, kdyz se (tuk tuk) zadne vyrazne problemy s podvozkem nikomu tady neobjevuji. Nevim, kdo ma kolik najeto, ale zatracovat a nadavat muzeme az se to opravdu zacne sr_at ;-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To štaflík: Za díly podvozku v servisu peníze nechávat nebudeš. Je kompletně celý v záruce bez omezení kilometrů - viz servisní knížka (podle toho kdy jsi auto koupil buď 3 roky nebo 5 let).
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od štaflík »

laufas píše: Jo tak to nevim, kdyz rezu zatacku, znam ji a vim, ze tam hrboly nejsou. Ty mas docela obavy z i30ky, ze? Ju vyhod a kup neco jinyho. Samozrejme muzes mit pravdu, ale ja bych zatim nehrotil, kdyz se (tuk tuk) zadne vyrazne problemy s podvozkem nikomu tady neobjevuji. Nevim, kdo ma kolik najeto, ale zatracovat a nadavat muzeme az se to opravdu zacne sr_at ;-)
Z i30 trochu obavy mám, to je pravda. Prostě mě tam překvapují věci, se kterými jsem se na jiných autech (a nebylo jich zas tak málo) nesetkal. :( S tím řezáním zatáček - díry se Ti udělají za čtrnáct dní, ale nemyslel jsem nějaké extra rychlé "řezání". Máme tu pár zatáček (zmuchlaných), které s i30 projíždím raději pomaleji, než s Fabií, protože pocit, že mám prdel v luftě je příliš intenzivní. Je pravda, že mi auto ještě neustřelilo, ale taky v těchto situacích jezdím hodně důchodcovsky. Já jsem spíš ale naštvaný na novináře, kteří rádi píší, jak je to pohodlné auto. Blbost. představa, jak s tím pojedu po naší dálnici (třeba někde okolo Velkého Meziříčí, či na jiných, pěkně panelových úsecích) mě děsí.
K tomu co vydrží podvozek - Ty jsi nečet thread "Kolik máte najeto s i30?". Vždyť tu ještě nikdo nemá auto, které by bylo víc, než jen zajeté.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Uživatelský avatar
štaflík
**
Příspěvky: 171
Registrován: 01 dub 2009, 10:08

Re: Podvozek - hlučnost

Příspěvek od štaflík »

Mr. HYUNDAI píše:To štaflík: Za díly podvozku v servisu peníze nechávat nebudeš. Je kompletně celý v záruce bez omezení kilometrů - viz servisní knížka (podle toho kdy jsi auto koupil buď 3 roky nebo 5 let).
Mno, uvidíme, až po čtyřech letech budeme reklamovat vymlácené tlumiče, silentbloky, nebo kosti.
ex i30cw 1.6 CVVT Classic; Ulsan
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“